Problem z suchoscią skóry na dłoniach.

michal9000

Nowicjusz
Dołączył
2 Czerwiec 2011
Posty
3
Punkty reakcji
0
Witam.
Mam problem z pekającą skórą na dłoniach.
Tu zdjecie:
imag0192p.jpg

Macie moze jakies sposoby jak temu zaradzic?
Uzywałem juz Capivit A+E
Nawilzam dlonie roznymi kremami Neutrogena po Avon czy Dove.
Brałem (biotyne) -- bo podobno tez ona odpowiada za skóre i nawilzanie jej.
Nic nie pomaga.

Prosze o pomoc :)
 

pawwwel

Nowicjusz
Dołączył
30 Grudzień 2009
Posty
174
Punkty reakcji
5
Wiek
30
Skóra strasznie sucha, powinienes wybrać sie do dermatologa bo kremy to raczej cudów nie zdziają jeżeli chcesz spróbować mogę polecić Ci krem do rąk z Garniera w zielonym opakowaniu " Nawilżająca pielęgnacja w 7 dni "
 

michal9000

Nowicjusz
Dołączył
2 Czerwiec 2011
Posty
3
Punkty reakcji
0
Hmm u dermatologa byłem przepisał mi "Clobaza" uzywalem i nic.... czasem nawet gorzej jak duzo posmarowałem na noc.
 

RdK16

Nowicjusz
Dołączył
8 Czerwiec 2007
Posty
367
Punkty reakcji
7
Wiek
32
Nie wal tyle!

A tak powaznie to jak dermatolog nie pomogl to moze do jakiegos lepszego trzeba sie wybrac?
Albo sproboj nakremowac rece przed snem i nalozyc takie specjalne rekawiczki i spac tak.
 

miss.sunshine

pusta dziewczynka
Dołączył
2 Luty 2009
Posty
1 250
Punkty reakcji
24
Wiek
33
Też chciałam polecić te rękawiczki. I wazelinę do smarowania na noc, po kąpieli

A do tego: pij duo,ż nawilżaj się od środka (wodą!), nie używaj silnych (mocno pieniących się i mocno pachnących,głęboko oczyszczających, antybakteryjnych itd) mydeł, tylko zwykłych, z krótkim składem, najlepiej dla niemowląt lub szare (musisz nim myc całe ciało albo nie dotykać dłońmi innych środków), nie zmywaj naczyń, nie sprzątaj bez rękawiczek. Idź do innego lekarza,stosuj ten kapiwit, on działa po jakimś czasie (3 miesiacach) i krem przy sobiemiej cały czas i cały czas nawilżaj ręce, No i nie wystawiaj ich na słońce, susz ręcznikiem, nie na wietrze,a zima koniecznie rękawiczki i to podwójne.
 

hanabarbera

Nowicjusz
Dołączył
13 Lipiec 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam.
Mam problem z pekającą skórą na dłoniach.
Tu zdjecie:
imag0192p.jpg

Macie moze jakies sposoby jak temu zaradzic?
Uzywałem juz Capivit A+E
Nawilzam dlonie roznymi kremami Neutrogena po Avon czy Dove.
Brałem (biotyne) -- bo podobno tez ona odpowiada za skóre i nawilzanie jej.
Nic nie pomaga.

Prosze o pomoc :)
Patrzac na foto, to chyba mialam to samo. Czekalam 3 mce na wizyte u dermatologa i wydalam mnostwo kasy na masci i kremy. Dopiero kolezanka mamy powiedziala mi o olejku arganowym z maroka. Jest do kupienia w necie na www. zlotomaroka.pl U mnie podzialalo rewelka. Po 4 dniach - bez pekniec. po kilku nastepnych skora prawie jak u niemowlak. Na noc najlepiej wetrzec olejek w dlonie i zalozyc ciekie bawelniane rekawiczki.
 

