Problem z myszką w grze

W

wiki9969

Guest
Zainstalowałam dziś GTA SA. Chciałam sobie trochę pograć, ale wychodzi na to, że nie będzie mi to dane. :( Mam problem z myszką w trakcie gry, a dokładniej nie jestem w stanie poruszać kamerą za jej pomocą. Może ktoś wie co jest przyczyną?
 

Modeland

Nowicjusz
Dołączył
30 Grudzień 2015
Posty
10
Punkty reakcji
0
A czy po wyjściu z gry myszka działa normalnie? Jeżeli tak,to znaczy że jest to kwestia ustawień w samej grze i musisz pokombinować w opcjach sterowania.
 
W

wiki9969

Guest
Działa normalnie. ;) Sprawdzałam też inne myszki i efekty są takie same. A jak wiadomo bez myszki ciężko się gra w gta. Sprawdzałam w ustawieniach i wszystko jest ustawione pod myszkę, tak więc nie wiem o co chodzi.
 
B

Blancos

Guest
A patrzyłaś w internetach? Na pewno ktoś miał podobny problem :)

Ja polukałem i znalazłem:

Rozwiązanie, które zadziałało dla mnie na systemie windows 7 64-bit:

(...) Idź do folderu gry, prawym na gta-sa.exe i do właściwości, wejdź w ustawienia zgodności i ustaw windows XP (SP2)

*ważne*


włącz też: (nie tłumaczę, bo jeszcze coś pomylę i nie znajdziesz)

"Disable Visual Themes" and

"Disable Desktop Composition" and

"Run This Program As An Administrator"
Źródło: http://preferredbypete.com/pc-games/38258-gta-san-andreas-mouse-problem-not-working-windows-7-64bit-vista.html
 
B

Blancos

Guest
To wiele wyjaśnia, bo w windowskie 8.1 kompozycje pulpitu są domyślnie włączone i nie za bardzo jest opcja wyłączyć.
 
W

wiki9969

Guest
Cóż; wchodzi więc na to że trzeba będzie odinstalować grę. Grzebałam w ustawieniach, jednak problemu nie znalazłam.
 
B

Blancos

Guest
Znalazłem jeszcze jeden sposób naprawienia tego, ale nie mogę zagwarantować, że zadziała i że jest bezpieczny.
 
Do góry