Program do pobierania filmów.

Deviantz

Nowicjusz
Dołączył
11 Listopad 2012
Posty
3
Punkty reakcji
0
Witam, jak w temacie poszukuję programu do pobierania plików, od paru dni korzystam z utorrenta - wczoraj uruchomiłem 2 filmy, które pobierałem dzień wcześniej, ale nie skończyło się pobierać i dodałem jeden dodatkowy, ten dodatkowy ściągnęło cały, a te dwa ruszyły może o kilka procent ;x próbowałem funkcji kolejkowanie, aby ściągało po kolei, ale wszystkie na raz się pobierają, wiecie może dlaczego? Jakie inne programy polecacie, mam internet radiowy. A zauważyłem, że film został pobrany, nie ma już procent, a pisze nadal wysyłanie, czemu? :)
 

Pavulon

Nowicjusz
Dołączył
2 Maj 2009
Posty
30
Punkty reakcji
0
Każdy program do obsługi torrentów funkcjonuje podobnie i szybkość pobierania zależy od dostępności źródeł. Jeśli jest ich wystarczająco dużo, to pobranie filmu następuje przy maksymalnym możliwym transferze (decyduje szybkość Twojego łącza). Sieć torrentów polega też na tym, że pobierając określone pliki, jednocześnie udostępniasz je innym. Dlatego po pobraniu całości widzisz "wysyłanie". Jeśli pobierasz kilka pozycji, to zawsze najprędzej pobierze się ten plik, który udostępnia więcej osób. Dlatego możliwym jest, że plik dodany później pobierze się prędzej niż pliki dodane wcześniej. Możesz zapauzować pobieranie określonych plików, wówczas cała "moc" transferu będzie zarezerwowana dla tych plików, których nie zapauzowałeś. Jeśli chodzi o inne programy, to się nie wypowiem, bo sam korzystam z uTorrenta. Różnice pomiędzy klientami sieci torrentów są znikome i wszystkie opierają się na tych samych zasadach.
 

Deviantz

Nowicjusz
Dołączył
11 Listopad 2012
Posty
3
Punkty reakcji
0
A to wysyłanie zabiera mi transfer? Da się w ogóle jakoś ustawić, aby pobierało po kolei?
 

Thisisgame

Nowicjusz
Dołączył
31 Październik 2012
Posty
281
Punkty reakcji
11
Wiek
30
Możesz ustawić priorytety aczkolwiek to zmieni tylko prędkość pobierania każdej z nich -ta z wysokim bd miała największą a ta z niskim najmniejszą prędkość

Jeśli najpierw chcesz sciągnąć 1 a później 2 torrent to jeden z nich zatrzymaj i poczekaj ,aż pierwszy się ściągnie.

Wysyłanie zabiera transfer ale ustawienie wysyłania na 10KB/s nie ogranicza znacznie Twojej prędkości pobierania
 

Deviantz

Nowicjusz
Dołączył
11 Listopad 2012
Posty
3
Punkty reakcji
0
Nie chodzi mi o to, żeby po ściągnięciu samemu uruchomić, tylko automatycznie dlatego że ściągam w nocy.
 

Deadalus

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2012
Posty
70
Punkty reakcji
0
Daj parametry łącza, i system operacyjny. Utorrenta trzeba ustawić, żeby dobrze banglało, natomiast torrent to specyficzna sieć i jeśli jest mało perrów i seedów lub mających słabe wysyłanie to nawet na łączu 100mbit możesz mieć 0,1mbit. Najlepiej na torrentach pobierać po kilka plików za jednym razem, np ja mam ustawione 8 za jednym zamachem, dodatkowo, program może na jeden torrent połączyć się z 200 osobami co może zwiększyć szybkość pobierania, ale tylko wtedy jest dużo seedów perów + ustawione maksymalna ilość pół-połączeń na 500.
 

arock

Nowicjusz
Dołączył
21 Grudzień 2012
Posty
30
Punkty reakcji
0
Możesz skorzystać z innej formy pobierania filmów: np p2m, warez. P2M jest dość szybkie i ma dużo żródeł. Warez masz tylko jedno źródło, ale jest max anonimowy, dość duża szybkość pobierania.
 
Do góry