Prezent dla młodej pary

Dominika D.

........
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
13 032
Punkty reakcji
4
Wiek
38
Miasto
Śląsk
wydaje mi sie ze pieniadze sa najlepszym prezentem- można kupic cos wedlug wlasnego gustu
a AGD na pewno bym nie kupowala bo byc moze dana osoba ma juz zupelnie inny pomysl na urzadzenie kuchni- np. inna kolorystyke, ja na przyklad nie toleruje sprzetu innego niż srebrno-czarny :]
 

katja22

...
Dołączył
29 Październik 2008
Posty
2 434
Punkty reakcji
68
Miasto
far far away... Jurassic Park
A co myślicie o tym żeby młodej parze zamiast czegoś praktycznego wykupić np. jakiś nietypowy zabieg w ośrodku Spa. Ostatnio trafiłam na wyjątkowe miejsce Głęboczek Spa na Pojezierzu Brodnickim. Można tam zakosztować uroków winoterapii, co dla nowożeńców byłoby na pewno ciekawym doznaniem. Wystarczy chociaż pomyśleć o wspólnej kąpieli w winie.
To zależy od danej pary. Jeśli znasz ich na tyle i wiesz, że ucieszyliby się z takiego prezentu to czemu nie, droga wolna ;) Ale... nie każdy musi mieć takie upodobania. Tobie może się wydawać, że to najlepszy prezent, a głównym zainteresowanym już nie i co wtedy? Dlatego uważam tak samo jak Nika :)
 

Dominika D.

........
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
13 032
Punkty reakcji
4
Wiek
38
Miasto
Śląsk
ja w zaproszeniach mialam wierszyk, który dawał gościom delikatnie do zrozumienia ze chcemy pieniądze i dziś bardzo się ciesze ze tak zrobiłam
jeżeli chcesz kupic prezent, może warto zasięgnąć opinii młodej pary? Być może powiedzą Ci co chcieli by dostac???
 
Dołączył
7 Luty 2011
Posty
131
Punkty reakcji
7
Miasto
Kraków
no właśnie, kupowanie AGD to nie najlepszy pomysł. przecież mogą już mieć te artykuły które kupiliście, może nie będzie pasować do wystroju albo dostaną np. kilka zmywarek. I co wtedy niby mają z nimi zrobić?
według mnie najlepiej i najbezpieczniej jest dać pieniądze, oczywiście jeśli to nie jest bardzo bliska rodzina, wtedy prezent powinien mieć bardziej osobisty charakter.
i ten pomysł z kuponami toto lotka zamiast kwiatów też niezły :D jak będę miała swój ślub to może też tak zrobię :p o wiele lepsze to niż taszczyć ze sobą tyle kwiatów które zaraz zwiędną. chociaż jakby je tak ułożyć wszystkie w domu to musiałby być naprawdę ładny widok :) :) ale i tak one zwiędną, więc tym widokiem za długo bym się nie nacieszyła...więc jedank wolę te kupony. w ten sposób można dostać dużo kasy. któraś z was mówiła że jakiejś parze uzbierało się tego ponad 120 tysięcy, a moi rodzice kupili mieszkanie za ok 120 tys więc zobaczcie - kupony zamiast kwiatów i mamy mieszkanie! :D :D :D

no tak...ja i te moje wypowiedzi... :D
 
Dołączył
7 Luty 2011
Posty
131
Punkty reakcji
7
Miasto
Kraków
no to jeszcze lepiej :D :D :D
wtedy kupię sobie 1000 mieszkań. albo nie - kupię sobie ich 999 a tobie dam resztę kasy za to że podsunęłaś mi genialny pomysł :p
 
M

maja_jamam

Guest
Mnie się wydaje, że jednak koperta jest najlepszym wyjściem. Ale poza tym mozna dać coś drobnego, na pamiątkę. No bo wiadome, kwiaty zwiędną, kartka, no taka sobie pamiątka. A na przykład jakaś ciekawa misa, figurka, nawet jak będzie schowana w szafce, będzie o nas młodym przypominać za kazdym razem, gdy na to spojrzą. Zobaczcie sobie tutaj. To sklep z takimi ładnymi folkowymi dodatkami, można tam znaleźć jakiś ładny drobiazg dla młodych.
 

Princess:*

Nowicjusz
Dołączył
12 Maj 2010
Posty
222
Punkty reakcji
3
Ale koperta to jedno, a kupon drugie (zamiast kwiatów) na co komu jakieś figurki czy inne pierdoły...
 
