Prezent na 50-te urodziny Mamy

pycia21

Nowicjusz
Dołączył
10 Listopad 2009
Posty
179
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Lubuskie
hej,
zblizaja sie 50 urodziny mojej mamy i razem z rodzeństwem zastanawiamy się co kupić na tą okazję. Póki co byl pomysł kupienia zegarka na ręke, ale kts nam powiedzial ze zegarka nie powinno sie dawac w prezencie urodzinowym (chyba jakis przesąd) i drugi pomysł do którego jestem mniej przekonana to serwis obiadowy z ceramiki stołowej ręcznie formowanej i ręcznie zdobionej z Bolesławca (http://ceramicboleslawiec.com.pl/index.php?modul=10&pid=780&dek=128&ilosc=1). Wiem, że kiedys chciała taki zestaw obiadowy kupic, ale stwierdzila ze zbyt drogie i kupiła tylko cukiernicę, i tacę. NMam wątpliwosći co do tych naczyń bo mysle ze to powinno byc cos takiego tylko i wyłącznie dla Niej. Sama juz nie wiem. urodziny tuż tuż a pomysłów brak...

Jeśli macie jakies ciekawe pomysły to piszcie - z góry dzieki ;)
pozdrawiam
 

Prezentujeprezenty

Nowicjusz
Dołączył
10 Wrzesień 2011
Posty
24
Punkty reakcji
0
Co do zegarka to moim zdaniem jest to dobry pomysł i wydaje mi się, że w polskiej kulturze nie ma związanych z nim przesądów. Jeśli chodzi o zestaw porcelany to jest to prezent bardziej dla domu niz dla Mamy, choć oczywiście będzie ona miała radość podając obiad na pięknej zastawie. Ale osobiście polecałabym Ci raczej takie prezenty, które będą tylko dla niej, na przykład elegancki zestaw do manicure http://www.prezentujeprezenty.pl/2011/10/prezentuje-niezbednik-dla-eleganckiej.html, biżuterię albo perfumy http://www.prezentujeprezenty.pl/2011/11/prezentuje-zastepczy-wpis-teoretyczny.html - tego typu prezenty sprawią, że poczuje się jak wyjątkowa kobieta!
 

marek_j

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2011
Posty
69
Punkty reakcji
2
To wszystko zależy od tego, co Twoja mama lubi. Może jakiś weekend w spa? 50tka to taka konkretna data, więc wypada kupić coś konkretniejszego. Zegarek jest super pomysłem, również nie znam żadnych przesądów odnośnie zegarków. Moja mama jest zafascynowana Azją i kuchnią azjatycką. Niestety, nie stać nas było na bilet do Azji, ale zamówiliśmy jej wok przez neta, bo wspominała, że chciałaby posiadać taki. Ponadto kupiliśmy taki piękny, duży atlas o Azji. Mama nie nosi biżuterii, a tym prezentem pokazaliśmy, że ją znamy. Ponadto, ojczulek zabrał ją na weekend do jakiegoś dworku na mazurach, więc w ogóle była szczęśliwa. Sama najlepiej znasz swoją mamę, przypomnij sobie o czym ostatnio wspominała, co chciała sobie kupić (może jakąś elegancką torebkę?) to powinno Cię zainspirować.
 

katja22

...
Dołączył
29 Październik 2008
Posty
2 434
Punkty reakcji
68
Miasto
far far away... Jurassic Park
A ja słyszałam o tym przesądzie i on faktycznie funkcjonuje, dlatego zegarek należy do takich rzeczy, które niekoniecznie daje się w prezencie...

- samo jego przeznaczenie skazuje go na wpisanie na listę prezentów zakazanych. Zegarek odmierza czas- według jednych przesądów czas, jaki pozostał do końca znajomości, według innych czas, jaki pozostał do śmierci obdarowanego.

Źródło: http://studente.pl/a...ty-z-przesadem/

Moim zdaniem pomysł z serwisem obiadowym jest trafiony, bo po 1. Twoja mama chciała sobie taki kupić, po 2. jest to coś konkretnego, na co sama nie może sobie pozwolić. Myślę, że by się z niego ucieszyła :)
 

polinea

Nowicjusz
Dołączył
26 Maj 2009
Posty
474
Punkty reakcji
2
Wiek
37
A może warto pomyśleć o tym, żeby jej zafundować jakiś wyjazd do SPA? Z tego co wiem to Primavera SPa w Jastrzębiej Górze ma bardzo dobrą opinię. Tam Twoja mama na pewno mogłaby odpocząć od codziennych problemów i przy okazji zadbać o swoją urodę.
 

rybka-plum

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
204
Punkty reakcji
1
ja myślę o prezencie dla mamy, właśnie w tym roku 50tkę kończy i chyba zdecyduję się na voucher do spa. głęboczek wygląda ciekawie, ta winoterapia na miejscu pewnie przypadnie rodzicielce do gustu :D
 

Daria Maria

Nowicjusz
Dołączył
24 Marzec 2010
Posty
107
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska
ja myślę o prezencie dla mamy, właśnie w tym roku 50tkę kończy i chyba zdecyduję się na voucher do spa. głęboczek wygląda ciekawie, ta winoterapia na miejscu pewnie przypadnie rodzicielce do gustu :D

a ma zegarek, bo to też jest dobry pomysł na prezent? Kobiecie w tym wieku pasowałby taki zegarek: http://www.otozegarki.pl/33,11164-zegarek_timex_t2n840.html Na SPA to możesz ją zabrać na imieniny.
 

revlis88

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2012
Posty
17
Punkty reakcji
0
jesli macie duza rodzine, to proponuje jakas ladna ramke cyfrowa do zdjec. wgrajcie na nia najlepsze wasze rodzinne zdjecia z roznych okresow zycia. a do tego 50 czerwonych roz ;) pozdr
 
C

conioo

Guest
Proponuję zamiast kwiatów kupić bukiet z cukierków - oryginalny pomysł na prezent...
 

alani

Nowicjusz
Dołączył
1 Październik 2010
Posty
65
Punkty reakcji
0
trochę późno odpowiadam, ale może ktoś będzie szukał inspiracji w przyszłości ;) moim zdaniem fajnie dać coś typowo kobiecego, nawet jakąs ekskluzywną bieliznę ;) 50-tka to dla kobiety raczej nie jest najszczęśliwszy dzień, więc fajnie podkreślić to, że dalej dostrzegamy jej kobiecość, uważamy że jest atrakcyjna itd. teraz na to wpadłam bo moja mama też dobiega do tych okrągłych urodzin powoli ;) też miałam nielada zagwozdkę, ale uważam że jest to idealna opcja i podczas poszukiwać znalazłam taki sklep internetowy telimena i mają tam dużo taniej triumpha, więc i mama będzie happy i portfel :D
 

markettta

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2011
Posty
167
Punkty reakcji
0
a może tak zamówić mamie zestaw naczyń Philipak rekomendowany przez samego Karola Okrasę? moja mam lubi gotować no i uwielbia pana Okrasę... jak myślicie?
 

barbarcia

Nowicjusz
Dołączył
11 Lipiec 2013
Posty
12
Punkty reakcji
0
Wiek
38
markettta napisał:
a może tak zamówić mamie zestaw naczyń Philipak rekomendowany przez samego Karola Okrasę? moja mam lubi gotować no i uwielbia pana Okrasę... jak myślicie?
Myślę, że to dobry prezent. Pisałam już o tym, to bardzo fajny zestaw garnków na lata. A samo gotowanie staje się po prostu zdrowsze.
 
Do góry