Problem żywieniowy u psa.

Poison_Girl19

Agonia, Cierpienie, Ból, Rozkosz...
Dołączył
23 Lipiec 2008
Posty
1 387
Punkty reakcji
80
Wiek
34
Miasto
z WoW'a ^^
Mój problem polega na tym ,że ok. 3 tyg temu adoptowaliśmy psa ze schroniska jest to mieszaniec średniej wielkości waży 14kg.

Problem z żywieniem był od początku. Najpierw myśleliśmy ,że to stres (nowe miejsce). Mimo ,że czas leciał staraliśmy się tym nie martwić podjadała tylko Frolic bo miękki inne suche karmy jej nie odpowiadały. Gotowaliśmy mięso(Wołowina, Kurczak) na przemian z kaszą/ ryżem/ makaronem i nic. Jedyne mięso jakie była w stanie zjeść to wędzona ćwiartka z kurczaka(ale przecież to dla psa nie zdrowe) Najpier prówała wybierać mięso od ryżu którego w ogóle nie rusza potem doszło do tego ,że po 2-3 dniach głodówki musiałąm karmić jąz ręki wieczorem żeby cokolwiek zjadła. Jedyne co jadła to jogur waniliowy ale pies nie może żyć samym jogurtem. Dodam ,że to nie wina robaków bo została odrobaczona. Nie zrzucam też tego na stres bo już się do nas przyzwyczaiła chętnie się z nami bawi / czasem z nami śpi. Zachowuje się normalnie gdyby nie to ,że nie chce jeść.
Konataktowałam się ze schroniskiem psy tam jedzą podobno suchą karmę i kasze z mięsem.

I teraz pytanie?
Dziś desperacko ugotowałam kupione wczoraj serca wieprzowe ,zmieszałam z kaszą można powiedzieć ,że zjadła. Czy karmienie psa podrobami(serca/ żołądki) z kaszą/ ryżem to zdrowa i wystarczająca dieta dla około 3 letniego psa?
Czy powinnam dokupić jej jakieś witaminy bo warzywa w posiłkach są wyplówane nawet jeśli są rozgotowane.
Nie wiem jak jej dogodzić.
To serducho wieprzowe z kaszą to chyba jej pierwszy posiłek który zjadła w miare ze smakiej od 3 tyg. Jak mi ktoś powie ,że serca są niezdrowe to się chyba zastrzele a mój pies padnie z głodu bo na samych jogurtach to daleko nie zajedzie.
 

nutellka

Nowicjusz
Dołączył
13 Wrzesień 2012
Posty
25
Punkty reakcji
0
Hej,
niektóre psy są niejadkami i może właśnie na takiego trafiłaś. Serca są faktycznie niezbyt zdrowe dla psa, bo zawierają za dużo żelaza, te żołądki już są lepsze. Najlepiej, żeby jadła karmę gotową, bo jednak wtedy masz pewność, że dostarczasz jej wszystkiego czego potrzebuje.
Może spróbuj jakieś bardziej smakowite karmy? Np. tu masz z łososiem http://www.e-karma.pl/product-pol-258-TASTE-OF-THE-WILD-Pacific-Stream-6-8-kg.html
Dużo niejadków lubi właśnie karmy z rybami, bo ładnie pachną.
Ewentualnie rozglądnij się za dosmaczaczami w płynie, kiedyś kupiłam takie w Niemczech i psy jadły karmę tym polaną.

A jak już nic nie pomoże to spróbuj kupić mięso z kośćmi, zmielone w kostkach, to takie produkty dla osób,które karmią barfem. I taką kostkę połącz i wymieszaj z karmą - ręcznie, to wtedy ciężko jest zjeść mięso a karmę zostawić.
 
2

2kar_zbanowany

Guest
Przede wszytskim zmień karmę na taka,która zapewni optymalną ilość składników odżywczych dla Twojego psa,to bardzo ważna sprawa. Ze swojej strony moge polecić karmę Brit.
 

flustracja19

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2013
Posty
45
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Mój pies może jejść jedynie karmę naturalną z ryb i słodkimi ziemniakami od każdej innej ma rozwolnienie.
 
