Problem ze stresem i zmęczeniem

N

nianiaSweet

Guest
można się wspomagać, bo akurat nervomix jest ziołowy więc można go spokojnie przyjmować, ale rzeczywisćie najlepiej wyeliminować stres na codzień.
 
J

jessi_ca

Guest
Mysle, ze jesienne przemeczneie dopada naprawde sporo osob :) a revitasens jest bez recepty, to suplement, opakowanie wystarcza na miesiac, kosztuje roznie- niektore apteki maja go nawet za 13 zl ;)
 
A

Amber27

Guest
Ja ostatnio żyję w takim stresie. Rodzina wrobiła mnie w robienie wigilii. Około 20 osób w jednym domu. Od kilku dni robię świąteczne potrawy, padam z nóg. Jeszcze praca. Gdyby nie nervomix nie ogarnęłabym tego z nerwów. Uspokoi a nie otumani.
 
M

maalamy

Guest
Dokładnie, ja się staram jakoś panować nad nerwami ale nie zawsze mi to wychodzi i zamiast siać postrach wsród domowników wolę takie naturalne sposoby, ja się czuję lepiej i łatwiej się ze mną dogadać jak nie jestem rozdrażniona.
 

Neili

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2012
Posty
130
Punkty reakcji
4
Ja myślę, że trzeba czasem odpocząć zrelaksować się i wszystko zostawić w tyle, bo inaczej nic dobrego z tego nie wyjdzie
 

cherry_blossom

Nowicjusz
Dołączył
28 Kwiecień 2016
Posty
47
Punkty reakcji
0
Doraźnie można wziąć jakiś lek na uspokojenie, w takich nagłych sytuacjach, ale na pewno nie da się tak na dłuższą metę. Można wziąć sobie lek na uspokojenie, żeby jakoś się ogarnąć, zebrać myśli i zastanowić się nad jakimiś długoterminowymi sposobami (spacery, sport, zdrowe jedzenie, spotkania z rodziną/przyjaciółmi).
 

viola1308

Nowicjusz
Dołączył
2 Maj 2015
Posty
199
Punkty reakcji
25
Mnie wystarcza filiżanka melisy. Polecam. Nasze reakcje na stres wynikają czasem z niedoboru magnezu. Warto zadbać o jego uzupełnienie.
 

orbite

Nowicjusz
Dołączył
27 Sierpień 2015
Posty
84
Punkty reakcji
2
Miasto
Warszawa
Moim zdaniem zamiast leków lepiej generalnie dbać o balans w życiu. Jedna z najmocniejszych rzeczy na jakie ja trafiłem to praca z własnym oddechem.
Zwrócenie uwagi na to jak oddychamy i świadome głębokie oddychanie znacząco redukuje stres i uspokaja.
Dobrą techniką do ćwiczenia głębokiego oddechu jest box breathing ( info np. tu: https://www.youtube.com/watch?v=2LrV30ceu50).
 

the_ronnetes

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2016
Posty
101
Punkty reakcji
0
Myślę, że, mimo odpowiedniej diety, zakwaszenie organizmu i zagęszczona krew robi tu najwięcej złego. Ja codziennie piję sodę i zaparzoną arnikę, i muszę przyznać, że się o wiele lepiej czuję.
 

cherry_blossom

Nowicjusz
Dołączył
28 Kwiecień 2016
Posty
47
Punkty reakcji
0
the_ronnetes napisał:
Myślę, że, mimo odpowiedniej diety, zakwaszenie organizmu i zagęszczona krew robi tu najwięcej złego. Ja codziennie piję sodę i zaparzoną arnikę, i muszę przyznać, że się o wiele lepiej czuję.
wydaje mi się, że w ogóle powinno się dużo pić (wody, ewentualnie soków lub herbatek), przynajmniej widzę po sobie, że kiedy jestem odwodniona, to brakuje mi energii
 

the_ronnetes

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2016
Posty
101
Punkty reakcji
0
cherry_blossom napisał:
Myślę, że, mimo odpowiedniej diety, zakwaszenie organizmu i zagęszczona krew robi tu najwięcej złego. Ja codziennie piję sodę i zaparzoną arnikę, i muszę przyznać, że się o wiele lepiej czuję.
wydaje mi się, że w ogóle powinno się dużo pić (wody, ewentualnie soków lub herbatek), przynajmniej widzę po sobie, że kiedy jestem odwodniona, to brakuje mi energii
Dokładnie tak. Woda to życie, a niewiele osób o tym pamięta, to powiedzenie stało się dla wielu zbyt oczywiste, nudne. Ja o jej właściwościach przekonałam się podczas upalnych wakacji w Turcji, kiedy H2O okazała się zbawieniem dla mojej obolałej od słońca głowy. :D Któryś filozof powiedział nawet, że, gdyby woda była rzadko spotykana, byłaby uważana za cudowny napój. Coś w tym jest. Ja zaczynam dzień od szklanki gorącej wody (najgorętszej, jaką dam radę wypić) i nie wydalam jej. Dlaczego? Bo ,,wędruje" po ciele i organizm po nocy ją zatrzymuje, gdyż jej potrzebuje, ona bowiem neutralizuje te wszystkie toksyny. W trakcie dnia też najlepiej pić gorącą wodę, ale łyczkami co kilka minut.
 

