Prezydent Rozwiaze Sejm?

Pancernik

Czarna Mamba
Dołączył
6 Październik 2005
Posty
3 196
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
z Nienacka
No wlasnie. Dzisiaj prezydent Lech Kaczynski oglosil mozliwosc rozwiazania Sejmu. Co o tym myslicie???
O 21 ma wyglosic orędzie z ostateczna decyzja ale jak wam sie wydaje, jaka bedzie jego decyzja? Jak dla mnie (nigdy go nie lubilam) to nie jest normalne. Zamiast budowac nowa Polske jak obiecywal naraza nas na dodatkowe koszty i nerwy i wogole. :/
 

Taboretix

Bondziorno. Mateista.
Dołączył
6 Listopad 2005
Posty
1 305
Punkty reakcji
2
Wiek
36
Miasto
El Dorado
Ni mam pojęcia jaka będzie jego decyzja, osobiśce bym chciał wyborów ponieważ przynajmniej wtedy PiS moglo by normalnie rządzić :) ale troche za duzo by tego było.

A prezydent jak najbardziej może rowiązać sejm. Przecież w takich warunkach bezustannych ataków jak mozna normalnie pracować, to jest chore co robią partie opozycyjne i wszystkie media z wyjątkiem RM i Tv Trwam. Patrząc z tego punktu widzenia powinno sie ten sejm rozwiazać.

Ale jeszcze jedna myśl jaka mnie naszła to mianowicie pokazanie calej Polsce że Przeydent może w naszym kraju dużo o czym Polacy nie wiedzieli ponieważ poprzednicy nie robili nic. I to bardzo dobrze świadczy o Przydencie Kaczyńskim :)
 

Tux

a co to jest ranga?
Dołączył
1 Sierpień 2005
Posty
633
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
Tarnów (no - prawie)
Taboretix, a jesteś pewnien że w razie przyspieszonych wyborów PiS znów zwycięży? I czy będzie miało aż taką przewagę, że będzie rządzić samodzielnie? Bo jeśli nie będzie miało dużej przewagii to kiepsko widzę przyszłe koalicje :/

EDIT: już wiemy że przyspieszonych wyborów nie będzie :)
 

Pancernik

Czarna Mamba
Dołączył
6 Październik 2005
Posty
3 196
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
z Nienacka
Ja tam sie z tego z jednej strony ciesze :) Ale ogolnie uwazam caly ten dzien, cale to ,,przedstawienie" za istne kpiny z obywateli. :/ Ty Taboretix mowisz ze poprzednicy ni takiego nie robili. Ale uwazasz ze powinni robic sobie taie zarty jak Kaczynski dzisiaj? Bo moim zdaniem takiej sytuacji nie powinno byc. Najpierw mial przemawiac o 18 pozniej o 20 pozniej jeszcze i 21.10 no to takie zachowanie nie swiadczy o powaznym traktowaniu obywateli...
 

Wuyeq

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2005
Posty
818
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Miasto
.
W sumie doba decyzja. Przedwczesne wybory do dodatkowe koszty, dodatkowy bałagan, a tak na prawdę nic by to w sumie nie zmieniło, bo nie wierzę, zęby któraś partia uzyskała ponad 50%. I znowu byśmy mieli przepychanki, telewizyjną pyskówkę i tyle by z tego było. Z drugiej jednak strony gdyby była pewność, ze PiS zdobędzie na 100% wymaganą większość, warto by zaryzykować, ale niestety takowej pewności nie mamy...i do tego ryzyko odejścia premiera Marcinkiewcza i groźna wizja koalicji PO-SLD...niech już będzie, tak jak jest...
 

Taboretix

Bondziorno. Mateista.
Dołączył
6 Listopad 2005
Posty
1 305
Punkty reakcji
2
Wiek
36
Miasto
El Dorado
. Najpierw mial przemawiac o 18 pozniej o 20 pozniej jeszcze i 21.10 no to takie zachowanie nie swiadczy o powaznym traktowaniu obywateli...
Moze mi sie wydaje, ale powtarzasz słowa pani Olejnik.
Ja sądze ze to nie kpina tylko poważne podejście do sprawy i skoro potrzebował tyle czasu, to nie dlatego żeby sobie z nas kpić tylko rozpatrzenie wszystkich za i przeciw.
A samo wystąpinie musiało sie odbyć pnieważ ( nie chce sklamać bo nie pamietam ) tak było chyba w konstutucj coś o "Decyzji Prezydenta" którą podjął, i czy była by ona pozytywna czy negatywna musiał to przedstawić a raczej móg i z tego skorzystał. Co bardzo dobrz o nim świadczy :)

