Program

BiGi

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2009
Posty
12
Punkty reakcji
0
Zna ktoś jakiś dobry program do tworzenia bitu, najlepiej po polsku bo nawet po polsku pewnie cieżko będzie skumać o co chodzi. Najlepiej żeby dało się też dograć słowa, a może znacie jakioś program do dogrywania słów jak już ma się bit. Z góry dzięki
 

Jambez

Absurd i Nonsens
Dołączył
4 Styczeń 2009
Posty
1 265
Punkty reakcji
9
Wiek
33
Miasto
Bielsko Biała.
Osobiście nie znam żadnego programu po polsku do tworzenia bitów, ale za pomocą tutoriali na stornie YouTube można się przekonać, że na programie FL Studio można zdziałać cuda, mimo że program jest jedynie w wersji angielskiej. Także polecam ci go serdecznie. Jeżeli zaczniesz tworzyć linie melodyczną, to do cięcia sampli przyda ci się program GoldWave, którym możesz wycinać pętle z utworów Jazzowych, bądź Elektro w zależności jaki styl preferujesz. Oczywiście odradzam używania podstawowej perkusji z programu FL. Na forach z wrazem można dostrzec paczki z kickami, snarami, hihatemi itp. Tak na początek. Sam rozpracowałem FL w przeciągu kilku godzin i powoli unoszę się nad poprzeczką. Jeżeli zamierzasz nagrać kawałek, to sięgnij po program Cool Edit, można rzec, że nie będziesz mieć z nim problemu.

Tak nawiasem, to niech moderator przesunie ten temat do działu z programami muzycznymi.
 

icker16

bohater outsiderów
Dołączył
5 Luty 2009
Posty
1 210
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Zamość
Program do tworzenia muzyki po polsku ? Jakoś nie bardzo wiem co tam jest do tłumaczenia np. co chodzi o FL'a. Jeśli czegoś nie wiem, szukam po forach, w necie aż znajdę lub dochodzę metodą prób i błędów . Trochę chęci i na pewno się uda. Jak czegoś nie wiesz, możesz zapytać postaram się pomóc.
 

BiGi

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2009
Posty
12
Punkty reakcji
0
OK, już wcześniej spotkałem się z nazwą Fruity Loops Studio (chyba taka jest pełna nazwa), trochę chęci i czasu i rozpracuję go w angielskiej wersji. Co dokładniej robi ten GoldWave, bo na razie jestem całkowicie zielony w tym temacie. Pozwala wycinać dźwięki z utwórów, aby nie używać tych z FL ? A ten Cool Edit jak rozumiem pozwoli dograć słowa
 

Jambez

Absurd i Nonsens
Dołączył
4 Styczeń 2009
Posty
1 265
Punkty reakcji
9
Wiek
33
Miasto
Bielsko Biała.
Owszem. Nie trać chęci do robienia bitów. Z pewnością na początku słuchaczom nie zaimponujesz, ale przecież nie każdy był z początku utalentowanym raperem, jak chociażby Peja, nim wystartował z albumem. Przechodząc do sedna sprawy, to po włączeniu FL Studio nie przestrasz się tych wszystkich pokręteł, ani suwaków, które w większości są zbędne. Jeżeli rozgarniesz już łączenie paternów i ustawisz odpowiednio do siebie pętle, to będzie oznaczać, że idzie ci coraz lepiej. Radzę ci pooglądać tuteriale, jak już wspominałem w wersji polskiej. Jeden z tutoriali opracował właśnie Fokus z legendarnego składu PFK.

Jeżeli chodzi o program GoldWave, to program ten odpowiada za cięcie linii melodycznych z utworów, które powstały w przeszłości. Można nazwać to samplingiem. Musisz mieć wiele cierpliwości do równego cięcia sampli, a przede wszystkim powinieneś odnaleźć takie sample, które wpadną w ucho przeciętnemu słuchaczowi. Niestety na początek będziesz zmuszony samplować z nagrań MP3, jeżeli cię wkręci to na maksa, to być może w przyszłości zaopatrzysz się w jakiś odpowiedni dla siebie sprzęt.

Pozwala wycinać dźwięki z utwórów, aby nie używać tych z FL.

Pozwala, ale na początek radzę się rozejrzeć w sieci za darmowymi paczkami z samplami. (chodzi o perkusję).

Tak,Cool Edit pozwala nagrać słowa na bit.
 

icker16

bohater outsiderów
Dołączył
5 Luty 2009
Posty
1 210
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Zamość
Radzę ci pooglądać tuteriale, jak już wspominałem w wersji polskiej. Jeden z tutoriali opracował właśnie Fokus z legendarnego składu PFK.

Fokus tłumaczy w swoim tutorialu sporo niepotrzebnych opcji, ale te podstawy niby też są jakieś tam.





