Projekt - same mięśnie vol.2

Status
Zamknięty.
M

MacaN

Guest
Wczoraj odpuściłem nogi i brzuch ( nie kryję, że brzuch ćwicze jak mi się podoba, bo i tak jest wytrenowany, a przysiadów akurat nie chciało mi się robić :D )

Natomiast dziś po prostu te 92 pompki z obciążeniem 16 kg. w 4 seriach.. Nie przeskoczyłem na następny poziom, choć wiem, ze dałbym radę. Więc dlaczego tego nie zrobiłem ? Pewnie dlatego, że Nie jestem pewien, czy dam radę uciągnąć juz sam trening na 4 tydzień :) On i ten na 5 jest bardzo intensywny, a dodatkowe 16 kg. wbrew pozorom całkiem skutecznie utrudnia robotę... Jedna pompka męczy bardziej, niż 3 bez obciążenia. ( tym bardziej, że podczas odpoczynku siedze z tym żelastwem na plecach, bo zamiast jednej płyty mam w plecaku 2 ciężarki i gdy tylko zdejmuje plecak, one na siebier nachodzą i wpijaja wię w ciało... za długo trwa ułożenie ich na miejsce )
 
M

MacaN

Guest
Nie, bo i po co ? Tzn. mam taką domowej roboty lekką sztangę, ok. 30 kg. Tylko, ze lezy w garażu i nie chce mi się jej wyciągać... Uważam, że te 100 normalnych chyba też jest dobre
 
M

MacaN

Guest
dziś i 2 dni temu znów pompki wg 3-go tygodnia " 100 pompek ".

27.01. Próbowałem przeskoczyć na następny tydzień, ale po " 22, 30, 20, 20 i 24 " się poddałem. Trzeba jeszcze potrenować,by móc zrobić te 120 pompek z obciążeniem 16 kg, a przede wszystkim trzeba potrenować, by móc uciągnąć 120 pompek w 4 tygodniu nie w 5, lecz w 4 seriach :)
 
M

MacaN

Guest
Joł joł joł, to znowu ja :D

Tak. pierwszy luty - oto jest dzień, w którym osiągnąłem kolejny poziom, poziom 4.

Zatem zrobiłem kolejno : 20, 20, 30, 22, 28 pompek z obciążeniem 16 kg. Lącznie więc 120 pompek z obciążeniem w 5 seriach. Od teraz mój trening będzie wyglądać następująco : 29, 33, 29, 29 Pompek, a zatem 120 pompek w 4 seriach :) Odpoczynek między seriami - 45 sekund.

Jak zauważyliście, odpuściłem sobie troszkę brzuch i nogi... Od jutra koniec ferii, więc biorę się za nie od nowa :)
 
M

MacaN

Guest
Po przejściu na kolejny poziom niezbędny był odpoczynek i regeneracja, bym mógł sobie poradzić z 4 tygodniem. No i rzeczywiście dziś zrobienie 120 pompek w 4 seriach z obciążeniem 16 kg. nie sprawiło mi większych kłopotów. Co prawda do przeskoczenia na kolejny poziom upłynie sporo wody, ale i tak jest dobrze :) Nic na siłę, tylko młotkiem :)
 

16042014

Nowicjusz
Dołączył
16 Kwiecień 2014
Posty
138
Punkty reakcji
14
A wiec 'udalo' mi sie :) Ale tylko przez kilka dni, pozniej musialam przerwac z pewnych wzgledow i od dzisiaj znow chce zaczac. Naprawde trudno znalezc czas, a jesli juz sie znajdzie to potrzebne sa sily kiedy caly dzien jest wypelniony obowiazkami.
 
M

MacaN

Guest
No to gratuluję postępu :) Najważniejszy jest pierwszy krok, nie ? ;) Natomiast co do tych sił, gdy już znajdziesz sobie czas - dlatego ja trenuję rano i Tobie proponuję to samo :p

Okej, ja również po krótkiej przerwie, przed chwilą zrobiłem te swoje 120 pompek z obciążeniem w 4 seriach :)


...............................

Znalazłem fajny trening, który wykonywał aktor grający króla Leonidasa w filmie " 300 ". Musze tego spróbować, jak tylko zrobi sie na tyle ciepło, bym mógl siedzieć na zewnątrz, bo tam mam drążek :)

Dla zainteresowanych link do opisu wrażeń aktora i planu treningowego : http://www.menshealth.pl/fitness/Gerard-Butler-spartanski-trening-gwiazdy-300,3465,1

No, ale z drugiej strony nie widze tego, że zrobię bez żadnego odpoczynku między ćwiczeniami 25 podciągnięć na początku i na końcu, nawet z moją siłą i wytrzymałością. Ja teraz nie zrobię na raz nawet 20 podciągnięć, bo po 15 nie mam siły.
 
