Kamma_N

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2012
Posty
459
Punkty reakcji
0
Moja znajoma urodziła niedawno więc chyba jej podrzucę, żeby za jakiś czas się zastanowiła nad taką sesją kurcze:) naprawdę, w ładnym albumie byłaby to fajna pamiątka :)
 

Graszka

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2008
Posty
256
Punkty reakcji
1
Gry planszowe super sprawa ale już dla starszych dzieci. Z maluszkami tak 3-4 letnimi można próbować ale może nie być łatwo :). Prezent zależy od wieku dziecka no i czy kupujemy dla swojego czy dla maleństwa z rodziny/znajomych.
 

ilkas

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2010
Posty
307
Punkty reakcji
6
Miasto
Kraków
Jeszcze nad prezentem się nie zastanawiałam, ale właśnie wyszperałam coś takiego i jestem zachwycona :D
- mydełko w kształcie klocków lego :D
to może bardziej jako dodatek niż prezent sam w sobie, ale mega mi się to spodobało. znalazłam też wersje dla dziewczynek czyli np klapki, kwiatuszki, biedronka - wszystko motyw mydełka :)
 

zoojka

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2012
Posty
45
Punkty reakcji
0
Dla takiego malucha może być fajny Szczeniaczek Uczniaczek albo Geomag
 

Graszka

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2008
Posty
256
Punkty reakcji
1
Mydełko to zdecydowanie fajna sprawa, takim mydełkiem łatwiej można nauczyć dziecko czystości. Ja ostatnio znalazłam zestawy akcesoriów kuchennych dla dzieci, w jednym sklepie takie małe sztućce, talerzyki itp. a w drugim czapkę kucharską, fartuch tak też można zachęcić np. niejadka do wspólnego przygotowywania posiłków :).
 

fiaga

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2009
Posty
179
Punkty reakcji
1
"test sprawdzający Skalę Rozwoju Dziecka. Idealny prezent na roczek"! DLA KOGO?? DOBRZE SIĘ CZUJESZ?
Ja mam fajny pomysł dla, niestety trochę starszych dzieci, takich 3- 5 lat. To książka Anny Janko Maciupek i Maleńtas. Niezwykłe przygody w Brzuchu Mamy. To jak nietrudno się domyślić, książka o tym co para bliźniaków robi w brzuchu mamy. Może być bardzo pomocna, kiedy dzieci zaczynaja stawiac "kłopotliwe" pytania.
 

królkaroli

Nowicjusz
Dołączył
22 Listopad 2011
Posty
21
Punkty reakcji
0
A ja uważam, że pytanie rodziców trochę mija się z celem - albo powiedzą o czymś tanim, żeby Ci nie sprawiać kłopotu albo o czymś praktycznym. A jak jesteś ciotką to możesz zaszaleć i kupić coś zupełnie nowego. Ja uwielbiam rozpieszczać swoją chrześnicę :) a swojej córeczce raczej kupuję rzeczy praktyczne lub typowo edukacyjne (choć nie mówię, że są to nudne zabawki). Myślę, że ciocie są od Barbie, białych kucyków lub jednorożców i nowości :)
 

katja22

...
Dołączył
29 Październik 2008
Posty
2 434
Punkty reakcji
68
Miasto
far far away... Jurassic Park
Lego to raczej na urodziny albo pod choinkę a ten test to chyba jakiś żart...
Moim zdaniem chrzest to duże wydarzenie i najlepiej, żeby została po nim jakaś pamiątka :)
 

Mexter

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2009
Posty
730
Punkty reakcji
23
Wiek
37
Miasto
Kraków
Kiedyś ktoś tu pisał na forum że bardzo fajnym prezentem jest wykupienie sesji zdjęciowej dla dziecka i rodziców. Świetna pamiątka.
 

