Problem z nabraniem wagi

laik2222

Nowicjusz
Dołączył
21 Luty 2011
Posty
2
Punkty reakcji
0
Witam.

Mam 20 lat, 60kg wagi, 176cm wzrostu, jestem zdrowy mam dobra kondycje. Wydaje mi się ze jestem ektomorfikiem bo jem wszystko i w każdych ilościach a mimo to trzymam się wagi, ew. przytyje 2-3kg po czym bardzo szybko gubię to co "nabyłem"(prowadzę aktywny tryb życia). Staram się regularnie chodzić na basen. Od Pon do Pt pracuje, wysiłek w pracy jest zróżnicowany w zależności przy jakiej maszynie pracuje, czasem mam luzy ale w zdecydowanej większości spędzam dzień w pracy bardzo aktywnie. Sprawa wygląda tak że nie zależy mi na wielkich mięśniach, spartańskiej sile itp. Akceptuje swoje ciało ale postanowiłem zrobić coś dla siebie i chciałbym tylko podciągnąć wagę do 70kg żeby trochę poprawić sylwetkę. Jestem kompletnie zielony w te klocki wiec prosiłbym o parę rad lub też przykładową dietę i wskazówki odnośnie ew. ćwiczeń jednak z tym może być problem ponieważ pracuje na dwie zmiany wiec siłka odpada a nie posiadam własnego sprzętu.
 

Traxx888

Nowicjusz
Dołączył
15 Marzec 2010
Posty
92
Punkty reakcji
0
nie pozostaje Ci nic jak ułożenie diety (nie musi być bardzo ścisła) , no i ćwiczenia jakieś domowe. Jak nie masz czasu na diete itp, stosuj się do wskazówek, jedz 6 razy dziennie co 2.5 - 3 godziny, rano śniedanie zrób se tą jajecznicę z 3 jajek , potem jakiś serek homogenizowany, ser, lecz tłuszczy też nie możesz omijać, pij dziennie te 2 litry wody, jedz regularnie, dietę możesz uzupełnić jakimś gainerem, zamów z allegro poradź się kogoś doświadczonego, co do ćwiczeń dołóż jakieś pompki 3 razy w tygodniu i inne ćwiczenia ogólnorozwojowe, co tu dużo mówić trzeba chcieć i się zmobilizowac,. Pozdrawiam
 

skalpel1992

Bywalec
Dołączył
12 Styczeń 2008
Posty
941
Punkty reakcji
37
Wiek
31
Miasto
Częstochowa
Dieta 2g białka 6g ww i 1g tłuszczu na każdy kg rozłożone na 5-6 posiłków i będzie ok nawet bez siłowni ;)
 

BOSSY

Bywalec
Dołączył
13 Październik 2009
Posty
1 593
Punkty reakcji
133
Wiek
34
węglowodany 4-6, kontroluj je żeby cie nie zalało, jak nie będzie szła waga to daj więcej węgli niż 4, ale jak zobaczysz że cie będzie zalewało to trochę je obniż..trzeba poznać swoje ciało :)
 

laik2222

Nowicjusz
Dołączył
21 Luty 2011
Posty
2
Punkty reakcji
0
Z mobilizacja nie będzie problemu bo akurat jeść to ja lubię. :D A i czas na parę domowych ćwiczeń w tygodniu też znajdę + basen. Mam jeszcze jedno pytanie, co warto jeść w pracy? Czarne pieczywo z szynka i żółtym serem + jakiś jogurt?
 

Traxx888

Nowicjusz
Dołączył
15 Marzec 2010
Posty
92
Punkty reakcji
0
jeśli chcesz przytyc wydaje m sie ze basen to kiepski pomysl..
 

skalpel1992

Bywalec
Dołączył
12 Styczeń 2008
Posty
941
Punkty reakcji
37
Wiek
31
Miasto
Częstochowa
To niech je te 6g ww i śmiało na basen na siłkę nie chodzi więc zapas kcal wykorzysta na basenie, co do kanapki to oczywiście tylko daj trochę grubiej i niech to będzie szynka z indyka lub kurczaka.
 

saviola_13

Nowicjusz
Dołączył
24 Maj 2007
Posty
637
Punkty reakcji
4
Wiek
33
Miasto
Krk
Jeśli chcesz to zrobić porządnie, a inaczej się na pewno nie uda, to musisz pilnować nie tylko co jesz , ale jeszcze ile jesz. kanapki to nie jest najlepszy pomysł. banany, kurczak, ryż, kasza, musli, jajka, makarony, warzywa, właściwie niewiele Ci może zaszkodzić. Unikaj słodyczy i stołowania się w fastfoodach i przede wszystkim alkoholu.
Co powinienes zrobić:
1 .Obliczyć swoje zapotrzebowanie kcal. Ustawić sobie jakiś punkt i codziennie jeść wedle założenia. Nie możesz dalej przytyć - zwiększasz kcal o 200. i dalej. Jak to najprościej obliczyć? Proszę:
http://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne%2C_sk%C5%82._prod._%C5%BCywno%C5%9Bciowych%2C_%25_bf-t276436.html
http://www.sfd.pl/Potrzebujesz_Diete_Masz_Pytania_ZAJRZYJ-t379384.html
Przeczytaj wszystko co tam jest. To dużo Ci pomoże.
2. Dla lepszego efektu zrezygnowałbym póki co z basenu, bo z taką utratą kalorii zbudować coś może być bardzo ciężko.
3. Siłownia , nie pompki w domu. Choćby 2 razy w tygodniu po godzinie da dużo większe efekty niż ćwiczenia w domu. Stałe ciężary i ćwiczenia angażujące największe mięsie czyli nogi , plecy i klatka.
4. Właściwa regeneracja, odpoczynek, stała pora snu.
5. Ew. Gainer, ale tylko jak już będziesz miał diete - to podstawa. Co do węgli nie powinieneś się przejmować, przy ekto i 60 kg wagi, 6g ww/kg to jest akurat, nie zaleje Cie.

To jest Twoja droga do 70 kg. Czytaj dużo artykułów , na forach kulturystycznych, im więcej się dowiesz , tym Ci będzie łatwiej.
 

kawa29

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2021
Posty
17
Punkty reakcji
0
Ty masz problem z nabraniem wagi a ja zrzuceniem wagi :)
 
Do góry