pawso44

Nowicjusz
Dołączył
5 Luty 2015
Posty
111
Punkty reakcji
3
Woda na pewno jest najważniejszym napojem :), podobno w Chinach albo Japonii na każdą dolegliwość pierwszą rzeczą jest szklanka wody, dopiero potem jak nie pomoze to lek, niestety jak jestem spięty to sama woda średnio pomaga, ostatnio jestem rozdrażniony, niby mam urlop i odwiedzam rodzinę ale cieżko mi w noym miejscu spać, potem chodzę jak struty cały dzień, kupiłem sobie ostatnio właśnie ten nervomix sen i jest lepiej
 

krystynadal

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2014
Posty
107
Punkty reakcji
1
Woda, magnez tak, ale przy długotrwałym stresie warto pomyśleć też o odpoczynku gdzieś poza miejscem zamieszkania. Taka odskocznia od codziennych obowiązków, wyciszenie się, odespanie, długie spacery, wpływają niezwykle uspokajająco. Jeżeli już nie możesz wyjechać, to zajmij się czymś co pozwoli ci się odstresować w domu, książka, film, może jakieś hobby. A co do leków - nie wiem, czy warto od razu po nie sięgać, herbatka z melisy tak, ale nic poza tym. Bardziej bym polecała masaże relaksacyjne. W Poznaniu jest świetny salon spa Good Time Day Spa z ofertą takich masaży, jeżeli mieszkasz w pobliżu - skorzystaj. Fantastyczne miejsce z przemiłą obsługą i gamą propozycji http://www.goodtimedayspa.eu/oferta/rytualy-masaze-peelingi/masaze-relaksacyjne Gwarantuję, że wrócisz odprężony. Spróbuj!
 

mimikra

Nowicjusz
Dołączył
12 Październik 2016
Posty
102
Punkty reakcji
3
viola1308 napisał:
Kolejny raz polecam preparaty magnezowe. To wystarcza w moim przypadku.
Mi sam magnez nie wystarcza, jak mam trudniejszy dzień to nervomix control mnie ratuje on tez ma magnez ale do tego melisę, jak się zaczynam stresować to tez boli mnie głowa a nie chcę w kółko brać przeciwbólówek, bo to jednak nie jet za zdrowe, wolę się njpierw uspokoić to i głowa przestaje boleć
 

Osmiorniczka

Nowicjusz
Dołączył
22 Grudzień 2014
Posty
94
Punkty reakcji
5
Uważam że jeśli nasz organizm tylko przez chwilę będzie w stresującej sytuacji, nic poważnego nam nie grozi. Gorzej, gdy pozostajemy w ciągłym stresie. Ale jeszcze gorzej gdy stres przejmuje nad nami kontrole:( Powiedziecie mi czy ten nervomix jest bez recepty?
 

mimikra

Nowicjusz
Dołączył
12 Październik 2016
Posty
102
Punkty reakcji
3
tak, bez recepty, dużo nie kosztuje, ja wolę mieć na wszelki wypadek w domu :) czasami bywa gorszy dzień albo pms i wtedy pomaga przetewać i mi i domownikom bez szwanku ;)
 

kaja8

Nowicjusz
Dołączył
23 Październik 2014
Posty
76
Punkty reakcji
2
Jestem zwolenniczką naturalnych rozwiązań, a ponieważ jestem ostatnio bardziej zestresowana to zaczęłam pić jeszcze więcej bogatej w magnez Piwniczanki. Uzupełnianie magnezu jest bardzo ważne, ponieważ wspomaga on układ nerwowy i warto o tym pamiętać ;)
 

the_ronnetes

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2016
Posty
101
Punkty reakcji
0
kaja8 napisał:
Jestem zwolenniczką naturalnych rozwiązań, a ponieważ jestem ostatnio bardziej zestresowana to zaczęłam pić jeszcze więcej bogatej w magnez Piwniczanki. Uzupełnianie magnezu jest bardzo ważne, ponieważ wspomaga on układ nerwowy i warto o tym pamiętać ;)
No i prawidłowo ^_^ Nie ma co od razu się do leków uciekać
 
Do góry