M

MacaN

Guest
Okej. Przed chwilą zrobiłem swoje 120 pompek w 4 seriach z obciążeniem 16 kg, a wczoraj na WF-ie podniosłem kolejno : 61, 81, 85, 91, 95 i 101 kg. Podniosłem więc 126,25% masy swojego ciała. Mogło być lepiej, ale nie jest jeszcze źle.

Aha, w międzyczasie 15 lutego zrobiłem jeszcze 200 brzuszków na raz i 70 przysiadów.
 
M

MacaN

Guest
Znów - 120 pompek z obciążeniem w 4 seriach. Powoli zbieram siły na zrobienie 40 pompek w 5 serii i tym samym na wskoczenie na kolejny, piąty ( a więc przedostatni ) poziom.
 
M

MacaN

Guest
od 3 dni już na treningach, czyli powrót :)

Teraz pompki bez obciążenia, bo nie po to robiłem sobie nowy parkiet, żeby go zniszczyć ciężarami. pompki robię na uchwytach, które sobie zakupiłem. 5 poziom w podanym wyżej linku, ponieważ po renowacji drzwi, te tak się błyszczą, że widzę w nich swoje odbicie i zauważam błędy. Lepiej zrobić mniej, a porządniej, niż więcej, ale na odpiernicz.

Ponadto trening brzucha, do którego jednak chcę coś jeszcze dołożyć, więc o tym jutro.
 
M

MacaN

Guest
Taaa... No, za mna następny trening. Znów pompki, ale jutro zrobię brzuch. Dlaczego nie robiłem wcześniej ? Bo 24 miałem imprezę :D

Nie wierze w bzdury typu " jak wypijesz piwo, to tak, jakbyś nie miał treningu ".


Brzuch wygląda póki co tak :
-15 podwójnych brzuszków ( czyli nie zginam tylko tłowia, ale i ciągnę nogi )
-15 podwójnie skrętnych brzuszków.Pierwszy skręt do lewej nogi, a więc prawytm łokciem.
-15 podwójnych brzuszków
-15 podwójnie skrętnych brzuszków. Pierwszy skręt w drugą stronę.
-przysiady ( jak Arnold Schwarzenegger, liczę dopiero, gdy zaczyna boleć, bo jak wiadomo NO PAIN, NO GAIN )

Przerwy między ćwiczeniami to jakieś 5-10 sekund


/.....................................................................................

30.04.2015 i znów pompki :) nadal 5 poziom, nadal bardzo dokładne. Nadal stawiam na jakość.
 

pluto18

Nowicjusz
Dołączył
6 Kwiecień 2015
Posty
145
Punkty reakcji
4
Sam interesuje sie kulturysta od kilku ladnych lat , bede obserwowal temat , sylwetka u ciebie nawet nawet :)

Zycze wytrwalosci i regularnych treningow bo to chyba podstawa w kulturystyce.

Obejrzyj sobie warszawskiego koksa na fejsie , jesli jeszcze nie widziales. Fajne chlopaki z nich , lubie ich osobiscie ogladac.

Cala Ekipa spoko i spora juz maja popularnosc i duzo osiagnieli.

Pozdrawiam.
 
M

MacaN

Guest
Dzięki ;) Ja nie oglądam innych, wolę patrzeć się na siebie.

Dziś :

-15 podwójnych brzuszków ( czyli nie zginam tylko tłowia, ale i ciągnę nogi )
-15 podwójnie skrętnych brzuszków.Pierwszy skręt do lewej nogi, a więc prawytm łokciem.
-15 podwójnych brzuszków
-15 podwójnie skrętnych brzuszków. Pierwszy skręt w drugą stronę.
- 50 nożyc pionowych i tyle samo poziomych. ( Przy nozycach mam problem, bo kręgosłup wygina mi się w łuk... )
-100 przysiadów
 
M

MacaN

Guest
No dobra, Wczoraj zrobiłem pompki, 5 poziom ( nadal ), dziś podciągnięcia. ile ? Robię trening 50 podciągnięć -> http://www.podciaganie.pl/program-50-podciagniec/9-11-podciagniec Dzień 1 w przedziale 9-11 ( powiedzmy poziom 1 ) za mną, poj. poziom 2. Nazywam to poziomami, gdyż na 100% nie zrobię w 6 dniu co najmniej 37 podciągnięć w 5 seriach.

Dodatkowo zaczynam ABS II http://www.miesniebrzucha.pl/miesnie-brzucha-cwiczenia/abs-2-dla-zaawansowanych Program 300 brzuszków zrobiłem sobie jakiś czas temu zaczynając od zrobienia 300 brzuszków właśnie, co jakby zakończyło całą zabawę :D Zatem z tej strony zaczynam właśnie ABS II.

