Problem z założeniem firmy

pawloice

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam proszę o podpowiedzi jak załatwić taką sprawę. Jestem w trakcie założenia firmy gdzie start firmy mam na 1 maja, załatwiłem wpis do rejestru potem nadano mi numer regon, konto w banku też zdążyłem założyć i wypadł mi wyjazd za granicę państwa, który nie mogłem przełożyć żeby dokończyć formalności, pobyt przedłuża mi się do 25 maja , start w papierach mam na 1 maja a Urząd Skarbowy i ZUS jeszcze nie załatwiony, czy może mi ktoś napisać czy są jakieś konsekwencje za spóźnienie się w tych urzędach.
 

Namled

Nowicjusz
Dołączył
19 Maj 2009
Posty
12
Punkty reakcji
0
Witam proszę o podpowiedzi jak załatwić taką sprawę. Jestem w trakcie założenia firmy gdzie start firmy mam na 1 maja, załatwiłem wpis do rejestru potem nadano mi numer regon, konto w banku też zdążyłem założyć i wypadł mi wyjazd za granicę państwa, który nie mogłem przełożyć żeby dokończyć formalności, pobyt przedłuża mi się do 25 maja , start w papierach mam na 1 maja a Urząd Skarbowy i ZUS jeszcze nie załatwiony, czy może mi ktoś napisać czy są jakieś konsekwencje za spóźnienie się w tych urzędach.
W momencie kiedy złożysz stosowne dokumenty w Urzędzie Skarbowym i ZUS od tego momentu liczy się tzw. sprawozdawczość, teraz nic Ci nie grozi ze strony tych urzędów. Pamiętaj jednak, że jak już rozpoczniesz działalność musisz ją zgłosić również do Państwowej Inspekcji Pracy [na specjalnych drukach] oraz do Państwowej Inspecji Sanitarnej. Tak tylko podpowiadam bo później jak wpadają tacy na kontrolę to ludzie duże oczy robią ....a jak wiadomo w Polsce nie znajomość prawa szkodzi.
 

BulgariBulgari

Nowicjusz
Dołączył
18 Czerwiec 2007
Posty
65
Punkty reakcji
1
Pamiętaj jednak, że jak już rozpoczniesz działalność musisz ją zgłosić również do Państwowej Inspekcji Pracy [na specjalnych drukach] oraz do Państwowej Inspecji Sanitarnej.
tylko jeśli zatudniasz pracowników
a sanepid jeśli wymaga tego rodzaj działalności
 
Do góry