Projekt domu

TommiRze

New Member
Dołączył
13 Luty 2013
Posty
9
Punkty reakcji
0
Jestem w trakcie wyboru projektu i mocno zastanawiamy się nad dwom http://www.dobry-dom.pl/projekty-domow/7899-0-lk-155.html lub http://www.dobry-dom.pl/projekty-domow/806-0-lapis.html. Są mega różne ale oba mi się podobają więc może tu ktoś mi doradzi bo mąż jest bardziej niezdecydowany niż ja ;)
 

aktywny101

New Member
Dołączył
14 Luty 2013
Posty
1
Punkty reakcji
0
Wybór projektu domu nie jest rzeczą łatwą. Należy wziąć wiele czynników pod uwagę z których z pewnością najważniejsze są możliwości finansowe inwestora i ograniczenie jakie narzuca miejscowy plan zagospodarowania i możliwości finansowe inwestora. Ciekawe i niedrogie projekty można znaleźć na http://kbprojekt.pl. Dla przykładu projekt Turowice: http://www.kbprojekt.pl/projekt/150/turowice, czy równie interesujący projekt Rajsko: http://www.kbprojekt.pl/projekt/332/rajsko
 

Kamil1908

Member
Dołączył
15 Sierpień 2012
Posty
37
Punkty reakcji
0
Bardzo ciekawe projekty uważam, można znaleźć na stronie firmy Terpołowski Kuzyn korzystał z usług tej firmy nie tylko na zasadzie zakupu gotowego projektu, ale wybrał dostępną u nich opcję, czyli całościowe i kompleksowe zajęcie się budową, od projektu do zakończenia budowy i pełnego wykończenia domu. Wiem, że takie metody swoich zwolenników i przeciwników. Każdy stara się wykończyć dom jak najtaniej (no chyba, że nie musi sie martwic o każdą złotówkę i liczyć odsetek kredytu bankowego), ale moim zdaniem takie postępowanie ma sens, jeżeli umiemy cos zrobić z wykończeniówki sami. Jaki bowiem sens ma nie skorzystanie w tym przypadku z usług kompleksowych (przypuszczam, że robiąc całościowo mamy taniej niz "fragmentarycznie" i wynajmowanie innej firmy do przykładowych płytek?) i dzielenia prac na różnych wykonawców. Uważam, że podejście kuzyna w tym przypadku było całkowicie racjonalne. A co do samego domu, nie znam się specjalnie na fachu budowlanym i zakres prac mogę ocenić jak każdy z nas "na oko laika". jednak patrząc z tej perspektywy, gdyby to był mój dom, to powiem otwarcie, że nie miałbym się do czego przyczepić. Nie zauważyłem żadnych problemów [takich jak u siebie np, gdy "tania ekipa z bożej łaski" kładła mi płytki w łazience, remont zaplanowałam na czas wyjazdu i gdy wróciłem okazało się że na dwóch przeciwległych ścianach jest przesunięcie płytki do płytki o 50%, myślałem, że mnie trafi, a oszczędności wyszły jak jasna "ch...." bo musiałem kupić nowe płytki, zatrudnić nowego fachowca (stara ekipa się zmyła), zapłacić za skucie i położenie płytek od nowa]. Wiec globalnie rozpatrując sprawę po co przepłacać i czy nie szkoda nerwów i czasu?
 

Flyer1

New Member
Dołączył
11 Sierpień 2013
Posty
11
Punkty reakcji
0
Działa tylko link do LK&155.
Projekt ciekawy, jednak ściany są zaprojektowane jako jednowarstwowe z pustaków ceramicznych. Nie jest to optymalne rozwiązanie, ponieważ aktualnie najkorzystniejszy współczynnik przenikania ciepła posiada beton komórkowy - dzięki temu beton komórkowy zatrzyma zimą więcej ciepła w domu, a zatem pozwoli zaoszczedzić na ogrzewaniu. Dodatkowym atutem betonu komórkowego jest to, że ściany muruję się dużo szybciej a przy tym pozostaje bardzo mało materiałów odpadowych.
Warto pamiętać aby przy murowaniu takiej ściany nie było grubych spoin poziomych, a pionowe powinny być na pióro i wpust. Polskie bloczki od Termalici są korzystne cenowo a pozwalają na murowanie pióro-wpust oraz firma posiada specjalną dedykowaną zaprawę cienkowarstwową przez co nie powstają mostki termiczne.
 

tomthemodel

New Member
Dołączył
8 Październik 2013
Posty
2
Punkty reakcji
0
Teraz jest mnóstwo pracowni projektowych i trudno sie zdecydować. Swój projekt kupowałem w biurze Projcad (grupaprojcad.pl) i jeśli chodzi o projekty mogę Ci powiedzieć to, co usłyszałem wybierając projekt - zastanów się nad schodami, czy w przyszłości chcesz biegać góra - dół. Wybrałem dom parterowy i nie żałuje tej decyzji, bo są wydzielone części - dzienna i sypialnie. Dla mnie to akurat dobre rozwiązanie.
 

Halinka_Mosacka

New Member
Dołączył
14 Grudzień 2017
Posty
11
Punkty reakcji
0
Przed wyborem domu trzeba się zastanowić, czego tak naprawdę oczekujemy i jakie mamy plany na przyszłość. To głównie ma związek z metrażem, ponieważ jeśli planuje się powiększenie rodziny, to należy wziąć to pod uwagę. Dom ma być funkcjonalny, ale też musi nam się podobać. Projektów jest obecnie dość sporo i każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Mnie najbardziej podobają się domy ze strony domato.pl. To domy w stylu nowoczesnej stodoły, bardzo charakterystyczne i jak dla mnie po prostu wspaniałe. Jeśli ktoś szuka innych domów, niż te tradycyjne, to warto zaglądnąć.
 
Do góry