Problemy ze stresem

tomekwck

Zbanowany
Dołączył
7 Październik 2020
Posty
7
Punkty reakcji
0
Terapia, terapia i jeszcze raz terapia. Zdecydowanie jest w twoim życiu dużo spraw które musisz sobie poukładać w głowie i według mnie tylko psycholog jest w stanie ci pomoc to zrobić. Nadmierny stres bywa męczący oraz potrafi totalnie zdestabilizować nasze życie. Poza tym w dłuższej perspektywie nie jest to dobre nie tylko dla naszej psychiki, ale również dla naszego zdrowia.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

JoannaIkona

Nowicjusz
Dołączył
23 Listopad 2020
Posty
3
Punkty reakcji
1
Może po porostu sport? Proponuję pobiegać, albo siłownię miejską na świeżym powietrzu, bo niestety z tymi w zamkniętych pomieszczeniach bywa różnie w czasie koronawirusa. Dla bardziej cierpliwych pozostaje jeszcze wersja z hobby, które odstresowuje. Niektórzy układają puzzle, albo zakładają akwarium. Polecam malowanie akwarelami (wymaga dość małego nakładu finansowego) lub ręczne malowanie ikon czy też zrobienie sobie w domu mini oranżerii. Na prawdę odpręża i odstresowuje, a przy okazji spotkania z ludźmi będzie też o czym rozmawiać, to i stres mniejszy.
 

Asia222

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2020
Posty
9
Punkty reakcji
0
Może po porostu sport? Proponuję pobiegać, albo siłownię miejską na świeżym powietrzu, bo niestety z tymi w zamkniętych pomieszczeniach bywa różnie w czasie koronawirusa. Dla bardziej cierpliwych pozostaje jeszcze wersja z hobby, które odstresowuje. Niektórzy układają puzzle, albo zakładają akwarium. Polecam malowanie akwarelami (wymaga dość małego nakładu finansowego) lub ręczne malowanie ikon czy też zrobienie sobie w domu mini oranżerii. Na prawdę odpręża i odstresowuje, a przy okazji spotkania z ludźmi będzie też o czym rozmawiać, to i stres mniejszy.
Potwierdzam, ja założyłam akwarium i to zupełnie wciągające i angażujące hobby. Polecam wszystkim ;) Jeśli chcecie trochę zaoszczędzić, możecie zamówić cały zestaw akwarystyczny https://www.akwarystyczny24.pl/produkt/zestaw-akwariowy-60l-led-filtr-szafka ;)
 

markgrajek

Zbanowany
Dołączył
15 Lipiec 2022
Posty
3
Punkty reakcji
0
Postaraj się mieć czas dla siebie. Rower, bieganie, jakieś inne zainteresowania, zajmij głowę czymś przyjemnym chociaż kilka razy w tygodniu.Hobby poozwala zredukować stres.

Jesli to nie pomoże, warto jest zastanowić się nad spotkaniem z psychologiem. Taka wizyta w wielu przypadkach pomaga - psycholog nauczy technik radzenia sobie ze stresem:
twojpsycholog.online/jak-zaczac

Obecnie z takiej pomocy można skorzystać również w formie online. Na stronie są porady, jak zarezerwować wizytę.
 

marioKnZ

Nowicjusz
Dołączył
27 Lipiec 2009
Posty
215
Punkty reakcji
10
Wiek
37
Miasto
Milton Keynes, UK
Przechodziłem 2 krotnie terapię związaną ze stresem i napadami niepokoju i to co mogę od siebie doradzić. Aczkolwiek każdy jest inny i w innej sytuacji nie wszystko może być odpowiednie.
1. Terapia - w moim przypadku cuda zdziałała dopiero terapia grupowa.
2. Sport i seks - łykaj te endorfiny bo naprawdę działają
3. Sen - śmiało 8 godzin jeśli masz okazję (pomoże suplementacja magnezem i cynkiem).
4. Kontakt z ludźmi - nawet jeśli musisz się zmuszać - pomaga bardziej niż się wydaje. Znajdź jakieś hobby w grupie żeby interakcja była jakby przy okazji.

Powodzenia - jak coś służę poradą teżna priv.
 

Ideyka

Nowicjusz
Dołączył
17 Sierpień 2023
Posty
2
Punkty reakcji
0
Przyznano ostrzeżenie: spam.
Pomaga mi radzić sobie ze stresem po pracy nad rysowaniem obrazów po numerach na temat krajobrazów (Malowanie po numerach pesazhi ). Przenosi mnie do innych wymiarów. W tym momencie medytuję.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Aridn

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2023
Posty
78
Punkty reakcji
0
A mi bardzo pomagają czynności, które łączą pracę manualną z umysłową - czyli gdy robię rękami coś, na czym trzeba się skupić. Haftowanie, puzzle, malowanie po kolorach, wszelkie DIY, sudoku, krzyżówki..
Na lepszy sen mogą pomóc zioła:
Poczytajcie sobie o ziołach, które mogą znacznie pomóc jeśli chodzi o zasypianie.
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 443
Punkty reakcji
83
Takie rzeczy dobre są na zmartwienia, odwrócenie uwagi.
Stres dobrze jest wyładować fizycznie- np. biegając, tupiąc, krzycząc(np. w zamkniętym aucie;)), tańcząc. Gdy już z człowieka zejdzie, można się brac za układanki i malowanie;)
 
Do góry