Problem z kolanem

Status
Zamknięty.

Marcjan

Nowicjusz
Dołączył
26 Grudzień 2007
Posty
166
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Witam! Tydzień temu poszedłem na trening na nowe boisko ze sztuczną nawierzchnią. Podczas wykonywania jednego ze ćwiczeń przewróciłem się w biegu- biegłem dość szybko, nie zauważyłem pachołka, chciałem skierować piłkę w drugą stronę wyciągając nogę do przodu i upadłem na prawą nogę. Normalnie wstałem i mogłem grać dalej.
Jednak na drugi dzień czułem mały ból po prawej stronie kolana np. wstawając z krzesła, zauważyłem też, że jak siedzę i zginam kolano to czuję jakby opór, ale kolano mogę zgiąć. Pomyślałem sobie, że to tylko stłuczenie więc po co iść do lekarza. Czekałem aż to minie samo. Nawet jak siedziałem na lekcjach kolano męczyło się, dlatego musiałem trzymać je wyprostowane. W piątek miałem biegi przełajowe, postanowiłem pobiec, bo z kolanem wcale nie było źle. Biegłem powoli, jak się rozgrzałem już nic nie czułem. Przez resztę dnia nie było żadnego problemu więc poszedłem na trening, biegałem normalnie, ale dziś problem znowu wrócił. Ciężko mi zrobić przysiad, bo czuję, że nie mam sił. Pojutrze zamierzam pójść do lekarza, ewentualnie dzień później.
Wiecie co to mniej więcej może być?
 

Verkam

walking contradiction
Dołączył
17 Styczeń 2008
Posty
1 562
Punkty reakcji
1
Wiek
27
Miasto
Radzionków
A jak biegłeś to bolało? Może b. lekkie stłuczenie, czyli wylew podskórny z siniakiem. Ja miałam obu kolan, no i co tu duzo mówic, chodzić nie umiałam, spuchło strasznie. Ale rzepka była też przy tym skręcona. Może idź do ortopedy, bo lekarz rodzinny internista nic Ci konkretnego nie powie. Pozdro :) .
 

Marcjan

Nowicjusz
Dołączył
26 Grudzień 2007
Posty
166
Punkty reakcji
0
Wiek
32
W ten sam dzień nic nie czułem, a jak się rozgrzeję to też jest dobrze. Dziś już jest lepiej, mogę robić przysiady, ale od czasu do czasu czuję kłucie np. jak chodzę czy wstaję.
Zdaje mi się właśnie, że to jest stłuczenie, ale zaniepokoiło mnie, że tak mi osłabło kolano.

No tak, byłem najpierw u rodzinnego, dostałem od razu skierowanie na RTG kolana i do ortopedy. Zdjęcia już mam tylko teraz czekać do 10 października na wizytę.... :(
Wygląda to tak:

 

Verkam

walking contradiction
Dołączył
17 Styczeń 2008
Posty
1 562
Punkty reakcji
1
Wiek
27
Miasto
Radzionków
Sie znaczy... ze zdjęcia ja Ci nic nie wyczytam, więc na mnie nie licz, tylko lekarz może ci powiedzieć co Ci naprawdę jest. Ja mam 3 opcje co do Twojego kolana: 1. Skręcenie rzepki. 2. Jakieś objawy łękotkowe, cierpi na nie wielu sportowców. 3. Stłuczenie. Najlepiej założ sobie taką opaskę na kolano sciągajacą, ( mozna w aptece dostać, nawet rozmiary sa) no i pochodz w niej, bedzie Ci się stabilniej chodziło. Ale też cały czas nie, bo krew nie będzie dochodzić.
Ale stawiam na opcję 2, możesz miec też coś z miesniami lub scięgnami. Trzym się jakos :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry