projekt dla studentów

mariolia

Nowicjusz
Dołączył
1 Październik 2009
Posty
2
Punkty reakcji
0
Studiujesz ? Już teraz pomyśl o swojej zawodowej przyszłości…..
Nowoczesne śląskie organizacje pozarządowe poszukują wykwalifikowanej kadry. Odpowiadając na to zapotrzebowanie Instytut Współpracy i Partnerstwa Lokalnego proponuje udział w projekcie Profesjonalni i skuteczni - wolontariat studencki przeciw wykluczeniu, którego celem jest przygotowanie studentów do pracy w ramach projektów realizowanych przez organizacje pozarządowe.
Projekt oferuje 4 moduły szkoleniowe ( jedna osoba może uczestniczyć tylko w jednym module). Wszystkie szkolenia, w ramach każdego modułu są bezpłatne. Odbywają się w systemie weekendowym, w okresie od listopada 2009 do kwietnia 2010. Każde z nich trwa 14h. Jedno ze szkoleń w ramach każdego modułu odbywa się w formie wyjazdu w góry. Zapewniamy catering, pokrywamy koszt dojazdu na szkolenia oraz pełne zakwaterowanie w trakcie szkolenia wyjazdowego. Każde szkolenie zakończone będzie certyfikatem, potwierdzającym zdobyte kwalifikacje. Projekt dofinansowany jest ze środków Rządowego Programu – Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Organizacje pozarządowe stają się obecnie dzięki środkom unijnym znaczącym pracodawcom dla specjalistów związanych ze szkoleniami, doradztwem i zarządzaniem. Oferujemy szkolenia w specjalizacjach, na które jest największe zapotrzebowanie ze strony organizacji pozarządowych.

Moduł I Koordynator/Fundraiser ( 15 miejsc)
W ramach modułu odbywają się następujące specjalistyczne szkolenia: „ Warsztat kompetencji menadżerskich” ( szkolenie wyjazdowe), „Metodologia pisania projektów”, „Źródła finansowania projektów i ich zarządzanie”. Szkolenia prowadzone będą metodami aktywnymi przez doświadczonych trenerów organizacji pozarządowych. Będą się składały z części warsztatowej oraz praktycznej, podczas której kandydaci będą mieli możliwość napisania własnych projektów. Dla twórców projektów, które otrzymają dofinansowanie będzie możliwość zatrudnienia w ramach ich realizacji.
Wymagania wobec kandydatów: -
Preferowani będą studenci III, IV i V roku kierunków humanistycznych i ekonomicznych. Poszukujemy osób komunikatywnych, kreatywnych, dobrze zorganizowanych, które chcą realizować projekty społeczne i widzą swoje miejsce pracy w śląskich organizacjach pozarządowych.
Moduł II Opiekunka Osób Zależnych (15 miejsc)
W ramach modułu odbywają się następujące specjalistyczne szkolenia: „ Warsztat kompetencji opiekuńczych” ( szkolenie wyjazdowe), „Specyfika pracy z osobą starszą i niepełnosprawną”. Organizacje pozarządowe realizujące projekty społeczne zobowiązane są, do zapewniania opieki nad tzw. osobami zależnymi ( dzieci, osoby starsze, osoby niepełnosprawne, chore), w odpowiedzi na to zapotrzebowanie stworzyliśmy ten moduł by przygotować studentów zainteresowanych opiekowaniem się innymi, do tego typu pracy.
Wymagania wobec kandydatów: -
Preferowani będą studenci III, IV i V roku kierunków humanistycznych ( pedagogika, psychologia, praca socjalna). Poszukujemy osób komunikatywnych, zorientowanych na drugiego człowieka i jego potrzeby.

Moduł III Animator Ekonomii Społecznej (15 miejsc)
W ramach modułu odbywają się następujące specjalistyczne szkolenia: „Warsztat kompetencji liderskich” (szkolenie wyjazdowe), „Ekonomia społeczna i jej instytucje”, „Budowanie partnerstw i animacja społeczności lokalnej”. Szkolenie przeznaczone jest szczególnie dla osób zainteresowanych stworzeniem dla siebie miejsca pracy oraz możliwościami otwarcia własnej organizacji pozarządowej: stowarzyszenia, fundacji, spółdzielni socjalnej. Ekonomia społeczna staje się coraz bardziej popularną formą prowadzenia działalności w obszarze pomocy społecznej, kultury, edukacji. Specjaliści od zarządzania i animowania ekonomii społecznej są poszukiwanymi na rynku pracownikami. Po szkoleniu dla osób, które zdecydują się uruchomić wspólną lub indywidualną działalność oferujemy pomoc przy opracowywaniu dokumentów formalnych.
Wymagania wobec kandydatów: -
Preferowani będą studenci IV i V roku, którzy mają sprecyzowany. Poszukujemy osób kreatywnych, którzy mają pomysł na siebie i swoją działalność.

Moduł IV Trener aktywizacji zawodowej (15 miejsc)
Oferowane szkolenia: „Warsztat kompetencji trenera. Proces grupowy oraz elementy komunikacji interpersonalnej i autoprezentacji w pracy trenera” ( szkolenie wyjazdowe), „Metodologia pracy z osobą zagrożoną wykluczeniem społecznym”, „Projektowanie szkoleń, praca trenera w praktyce, symulacje sytuacji szkoleniowych” Szkolenia prowadzone będzie metodami aktywnymi przez doświadczonych pracowników organizacji. Będzie się składało z części praktycznej, na której kandydaci będą mieli możliwość sprawdzenia się w roli trenera. Dla najlepszych kandydatów wyselekcjonowanych po szkoleniu oferujemy pracę w projektach realizowanych przez stowarzyszenie i jego partnerów w postaci kilku dni w tygodniu na zasadzie umowy o dzieło/zlecenie. Do ich obowiązków należeć będzie prowadzenie szkoleń oraz doradztwa psychologiczne i zawodowego zgodnie z metodologią wprowadzoną podczas zajęć. Dla pozostałych możliwość wolontariatu i podpisania umowy po zdobyciu doświadczenia w pracy z grupą.
Wymagania wobec kandydatów: -
Studenci kierunków humanistycznych (szczególnie psycholodzy, doradcy zawodowi, socjolodzy, pedagodzy) i ekonomicznych zainteresowani problematyką aktywizacji zawodowej osób długotrwale bezrobotnych, niepełnosprawnych. Preferujemy osoby komunikatywne, asertywne, kreatywne, lubiące pracę z grupą.

Każdy uczestnik projektu od listopada 2009 do maja 2010 będzie miał możliwość skorzystania z bezpłatnych usług doradcy zawodowego, oraz wypracowania z nim Indywidualnego Planu Rozwoju Zawodowego. Plan ten pomoże w określeniu predyspozycji zawodowych, mocnych i słabych stron, jako pracownika, sprecyzowaniu planów zawodowych, wytyczeniu ścieżki kariery.
Na podstawie Indywidualnego Planu Rozwoju Zawodowego prowadzić będziemy intensywne pośrednictwo pracy. Zorganizujemy praktykę zawodową w organizacjach pozarządowych na terenie śląska ( od 1 do 6 miesięcy) w oparciu o umowę wolontariacką ( praktykę taką można wykazywać w cv, jako doświadczenie zawodowe).

Wszystkich zainteresowanych studentów prosimy o przysyłanie formularza zgłoszeniowego zamieszczonego na stronie www.partnerstwo.org.pl na adres projekt.iwipl@gmail.com do dnia 15 października.
Kontakt i więcej informacji
Lidia Bortel 0 606 130 774,
Mateusz Eichner 0 501 652 157
 
Do góry