Prezent dla młodej pary

Kisio

Nowicjusz
Dołączył
12 Styczeń 2010
Posty
98
Punkty reakcji
0
Wybieram się za dwa tygodnie na ślub mojej bardzo dobrej koleżanki( w charakterze świadka). Długo się zastanawiałam co jej kupić aż zdecydowałam się na AGD- to najlepsze rozwiązanie( a jakie praktyczne). Myślałam o zmywarce , na przykład takiej //www.torres.pl/produkt-whirlpool-adp-550-ix-35540.html Myślicie,ze to odpowiedni prezent?
 

katja22

...
Dołączył
29 Październik 2008
Posty
2 434
Punkty reakcji
68
Miasto
far far away... Jurassic Park
był już temat o prezentach :]

a co do Twojego pytania to zależy od tej pary, musisz dobrze ich znać skoro nie boisz się zaryzykować z takim prezentem - masz pewność, że tego potrzebują i że trafisz w ich gust?

dla mnie na przykład taki prezent byłby zbędnym gratem
 

polinea

Nowicjusz
Dołączył
26 Maj 2009
Posty
474
Punkty reakcji
2
Wiek
37
no właśnie z prezentami AGD czy RTV trzeba trochę uważać...co do zmywarki to najpierw będziesz musiała poznać wymiary, tak żeby mieli gdzie ją wstawić..ja jednak ze swojej strony powiem, że nie jestem za materialnymi prezentami, ostatnio dla moich znajomych zarezerwowałam na primaveraspa.pl pobyt w hotelu SPA, oczywiście wcześniej ustaliłam z nimi jaka data im odpowiada..mówią, że przynajmniej wypoczęli i dobrze się bawili, także może pomyślisz raczej o takim prezencie?
 
Z

zypek84

Guest
Kisio jak już musisz robić reklamę to chociaż rozsądną. Na litość boską, zmywarkę na ślub? A co na plecy ją zabierzesz ze sobą?
 
P

papryka9

Guest
Kisio jak już musisz robić reklamę to chociaż rozsądną. Na litość boską, zmywarkę na ślub? A co na plecy ją zabierzesz ze sobą?
Z choinki się urwałeś? Tego typu prezenty ślubne są teraz bardzo popularne, oczywiście nie wszędzie, bo nie każdy jest w stanie tyle dać na prezent. nie słyszeliście o liście prezentów, którą się rozsyła przed ślubem? Ludzie to co wy kupujecie? Kubki do kawy?
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
nie słyszeliście o liście prezentów, którą się rozsyła przed ślubem?
Nieelegancki przejaw materializmu, nic więcej. To jest wręcz chamskie.
Ludzie to co wy kupujecie? Kubki do kawy?
U mnie prezent ślubny zawsze wygląda tak: dobre, markowe wino i czerwona koperta z gotówką. Niech sami sobie kupią, co im będzie potrzebne.
 

Avior

Bywalec
Dołączył
16 Kwiecień 2009
Posty
1 009
Punkty reakcji
96
nie słyszeliście o liście prezentów, którą się rozsyła przed ślubem? Ludzie to co wy kupujecie? Kubki do kawy?

Owszem - slyszeliśmy. Słyszeliśmy o listach robionych z klasą i wyczuciem - ale także o takich, w których zapomina się, że gośćmi bedą nie tylko chrzestni - biznesmeni, ale także np. koleżanka - studentka, która dorywczą pracą zarabia na utrzymanie i stać ją właśnie na kubki do kawy czy ciocia - emerytowana pielęgniarka. Moi rodzice opuścili ślub krewnej, bo dostali "aluzję" co do spodziewanej wartości materialnej prezentu - nijak przystającej do ich stopnia zamożności i stopnia pokrewienstwa i zażyłości z zainteresowaną. Moja atrakcyjność jako gościa weselnego znacznie wzrosła po moim zamążpójściu (i znacznym wzroście statusu materialnego) - otrzymałam w krótkim czasie dwa zaproszenia od bardzo luźnych znajomych. Przepraszam, miałam kupować prezent z ekskluzywnej listy takiej osobie? Poszłam z kwiatami na sam ślub.
 

miska19

Wyjadacz
Dołączył
26 Grudzień 2009
Posty
6 439
Punkty reakcji
484
Wiek
32
Owszem - slyszeliśmy. Słyszeliśmy o listach robionych z klasą i wyczuciem - ale także o takich, w których zapomina się, że gośćmi bedą nie tylko chrzestni - biznesmeni, ale także np. koleżanka - studentka, która dorywczą pracą zarabia na utrzymanie i stać ją właśnie na kubki do kawy czy ciocia - emerytowana pielęgniarka. Moi rodzice opuścili ślub krewnej, bo dostali "aluzję" co do spodziewanej wartości materialnej prezentu - nijak przystającej do ich stopnia zamożności i stopnia pokrewienstwa i zażyłości z zainteresowaną. Moja atrakcyjność jako gościa weselnego znacznie wzrosła po moim zamążpójściu (i znacznym wzroście statusu materialnego) - otrzymałam w krótkim czasie dwa zaproszenia od bardzo luźnych znajomych. Przepraszam, miałam kupować prezent z ekskluzywnej listy takiej osobie? Poszłam z kwiatami na sam ślub.

