Problem z chemią w LO

southryan

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2007
Posty
517
Punkty reakcji
1
Wiek
30
Miasto
Balamb Garden
Jeszcze się na dobre rok szkolny nie zaczął, a ja już mam problemy z chemią w liceum. W gimnazjum jeszcze sobie jakoś dawałem radę (3 na koniec roku) ale teraz jest tyle materiału że nie nadążam z jego realizacją. Dodatkowo mam taką PRL panią, która wymyśliła sobie że na każdej lekcji 4 osoby losowo wybrane z dziennika pisemnie odpowiadają na jej pytania, co skłania do codziennego przyswajania materiału. Na szczęście jeszcze na mnie nie trafiła, ale wiem że ta chwila zbliża się nieuchronnie i staram się na nią przygotować, ale po prostu nie mogę. Mam taki natłok materiału, także z innych przedmiotów że nie wyrabiam ... boję się że nie uzyskam nawet dopuszczającego na koniec roku, co by było tragedią. Też mieliście podobne odczucia w I klasie?
 

Stuq

Mr. Complicated
Dołączył
10 Lipiec 2007
Posty
1 491
Punkty reakcji
3
Jeszcze się na dobre rok szkolny nie zaczął, a ja już mam problemy z chemią w liceum. W gimnazjum jeszcze sobie jakoś dawałem radę (3 na koniec roku) ale teraz jest tyle materiału że nie nadążam z jego realizacją. Dodatkowo mam taką PRL panią, która wymyśliła sobie że na każdej lekcji 4 osoby losowo wybrane z dziennika pisemnie odpowiadają na jej pytania, co skłania do codziennego przyswajania materiału. Na szczęście jeszcze na mnie nie trafiła, ale wiem że ta chwila zbliża się nieuchronnie i staram się na nią przygotować, ale po prostu nie mogę. Mam taki natłok materiału, także z innych przedmiotów że nie wyrabiam ... boję się że nie uzyskam nawet dopuszczającego na koniec roku, co by było tragedią. Też mieliście podobne odczucia w I klasie?

Zamiast pisać tego posta i siedzieć na forum ucz się tej chemii. Wystarczy przeczytać kilka razy to co masz w zeszycie + trochę z ksiązki i już.
 

szinajs7

"imprezowic"
Dołączył
25 Styczeń 2009
Posty
940
Punkty reakcji
0
1 kl. z chemii nie była taka zła. Nie przestawiłeś się z gimnazjum. W gimnazjum chemia była prościutka, same reakcje itp. a tu jest już tego więcej. Mówię o rozszerzonej. Ale dasz sobie radę :)
 

Neger

Nowicjusz
Dołączył
26 Marzec 2009
Posty
187
Punkty reakcji
4
Wiek
32

Co do chemii dla mnie peirwszy dzial w liceum byl poprostu trudny do ogarniecia, potem bylo latwiej. Jesli masz to samo (nie pamietam jak ten dzial sie nazywal w sumie) to raczej sie nie przejmuj, ale z drugiej strony wykrecanie sie natlokiem materialu jest raczej slabe :p
 
A

Ann16

Guest
A rozszerzoną masz tą chemię czy jak?? Ja też jestem w 1 kl LO, w gim zawsze z chemii 2 miałam, teraz mamy łatwiutkie rzeczy typu budowa atomu, izotopy...itp. więc na razie jest ok, zobaczę jak będzie dalej :D
 

samotnawsieci93

Bywalec
Dołączył
10 Grudzień 2008
Posty
2 716
Punkty reakcji
82
masz braki z gimnazjum i możesz miec pewne kłopoty, ale na ta 2 dasz rade.

Dodatkowo mam taką PRL panią, która wymyśliła sobie że na każdej lekcji 4 osoby losowo wybrane z dziennika pisemnie odpowiadają na jej pytania, co skłania do codziennego przyswajania materiału.
poprostu chce was skłonić do nauki. jak bedziesz sie uczył z lekcji na lekcje to później nie bedziesz musiał zakuwać 30stron przed klasówką..

Mam taki natłok materiału, także z innych przedmiotów że nie wyrabiam ...
mam tak samo. w nastepnym tygodniu mam 2klasówki i 5 kartkówek :mruga: ale jeszcze troche i nagonka sie skończy, a my się przyzwyczaimy do troche wiekszej ilości zakuwania ^_^
 

southryan

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2007
Posty
517
Punkty reakcji
1
Wiek
30
Miasto
Balamb Garden
A rozszerzoną masz tą chemię czy jak?? Ja też jestem w 1 kl LO, w gim zawsze z chemii 2 miałam, teraz mamy łatwiutkie rzeczy typu budowa atomu, izotopy...itp. więc na razie jest ok, zobaczę jak będzie dalej :D
U nas na razie nie ma rozszerzeń
W pierwszej i w drugiej klasie każda klasa uczy się tego samego materiału. Dopiero w klasie trzeciej uczy się po 12h / na tydzień 2 przedmiotów rozszerzonych i oczywiście "dodatkowo" tych niezbędnych (wf, j. obcy, polski, matematyka, j. obcy dod, religii i GW)
 

dividok

Nowicjusz
Dołączył
18 Styczeń 2007
Posty
712
Punkty reakcji
0
Miasto
Warszawa
To bardzo dobrze, że na każdej lekcji odpytuje kilka osób. O to chodzi, żebyś uczyła się z lekcji na lekcję, bo potem to się naprawdę możesz zgubić.
 
Do góry