E

Ejan87

Guest
Poison_Girl napisał:
I teraz pytanie?
Dziś desperacko ugotowałam kupione wczoraj serca wieprzowe ,zmieszałam z kaszą można powiedzieć ,że zjadła. Czy karmienie psa podrobami(serca/ żołądki) z kaszą/ ryżem to zdrowa i wystarczająca dieta dla około 3 letniego psa?
Czy powinnam dokupić jej jakieś witaminy bo warzywa w posiłkach są wyplówane nawet jeśli są rozgotowane.
Nie wiem jak jej dogodzić.
To serducho wieprzowe z kaszą to chyba jej pierwszy posiłek który zjadła w miare ze smakiej od 3 tyg. Jak mi ktoś powie ,że serca są niezdrowe to się chyba zastrzele a mój pies padnie z głodu bo na samych jogurtach to daleko nie zajedzie.
Też tak karmię psa :) gotuję ryż, kaszę lub makaron (czasem kupuję taki specjalny dla psów, ale za nim nie przepada) na płuckach, wątróbce i innych podrobach. Z warzywami nie mam problemu, bo rozgotowane zjada z tym wszystkim. Czasem kupuję jej tylko karmę suchą, w tej chwili JOSERA :) moja no wypluwa wszelkie witaminy w formie tabletek, to rozgniatam je i mieszam z jedzeniem, ale wtedy mocno niucha michę ;) szuka czegoś ;)
 

izasun

Nowicjusz
Dołączył
3 Listopad 2013
Posty
61
Punkty reakcji
0
I jak udało się dobrać odpowiednią karmę? Jak tam się razem żyje?
 

Karolina Koniecko

Nowicjusz
Dołączył
15 Kwiecień 2016
Posty
18
Punkty reakcji
0
mój też na początku był niejadkiem :/ wiec problem jest mi bardzo dobrze znany. Też wszystkiego próbowaliśmy, karmy chyba wszystkie, gotowaliśmy nawet kaszki dla niemowląt bananowe :D to przyznam szczerze na poczatku odniosło największy sukces, potem nam się stopniowo udało przerzucać go na "psie" jedzenie. Teraz wcina glównie karmę Doctor Dog, jest naturalna, ma dużo witamin
 
T

TomaszTomasz

Guest
Dobrze jest urozmaicać psie menu, nie karmić cały czas jednym i tym samym. Zwierzakom też się może znudzić taka dieta.
 

izasun

Nowicjusz
Dołączył
3 Listopad 2013
Posty
61
Punkty reakcji
0
Zgadzam się, ale trzeba pamiętać że nalezy robić to stopniowo. Gwałtowna zmiana karmy, sposobu odżywiania może nie wyjść na zdrowie dla zwierzaka...
 

malwa1990

Nowicjusz
Dołączył
11 Luty 2017
Posty
106
Punkty reakcji
0
Ja za to mam psa alergika i też muszę często uważać na to co je. Na początku również był strasznym niejadkiem i bardzo mnie to martwiło. Stwierdziłam, że to może problem karmy. Wyczytałam na jakimś forum o karmie dla psów "alergików" i znalazłam Bozitę. Karmy nie zawierają antybiotyków, GMO, soi, cukru, sztucznych dodatków czy tez barwników. Są w 100% z naturalnych składników. Wybrałam taką karmę bez zbóż. I wiecie co??? Pomogło ! W końcu. Nie dość, że psiak zaczął więcej jeść to widzę w nim więcej energii do zabawy i nawet sierść zrobiła mu się jakaś miękka w dotyku i błyszcząca :)
 

arkadiuszmaniek

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2016
Posty
19
Punkty reakcji
1
Osobiscie nie jestem zwolennikem samodzielnego przyrzadzania karm. Mieso, podroby, OK, ale lepiej kupic je w sklepie. Poczytaj o diecie barf (karmienie surowym miesem), dobra dla niejadkow, jak i wybrednych pieskow lub takich, ktore maja problemy z zoladkiem itd. Sam kupuję barf primex dla swojego psa. Jest duzo smakow do wyboru, wiec na pewno trafisz na cos, co zasmakuje twojemu pupilowi.
 

naus

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2017
Posty
26
Punkty reakcji
1
Hmm może warto zasięgnąć jakiś profesjonalnych porad np u weterynarza ? Albo zerknij sobie na stronkę https://barf.pl/porady-weterynaryjne/. Ja właśnie tam dowiedziałem się o istnieniu diety barfowej, którą notabene od roku stosujemy. Efekty super - pozbyliśmy się alergii pokarmowej i poprawiły się wyniki badań krwi.
 

