prezentacja maturalna

agnieechaaa

Nowicjusz
Dołączył
9 Styczeń 2010
Posty
3
Punkty reakcji
0
Moj temat brzmi: "Emancypantki i feministki w literaturze XIX i XX wieku". Mam problem z sformułowaniem odpowiedniej tezy. Myślałam, aby przedstawić problemy kobiet w okresie pozytywizmu i problemy kobiet współczesnych, to z jakimi problemami się zmagały i jak postrzegane były przez społeczeństwo oraz jaki byl stosunek samego autora utworu do postaci. Literatura z jakiej bym korzystała to: POZYTYWIZM: "Lalka" Prusa, "Marta", "Nad Niemnem", "A..b..c.." Orzeszkowej, "Siłaczki" Żeromskiego WSPÓŁCZESNOŚĆ: "Świat według Garpa" Irving, "Kwiat pustyni" Dirie, wiersze Anny Świrszczyńskiej. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że będę musiała z czegoś zrezygnować. Czy mogę ukazać emancypacje i feminizm w literaturze pozytywizmu i współczesnej z pominięciem modernizmu i XXlecia? Co o tym sądzicie? Proszę o rade. :) pozdrawiam
 

Wiolaa-Rrr

Nowicjusz
Dołączył
3 Marzec 2013
Posty
8
Punkty reakcji
0
Miasto
Warszawa
wydaje mi się, że nie ...
powinnaś pokazać jak sytuacja kobiet zmieniała się na przestrzeni epok, więc nie można pominąć żadnej ...
 

agnieechaaa

Nowicjusz
Dołączył
9 Styczeń 2010
Posty
3
Punkty reakcji
0
Dziekuje Mam nowy pomysł.:) A mianowicie, przedstawić emancypację w pozytywizmie i swiat wedlug garpa czyli po czesci krytyczna ocena femiznizmu przez autora. Nie chcę robić tej prezentacji według schematu, ustalonej formy czyli po kolei przechodzic przez epoki. Staram się wymyśleć coś orginalnego. Mam nadal problem z odpowiednią tezą.

wydaje mi się, że nie ...
powinnaś pokazać jak sytuacja kobiet zmieniała się na przestrzeni epok, więc nie można pominąć żadnej ...
Dziekuje Mam nowy pomysł. :) A mianowicie, przedstawić emancypację w pozytywizmie i swiat wedlug garpa czyli po czesci krytyczna ocena femiznizmu przez autora. Nie chcę robić tej prezentacji według schematu, ustalonej formy czyli po kolei przechodzic przez epoki. Staram się wymyśleć coś orginalnego. Mam nadal problem z odpowiednią tezą.

Chodzi mi o to że we wspolczesnosci feministki czesto sa krytykowane a poztywtywityczne emancypantki wrecz odwrotnie. Tylko jak to ładnie sformułować?! Wybierając ten teamt wydawało mi się ze bedzie to prostsze :p

Chodzi mi o to że we wspolczesnosci feministki czesto sa krytykowane a poztywtywityczne emancypantki wrecz odwrotnie. Tylko jak to ładnie sformułować?! Wybierając ten teamt wydawało mi się ze bedzie to prostsze :p
 

Wiolaa-Rrr

Nowicjusz
Dołączył
3 Marzec 2013
Posty
8
Punkty reakcji
0
Miasto
Warszawa
heh, wiem w czym problem :p
mam teraz podobny, ale się poddałam i mam bardziej hipotezę niż tezę :p

http://matura.kujon.net/txt/7/konspekt_prezentacji_plan.html - w razie problemów z konspektem :D
 

agnieechaaa

Nowicjusz
Dołączył
9 Styczeń 2010
Posty
3
Punkty reakcji
0
kurcze kurcze kurcze. zeby jeszcze ta teza byla adekwatna do lektur, argumentow, :)
 
Do góry