Kamma_N

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2012
Posty
459
Punkty reakcji
0
Puzzle też fajna sprawa. A co do gier planszowych - są też i takie dla maluchów w wieku 3-4 latek :) można spróbować, albo może jakieś planszówki edukacyjno-rozrywkowe :)
 

królkaroli

Nowicjusz
Dołączył
22 Listopad 2011
Posty
21
Punkty reakcji
0
No to może zestaw małego kucharza :)))

img_14984.jpg

img_13738.jpg
 

Kamma_N

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2012
Posty
459
Punkty reakcji
0
Hah, czapka pierwsza klasa :) Może jak syna zachęcić do gotowania to na przyszłość będzie żona miała z niego większy pożytek :p
 

królkaroli

Nowicjusz
Dołączył
22 Listopad 2011
Posty
21
Punkty reakcji
0
mi kucharzenie dzieci raczej kojarzy się z mąką na suficie i górą krzywych ciastek :))) a nie wiem czy jest to praktyczna umiejętność dla męża :))) hehehe
 

Graszka

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2008
Posty
256
Punkty reakcji
1
Taki fartuszek może też służyć świetnie jako śliniaczek - te tradycyjne zwykle zbyt mało zasłaniają :).
 

nutinka

Nowicjusz
Dołączył
7 Kwiecień 2011
Posty
10
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Częstochowa
Dla rocznego dziecka to chyba najlepsze jakieś edukacyjne zabawki. Dla córki siostry kupiłam w pierwszym uśmiechu garnuszek na klocki z fishera. WIdziałam jeszcze chodzik, taki pchacz ale to chyba troszkę póżniej. Generalnie jakiś sorter kształtów, albo taka wieża z kółek do ukladania.
 
A

alicja973

Guest
My złożyliśmy się z rodzicami i kupiliśmy maluszkowi siostry huśtawkę dziecięcą taką od urodzenia. W sumie to prezent tez trochę dla siostry bo czeka ją operacja kręgosłupa i nie może dzieciątka zbytnio nosić na rekach więc pomyśleliśmy , że taka huśtawka może ja odciążyć. Kupiliśmy taką z funkcją bujania i kołysania naśladującego naturalne ruchy jakby dziecko było kołysane na rekach podczas noszenia , bardzo fajna i się sprawdziła - sama żałowałam że takiej nie mam :
 

ja_goda

Nowicjusz
Dołączył
2 Wrzesień 2010
Posty
118
Punkty reakcji
0
Za miesiąc idę na imprezę do przyjaciółki, przyszłej mamy. Mam problem z prezentem - chciałabym kupić coś dla niej i coś dla dziecka. Kwota to jakieś 200zł na wszystko. Potrzebuje Waszej pomocy :)
 
M

Marysiaaq

Guest
Ja polecam zabawki rozwijające koncentrację a zarazem sprawiające wiele frajdy maluchom :)

Najnowszym trendem, a zarazem powracającym klasykiem są drewniane kolejki. Myślę, że stereotyp mówiący, że takie zabawki są tylko dla chłopców dawno odszedł w niepamięć. Dziewczynki również interesują się motoryzacją, lubią konstruować różne rzeczy itp. Także jak najbardziej polecam kupić dziecku na prezent właśnie taką kolejkę. Można zawsze pójść z duchem czasu i kupić lokomotywę elektryczną Choć ja stawiam jednak na drewniane kolejki, ale jak kto woli.

Polecam super sklep z naprawdę fajnymi kolejkami, torami, lokomotywami, makietami, pociągami itp. Bardzo szeroki wybór. Tutaj adres strony: www.kolejkowyzakatek.pl (Można także dokonywać zakupów przez Allegro.
Zakup na stronie jest bardzo prosty, więc każdy spokojnie sobie z tym poradzi. No i zabawkę masz dostarczoną do domu, więc nie musisz spędzać godzin w sklepach. Ceny zabawek są bardzo atrakcyjne.

Także myślę, że nikt nie zaprzeczy, że kolejka jest świetnym prezentem dla dziecka.

Nie kupujmy dzieciom gier komputerowych ani innych wynalazków, pokażmy im jak wygląda prawdziwe dzieciństwo ;)
 

oliwka29

Nowicjusz
Dołączył
27 Listopad 2011
Posty
8
Punkty reakcji
0
Szukam mam które znają lub mają taką huśtawkę od Graco - Sweetpeace
Co o niej myślicie? Z opisu wydaje się idealna ciekawa jestem tylko tych naturalnych ruchów jakie ma naśladować to prawda? Jak to działa?
Chce kupic na prezent dla bratanicy :D , chcemy złożyć sie całym rodzeństwem :D

ja mam hustawkę dla swojego dzieciaczka i bardzo sobie chwalę chociaż nie mam takiej "wypasionej" jak ta mi się wydaje a chce dla maluszka jak najlepiej wiec prosze Was o rady
 
Do góry