Toola

Nowicjusz
Dołączył
11 Kwiecień 2011
Posty
216
Punkty reakcji
2
też słyszałam o olejku, spróbuj bo naprawdę nie wygląda to dobrze, po nawilżaniu dłoni zakładaj rękawiczki, lepiej skutkuje.
 

magisko

Nowicjusz
Dołączył
14 Czerwiec 2011
Posty
46
Punkty reakcji
0
faktycznie, kiepska ta skóra. ja aż tak suchej nie mam, mi wystarczy krem do rąk garniera, ten czerwony.
 

sailor7

Nowicjusz
Dołączył
15 Wrzesień 2011
Posty
4
Punkty reakcji
0
Miałem podobnie zniszczone ręce, przez to że często żegluję. Próbowalem wielu kremów, lecz dopiero dermactol mi pomógł. Kremowałem nim ręce po czym wkładałem je do rękawiczek dla wzmocnienia efektu działania kremu.
 
N

nianiaSweet

Guest
ja używam teraz kremu do rąk z wiesiołkiem, możne je kupić w każdej drogerii. A co do samego kremu to jego dużym plusem jest to, że dobrze nawilża i koi stany zapalne. Ja po używaniu różnych środków chemicznych mam często na dłoniach zaczerwienienia, wtedy chwytam za krem i po zaczerwienieniach ani śladu.
 

blaszanozeba

Zbanowany
Dołączył
3 Marzec 2016
Posty
89
Punkty reakcji
1
Czasami drogeryjne kremy nie zdają egzaminu, bo po prostu mają "słabe" składy. Mój tata boryka się z pękającą skórą dłoni od wielu lat - raz jest lepiej, a raz gorzej. Dermatolog niejednokrotnie przepisywał kremy robione i one przez kilka lat zdawały egzamin, ale w końcu przestały działać. Później był test kremów z drogerii, apteki, sklepów zielarskich etc. Najlepsze okazują się być stosowane kilka-kilkanaście razy dziennie emolienty, krem Dermaveel (apteka), a z ogólnodostępnych Neutrogena chociaż jej działanie nie powala na kolana.
 

keke349

Nowicjusz
Dołączył
22 Sierpień 2016
Posty
48
Punkty reakcji
3
Wiek
36
Miasto
Wrocław
Mój znajomy poszedł do dermatologa i lekarz mu przepisał takie maści na noc, to zdecydowanie poprawiło kondycję jego rąk :)
 

PatykPatryk

Nowicjusz
Dołączył
21 Wrzesień 2017
Posty
5
Punkty reakcji
0
Ja zawsze podkradam mojej dziewczynie krem, a ona uzywa kazdego po kolei, garnier, bielenda, isana :p Jak mam mega suche to wazelina sie ratuje.
 

Monia101

Nowicjusz
Dołączył
29 Kwiecień 2017
Posty
130
Punkty reakcji
0
Krem nawilżajacy a na to olej kokosowy, migdałowy czy jaki tam lubimy. Mi bardzo pomaga.
 

Menua_pl

Nowicjusz
Dołączył
27 Listopad 2017
Posty
18
Punkty reakcji
0
Dobry krem nawilżający powinien zdać egzamin, a jeżeli faktycznie masz problem z suchą skórą to polecam kosmetyki oparte na bazie naturalnego kolagenu który skutecznie nawilża i ujędrnia.
 

festuska

Nowicjusz
Dołączył
8 Styczeń 2017
Posty
12
Punkty reakcji
0
[SIZE=10.5pt]Jest taki sklep internetowy Barwa (sklep.barwa.com.pl) z dużą gamą kosmetyków do pielęgnacji między innymi dłoni. Z tego sklepu zamawiam sobie takie produkty jak lniane mydło w płynie zawierające naturalny wyciąg tej rośliny i krem z witaminami A, E, F, H, P, B6 przyczyniające się do odpowiedniego nawilżenia skóry. A wszelkie podrażnienia skórne neutralizuje prowitamina B5. Mnie akurat te kosmetyki pomagają, spróbuj może i tobie pomogą. Ale do dermatologa się zgłosić, dobrze wiedzieć skąd bierze się taka suchość skóry. Trzeba leczyć tego przyczynę.[/SIZE]
 
Do góry