Dołączył
7 Luty 2011
Posty
131
Punkty reakcji
7
Miasto
Kraków
jak dla mnie to mogą dawać i koperty i kupony i kwiaty. tak będzie najlepiej. chociaż nie, kwestię taszczenia tego do domu już omówiłam
 

Princess:*

Nowicjusz
Dołączył
12 Maj 2010
Posty
222
Punkty reakcji
3
ale chyba lepiej zamiast kwiatów które ze 100zł beda kosztować dostać 30kuponow toto lotka :D od każdej pary
 

dushma

Nowicjusz
Dołączył
29 Listopad 2010
Posty
121
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
wlkp
ostatnio też miałam problem z kupnem prezentu ślubnego. koleżanka która brała ślub była malarką i ogólnie interesowała się sztuką więc skorzystałam z usług domu Abbey i kupiłam w ramach prezentu obraz. Na ścianie będzie ładnie wyglądał a może za kilkadziesiąt lat będzie dobrą inwestycją bo artysta stanie się sławny (mam nadzieje...heheh) PRezenty warto wybierać chyba zgodnie z zainteresowaniami. mój kolega chciał żeby goście dawali pieniądze i później z żoną za te pieniądze wyjechali do Japonii bo obydwoje byli miłośnikami podróży.

poważny prezent, ile wyniósł? jeśli mogę zapytać :) osobiście wolę podróż do Japonii od obrazu BB)
 
M

maja_jamam

Guest
Ja bym raczej proponowała coś bardziej oryginalnego. Może fajnie by było młodej parze np. jakiś fajny album ze zdjęciami wszystkich znajomych i życzeniami. Moi znajomi coś takiego dostali od siostry Pana Młodego - musieliśmy tylko wcześniej dostarczyć jej śmieszne zdjęcia z życzeniami. Wszystko zależy od młodych i od tego ile jesteście w stanie wydać. Moja kuzynka natomiast składała się całą paczką na wyjazd do SPA dla młodych (dostali rezerwację, musieli tylko wybrać odpowiedni termin). Oni akurat wybrali takie spa w ośrodku z winnicą, gdzie można popróbować wszystkich win, zrobić sobie zabiegi na bazie wina. (zdaje się Głęboczek, na trasie do Olsztyna). Fajnym pomysłem jest też zrobienie filmu/ prezentacji o młodych, w formie historii. My naszej koleżance dałyśmy album o młodych - byly tam zdjęcia ich sprzed poznania i już z okresu kiedy byli razem. Oni brali ślub po 5 latach, wiec takie archaiczne zdjęcia były strasznie śmieszne.
 

Esterella

Nowicjusz
Dołączył
2 Wrzesień 2010
Posty
136
Punkty reakcji
1
Ja też! Ale skoro jest sie miłosnikiem sztuki, a nie podrózy to taki obraz pewnie będzie strzałem w 10.
 
N

Nina M.

Guest
wiem, że to dość wymyślny prezent, no ale zakładam, że dla każdego ślub to wyjątkowe wydarzenie w życiu.
co sądzicie o locie balonem?
bajecznie? ;-)
 

natalia1986

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2011
Posty
222
Punkty reakcji
1
Jestem zdecydowaną przeciwniczką wszelkich zakupów praktycznych (żelazko, toster, naczynia), jezeli nie jest to wyraźne życzenie młodych. Przede wszystkim dlatego, że nie ma się gwarancji, że człowiek trafi w gusta młodych. Po drugie dlatego, że jest prawdopodobieństwo, że jednak prezenty się powtórzą. Jeżeli koniecznie chcecie im coś podarować (zamiast kasy) może lepiej ich zapytać o konkretną rzecz.
 

sepultura

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2010
Posty
158
Punkty reakcji
0
Na pewno trzeba wybrać taki prezent, który na się nie powtórzy. Także również uważam, że lepiej nie kupować żelazek, czy kuchenek mikrofalowych. Wydaje mi się, że jednym z bardziej oryginalnych prezentów może być..grill. No i my jako dobrzy znajomi młodej pary będziemy mogli skorzystać z takiego prezentu, wpadając od czasu do czasu na wspólne grillowanie ;)
 

majkawazka

Nowicjusz
Dołączył
2 Grudzień 2010
Posty
305
Punkty reakcji
7
Oczywiście miło jest dostawać prezenty, ale gdybym miała wybierać między otrzymaniem konkretnego przedmiotu a pieniędzmi, to jednak wybrałabym pieniądze, bo jak się ma konkretną sumę można ją zagospodarować wg ważności sprzętu. Po co mi grill, gdy np nie mam lodówki ;)
 

ami78

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2011
Posty
6
Punkty reakcji
0
Proponuję zajrzeć na stronę Sklepu alergika, jest tam fajny sprzęt tzw. małe AGD. Odkurzacze, oczyszczacze powietrza, wypiekacze do chleba, sztućce bez niklu itd. Myślę, ze znajdziesz coś odpowiedniego:) Pozdrawiam
 

martkaa333

Nowicjusz
Dołączył
1 Luty 2011
Posty
45
Punkty reakcji
0
Jej, najlepiej w ogóle jeśli para młoda ma przygotowaną listę prezentów bo to załatwia sprawę
smile.gif
Z kolei jeśli nie ma listy prezentów - pieniądze
smile.gif
To jest najlepsze rozwiązanie. Podoba mi się też pomysł z kuponami - naprawdę bardzo oryginalny ;) Ewentualnie kupiłabym tez serwis kawowy albo komplet kieliszków
smile.gif
 

Loona30

Nowicjusz
Dołączył
4 Sierpień 2010
Posty
73
Punkty reakcji
0
Moim zdaniem pieniądze są dobrym rozwiązaniem, ponieważ para młoda kupi sobie za nie to co będzie potrzebować, ale z drugiej strony jakieś ręczniki, pościele zawsze się przydadzą :) co do kuponów to jestem jak najbardziej za - fajny pomysł, może akurat będzie "6" trafiona :D
 
Do góry