zmija85

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2019
Posty
31
Punkty reakcji
0
a mój je tylko bezbozową karmę z BOZITY, i nie mamy żadnych problemów
 

Maria42

Nowicjusz
Dołączył
15 Luty 2020
Posty
9
Punkty reakcji
0
Jeśli psu nie smakuje karma którą podajemy warto ją zamienić na karmę Empire (ona jest wyjątkowo smaczna i aromatyczna) lub dosmaczyć karmą Empire (pomieszać 50/50). To powinno pomóc. Karma o której mówię: https://empirepetfood.com/
 

Przyimek

Nowicjusz
Dołączył
4 Sierpień 2022
Posty
126
Punkty reakcji
1
Mój problem polega na tym ,że ok. 3 tyg temu adoptowaliśmy psa ze schroniska jest to mieszaniec średniej wielkości waży 14kg.

Problem z żywieniem był od początku. Najpierw myśleliśmy ,że to stres (nowe miejsce). Mimo ,że czas leciał staraliśmy się tym nie martwić podjadała tylko Frolic bo miękki inne suche karmy jej nie odpowiadały. Gotowaliśmy mięso(Wołowina, Kurczak) na przemian z kaszą/ ryżem/ makaronem i nic. Jedyne mięso jakie była w stanie zjeść to wędzona ćwiartka z kurczaka(ale przecież to dla psa nie zdrowe) Najpier prówała wybierać mięso od ryżu którego w ogóle nie rusza potem doszło do tego ,że po 2-3 dniach głodówki musiałąm karmić jąz ręki wieczorem żeby cokolwiek zjadła. Jedyne co jadła to jogur waniliowy ale pies nie może żyć samym jogurtem. Dodam ,że to nie wina robaków bo została odrobaczona. Nie zrzucam też tego na stres bo już się do nas przyzwyczaiła chętnie się z nami bawi / czasem z nami śpi. Zachowuje się normalnie gdyby nie to ,że nie chce jeść.
Konataktowałam się ze schroniskiem psy tam jedzą podobno suchą karmę i kasze z mięsem.

I teraz pytanie?
Dziś desperacko ugotowałam kupione wczoraj serca wieprzowe ,zmieszałam z kaszą można powiedzieć ,że zjadła. Czy karmienie psa podrobami(serca/ żołądki) z kaszą/ ryżem to zdrowa i wystarczająca dieta dla około 3 letniego psa?
Czy powinnam dokupić jej jakieś witaminy bo warzywa w posiłkach są wyplówane nawet jeśli są rozgotowane.
Nie wiem jak jej dogodzić.
To serducho wieprzowe z kaszą to chyba jej pierwszy posiłek który zjadła w miare ze smakiej od 3 tyg. Jak mi ktoś powie ,że serca są niezdrowe to się chyba zastrzele a mój pies padnie z głodu bo na samych jogurtach to daleko nie zajedzie.
Drogi(a) Poison_Girl19
Też mam psa ze schroniska (podobny wiek, podobna masa).
Mój Feluś nie odrzuca jedzenia jakie dostaje; wiec nie mam tego problemu. Ale ........
Moja propozycja na twoje problemy jest taka.
Dawać jej to co akceptuje i odrobinkę karmy z puszek dedykowanej psom - zmieszać.
Jak będzie to akceptowała zwiększać udział karmy.
Uważam ze dieta 50% to co lubi pies (w wersjacy urozmaiconych kombinacji) i 50% karmy "z puszek" jest optymalna.
Nie róbmy z psa ascety, który musi jeść 100% karmy dedykowanej.
Mało kto (człowiek czy pies) ma osobowość i predyspozycje ascety!
Ja osobiście nie mam mimo że nie jestem psem :) !

Pozdrawiam serdecznie i słonecznie
 

wodazrodlana

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2017
Posty
42
Punkty reakcji
0
z moim psem byl o tyle problem ze wiele karm mu nie smakowalo, krecil nosem na kazda jedna albo zjadl tylko troche. jak przenioslam go na josere to wcina rowno
 
Do góry