A tak na marginesie to nie lubię i to bardzo tej pani Olejnik ponieważ jest niewychowana i prezętuje soba redaktorke rodem z brukowca :lol:
 

thule

Rex Mortis
Dołączył
15 Grudzień 2005
Posty
353
Punkty reakcji
0
Miasto
127.0.0.1
Tia... ciekawi mnie tylko po kiego Kaczyński w ogóle wpychał nam się prze ekrany telewizorów? Przecież nie tak dawno podpisali akt stabilizacyjny z pozostałymi partiami proradiomaryjnymi i nic nie zapowiadało by potrzebne były nowe wybory. Po co to wszystko? A to godzinne opóźnienie? Te niby roważanie za i przeciw do mnie nie przemawiają. Miał na to mnóstwo czasu, a kiedy ustalał pierwotną godzinę przemówienia musiał być pewny siebie. Chyba najpierw trzeba się zastanowić co się powie (jesli się powie), a dopiero później ustalac dzień i godzinę.
Najciekawsze jest to, że tuż przed nagraniem złożył mu wizytę braciszek, ciekaw o co w ogóle chodzi...
 

silvel2

Nowicjusz
Dołączył
23 Listopad 2005
Posty
414
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Fajne show. Muzyki Jean Michela Jarra tylko brakowało...
 

kondix

Nowicjusz
Dołączył
8 Maj 2005
Posty
175
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Malbork'in'POLAND
Fajnie ma ten nasz prezydent ;)
Ale jak by doszło do rozwiązania, to na kogo my bedziemy głosować ??
Zieloni ?, nieeeeeeeeeee...........

pozdr. K-x
 

elmarek

Nowicjusz
Dołączył
30 Grudzień 2005
Posty
228
Punkty reakcji
1
Wiek
73
Miasto
Z Podlasia!
Bał sie wyborów to nie rozwiązął.To małe zawistne ludziki te braciszki. :/
 

Attachments

  • trójca.jpg
    trójca.jpg
    42,1 KB · Wyświetleń: 12

wielki_mis

Nowicjusz
Dołączył
8 Listopad 2005
Posty
130
Punkty reakcji
0
Wiek
19
Miasto
JAWORZNO
Bał sie wyborów to nie rozwiązął.To małe zawistne ludziki te braciszki. :/

To raczej z góry było założone że do końca PiS uzależni Samoobrone i LPR strasząc wyborami i więdząc że ulegna pod presją nowych wyborów bo PiS wiedział że te partie na wyborach stracą.
 

Reagle

Nowicjusz
Dołączył
6 Wrzesień 2005
Posty
89
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Kraków
myślę,że wczorajsze wystąpienie nie było społeczeństwu polskiemu,ani prezydentowi do niczego potrzebne.A to,że skorzystał prezydent z prawa zapisanego w konstytucji,to anie nie zasługa,ani nie błąd.Zafundował nam tylko kilka godzin rozmyślań,co jeszcze w naszym kraju ciekawego się wydarzy.Na temat jego powodów możemy tylko sobie podyskutować.Polacy potrzebują stabiliacji.poczekamy,zobaczymy co nasze ,,gadające głowy'' będą robic dalej.
 

Carmen

Nawiedzona narzeczona
Dołączył
19 Wrzesień 2005
Posty
2 901
Punkty reakcji
4
Wiek
42
Miasto
Gdańsk
Żenada, żenada i jeszcze raz żenada
Polska zapiera dech co dalej, a Kaczyński robi sobie bezsensowne show...
Kogo wyście wybrali ludzie na prezydenta...
 

cruel_woman

....::::sinner::::....
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
2 197
Punkty reakcji
2
Wiek
38
Miasto
by nie było...71
a mnie to jush nawet nie obchodzi co oni tam kombinują, nie chcę na to patrzeć.. to się zrobił cyrk tylko dzikich zwierząt brakuje ( chociaż niektórzy się zachowują niczym dzikie zwierzęta) :p
 

golem

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2005
Posty
981
Punkty reakcji
0
On tylko chciał pokazać kto tu rządzi.Ale LPR i samoobrona musiały srać w gacie. :D
 
Do góry