Przechodząc do sedna sprawy, to po włączeniu FL Studio nie przestrasz się tych wszystkich pokręteł, ani suwaków, które w większości są zbędne


A skądże zbędne, moim zdaniem nie wiesz lubi nie potrafisz ich jeszcze wykorzystać optymalnie (bez obrazy ). Nie mówię, że sam potrafię, ale znam ludzi którzy na prawdę wiedzą z czym to się je .
 

BiGi

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2009
Posty
12
Punkty reakcji
0
A jaka jest najnowsza wersja programu ??? Bo w internecie znalazłem 7. A apropo tego GoldWave. TE sample co już są są jakieś "niewpadające w ucho" czy coś ?
 

Jambez

Absurd i Nonsens
Dołączył
4 Styczeń 2009
Posty
1 265
Punkty reakcji
9
Wiek
33
Miasto
Bielsko Biała.
Fokus tłumaczy w swoim tutorialu sporo niepotrzebnych opcji, ale te podstawy niby też są jakieś tam.


Wierz mi na słowo, że w poradniku dot. FL Studio autorstwa Fokusa jest dokładnie obgadana cała masa podstaw w szczególności na początku, ale można cię poprzeć, że niepotrzebnie są tłumaczone niektóre zbędne opcje.

A skądże zbędne, moim zdaniem nie wiesz lubi nie potrafisz ich jeszcze wykorzystać optymalnie (bez obrazy ). Nie mówię, że sam potrafię, ale znam ludzi którzy na prawdę wiedzą z czym to się je .

Prawdę mówiąc nie jestem zaawansowany tak aby rozpracować wszystkie możliwości w programie. Zacząłem dość niedawno, lecz głównie z tymi suwakami, oraz pokrętłami chodziło mi o zainstalowane wtyczki w FL'u, które powodują zawrót głowy u początkującego beatmakera. Do końca nie mam bladego pojęcia do czego służy chociażby ten "Toxic Biohazard".

A jaka jest najnowsza wersja programu ??? Bo w internecie znalazłem 7

Jest do pobrania wersja 8.

TE sample co już są są jakieś "niewpadające w ucho" czy coś ?

Nie rozumiem cię do końca. Mógłbym rozwinąć?
 

BiGi

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2009
Posty
12
Punkty reakcji
0
Chodzi mi o to dlaczego mam znajdować i wycinać sample z innych utworów, te co są w FL i w paczkachz samplami są jakieś złe ?
 

icker16

bohater outsiderów
Dołączył
5 Luty 2009
Posty
1 210
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Zamość
Chodzi mi o to dlaczego mam znajdować i wycinać sample z innych utworów, te co są w FL i w paczkachz samplami są jakieś złe ?

Nie są złe, są zbyt powszechne i przyjęło się tak, że kombinujemy beaty ze swoich sampli, bądź tych wyciętych z innych utworów .



Jest do pobrania wersja 8.

A nawet 8.5 niestety jeszcze w wersji beta. Ja osobiście co do tych najnowszych wersji nie jestem przekonany póki co, ponieważ długi okres czasu pracowałem na 6 - dosyć niedawno przerzuciłem się na 7.
 

BiGi

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2009
Posty
12
Punkty reakcji
0
Nie są złe, są zbyt powszechne i przyjęło się tak, że kombinujemy beaty ze swoich sampli, bądź tych wyciętych z innych utworów .


Może ze 3 pierwsze bity zrobię z tych co już są, byle tylko rozgryźć ten program, jak już w miarę będę umiał się nim posługiwać to będe też wycinał z innych utworów



EDIT: Już ściągałem z 2 miejsc i zawsze PAnda wyświetla mi wirusa, Toxic cośtam, następnym razem wyłączyć Pandę czy szukać w innym źródle ?
 

seba2stian

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2009
Posty
9
Punkty reakcji
0
Ja polecę ci tak jak koledzy wcześniej Fl Studio 6 albo 7. 8 mi nie poszła u mnie nie wiem jak działa xD Ja robię na 6 i coraz ciekawiej wychodzi :) Początkowo będzie ci ciężko ale jest strona na której jest wiele polskich tutoriali.(wyśle ci adres na PW) Radze przeczytać wszystkie (nawet jak myślisz że ci się nie przyda). Wtedy posiadając jakoś wiedzę poszukaj for muzycznych na których ściągniesz VSTi (virtualne instrumenty) które wykręcą ci dźwięki które ci się będą podobać. Trochę tego jest więc na pewno znajdziesz coś dla siebie :) Sampli z MP3 nie radze ciąć bo jest to kiepski pomysł. Jakość jest słaba. Jak już to cool edit i wtedy tnij dźwięki z płyt CD(ja tak robię czasem :)) I to chyba na tyle. Musisz być pewny siebie jaki styl lubisz i dokładnie kształcić się w jego kierunku :) Peace :D
 
Do góry