Uważam, że to będzie lepsze, niż moje treningi.


.....................................................................

23,05,15. Dziś wskoczyłem na 6 poziom w pompkach, czyli w 7 seriach zrobiłem 150 pompek i 50 w ósmej, od tego momentu będę robił 214 pompek w 8 seriach do momentu, aż w 9 będę w stanie zrobić ich co najmniej 60, wtedy zacznie się już mój dawny plan treningowy :)

Niby nic, ale głupi trening na drążku pomógł mi zrobić więcej pompek. Powód jest prosty - wzmocniłem trochę inne mięśnie, które pomagają podczas wykonywania tego ćwiczenia, ale niekoniecznie można je porządnie wytrenować za pomocą pompek własnie.


.........................................................................

24,05,15,

No i znów ja ! dziś wykonałem pierwszy poziom ABSII ( dał mi wycisk, a nie spodziewałem się tego ), 2 poziom w moim przedziale na podciągnięcia nachwytem i test na podciągnięcia podchwytem już po skończonym nachwycie.


.......................................................
25,05,15

Zatem dziś pierwszy dzień treningu pompek na poziomie 6 :) Dałem radę, robiłem go już nie jeden raz, a ten na całe szczęście był łatwiejszy, niż sie spodziewałem. Czym się różni mój dzisiejszy poziom 6 od poprzednich ? techniką, to po pierwsze i najważniejsze.

Dobra, drugą sprawą dziś był trening ABSII, który należy wykonywac codziennie. No więc wykonuję :p Nadal 1 poziom, ponieważ po jego zakończeniu ciągle czuję " pompkę ".


..................................................................
26,05,15,

Siema. Dziś zrobiłem poziom 1 z programu ABSII, oraz 3 poziom z mojego przedziału na drążku nachwytem i pierwszy podchwytem, a zatem nachwytem 5, 7, 5, 5, 6 oraz podchwytem 2, 3, 2, 2, 6. Razem 43 podciągnięcia. Podchwyt zacząłem dlatego, że chcę bicepsa trochę podciągnąć też. No ogólnie to jest dość sporo do trenowania, cały projekt zakłada dojście do 50 podciągnięć nachwytem za jednym zamachem, mam nadzieję, że za granicą będę miał jak trenować na drążku, chciałbym to kiedyś osiągnąć :)


.......................................................................
27,05,15,

Okej, zatem dziś przyszedł czas na 6 poziom pompek oraz pierwszy poziom ABS II. Wykonane.
 
N

Naxxramas

Guest
A ja wyglądam tak będąc tylko na warzywach i owocach (ogólnie roślinach). Dodam jeszcze, że nie dbam o liczenie białka, węglowodanów czy witamin. Jem to na co mam ochote w ilościach takich ile mam ochote:

http://postimg.org/image/m66yoki6p
 
W

wiki9969

Guest
I pewnie będziesz chciał nas przekonać, że nie ćwicząc :"osiągnąłeś" takie efekty? :D
 
M

MacaN

Guest
Tzn. Ja również jestem zdania, że dieta to mit, przynajmniej dla mnie. Nie trzeba trzymać diety o jakiej mówią eksperci, żeby dobrze wyglądać. Te głupoty w stylu " trening to 20%, a 80% to dieta " są wymyślane przez leniwców, którym nie chce się ćwiczyć.


Aha, dziś zrobiłem program ABS II. Tylko, ponieważ zgodnie z harmonogramem po poprzednich podciągnięciach miały być 2 dni przerwy.
 
N

Naxxramas

Guest
Wiki9969
I pewnie będziesz chciał nas przekonać, że nie ćwicząc :"osiągnąłeś" takie efekty?
Choć to możliwe jednak w moim przypadku robiłem jak wszyscy - chodzę na siłownię od wielu lat.

MacaN
Nie trzeba trzymać diety o jakiej mówią eksperci, żeby dobrze wyglądać.
Dokladnie tak. Mój znajomy niedawno wyszedł z więzienia po 7 latach. Codziennie tam ćwiczył a jakie jest jedzenie w więzieniu każdy wie - beznadziejne tzw śmieciowe. Wygląda naprawdę nieźle, szczególnie brzuch.

Jedyne co jest istotne to wiara w to co się robi.
 
M

MacaN

Guest
Dziś drążek - nachwytem 5,8,5,5,8 i podchwytem 2,3,2,2,4, przerwy między seriami 2min. Oraz ABS II pierwszy poziom
 
Status
Zamknięty.
Do góry