No pewnie, potem duzo ludzi nie idzie na slub bo nie stac ich na drogi prezent. Ja tam nie oczekiwalabym nic wielce wyszukanego, materialistka nie jestem.
 

nekta

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2009
Posty
40
Punkty reakcji
0
Jak nie ma listy, a młodzi nie powiedzieli co chca, to zawsze można im podarować kupon, który będą mogli na coś wymienić, albo voucher na jakies przeżycie... Moim znajomym kupiłam (oczywiście nie sama, bo to za duży wydatek) karnet na kurs tańca - wybrali tango i byli bardzo zadowoleni z tego prezentu
smile.gif
 

orsonik

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2009
Posty
69
Punkty reakcji
1
Wiek
43
Miasto
Szczecin
kisio napisał:
Wybieram się za dwa tygodnie na ślub mojej bardzo dobrej koleżanki( w charakterze świadka). Długo się zastanawiałam co jej kupić aż zdecydowałam się na AGD- to najlepsze rozwiązanie( a jakie praktyczne). Myślałam o zmywarce , na przykład takiej //www.torres.pl/produkt-whirlpool-adp-550-ix-35540.html Myślicie,ze to odpowiedni prezent?
Najlepiej to zapytać młodych czy im się przyda zmywarka. Możliwe że maja na oku inny model...
 

jaka29

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2008
Posty
1 128
Punkty reakcji
2
Prezent dla młodej pary musi być mocno, mocno przemyślany. Czasem warto zapytać się samych młodych co by chcieli dostać w tym wyjątkowym dniu. Czasem warto skorzystać z wyszukiwarek prezentów, które mają szeroką gamę prezentów ślubnych. jest naprawdę spory wybór.
 
Dołączył
16 Marzec 2010
Posty
12
Punkty reakcji
0
Czasem warto zapytac młodych co chcieliby dostac,to prawda. Ale chyba całe piękno polega na tym abyśmy sami wymyślili coś oryginalnego,tylko dla nich.Sprzęt AGD to bardzo popularny prezent,ale na pewno bardzo przydatny.
 
K

Kinnio

Guest
Zgadzam się z jaka29 - nieraz zdarza się tak, że państwo młodzi dostają dwa takie same prezenty, no i wtedy są w ciężkiej sytuacji, dlatego warto ustalać takie prezenty jak agd/rtv :) a co do samego zakupu, to proponuję w najbliższym czasie rozglądać się za takimi rzeczami na electro.pl - do końca grudnia jest tam promocja na Whirlpoole, a mianowicie można odzyskać całą kasę za zakup urządzeń tej firmy ;)
 
H

halek77

Guest
Jeśli oczywiście używają zmywarki to jest bardzo fajny pomysł. Możesz też poszukać coś na aukcjach pogrosiku.eu . Ja ostatnio sie zarejedtrowałam, dostałam bardzo fajna ofertę. Kilkukrotnie już wygrywałam aukcje i zawsze otrzymuję przedmioty po zaniżonej cenie. Tobie może tez by się coś takiego udało, sprobuj
 

Loona30

Nowicjusz
Dołączył
4 Sierpień 2010
Posty
73
Punkty reakcji
0
Zmywarka to zakup na lata, więc trzeba dobrze wybrać model i wydaje mi się, że lepiej zapytać Pary Młodej ;) Można również dać gotówkę, a Para Młoda kupi sobie to co potrzebuje. Listy prezentów moim zdaniem są dobrym pomysłem, ponieważ wtedy nie będą się powtarzały prezenty ;)
 

sadzonka

Nowicjusz
Dołączył
15 Listopad 2010
Posty
126
Punkty reakcji
0
ostatnio też miałam problem z kupnem prezentu ślubnego. koleżanka która brała ślub była malarką i ogólnie interesowała się sztuką więc skorzystałam z usług domu Abbey i kupiłam w ramach prezentu obraz. Na ścianie będzie ładnie wyglądał a może za kilkadziesiąt lat będzie dobrą inwestycją bo artysta stanie się sławny (mam nadzieje...heheh) PRezenty warto wybierać chyba zgodnie z zainteresowaniami. mój kolega chciał żeby goście dawali pieniądze i później z żoną za te pieniądze wyjechali do Japonii bo obydwoje byli miłośnikami podróży.
 

BizuteriaZegarki

Nowicjusz
Dołączył
28 Sierpień 2010
Posty
42
Punkty reakcji
1
No już znowu nie na takie lata,bo zmywarka wytrzyma zaledwie kilka i potem znowu musimy ją wymieniać. Jezeli to Twoja bardzo dobra koleżanka,to na pewno wiesz co przyda się młodym an nowej drodze życia. Jestem zdania,ze prezent powinien być praktyczny.
 

Kuba_

Nowicjusz
Dołączył
26 Styczeń 2011
Posty
8
Punkty reakcji
0
No już znowu nie na takie lata,bo zmywarka wytrzyma zaledwie kilka i potem znowu musimy ją wymieniać. Jezeli to Twoja bardzo dobra koleżanka,to na pewno wiesz co przyda się młodym an nowej drodze życia. Jestem zdania,ze prezent powinien być praktyczny.
Takie listy to dobry pomysł, bo zgadywać co para młoda chciałaby dostać mija się z celem.
Powinny być na takiej listy zarówno drobne rzeczy właśnie dla znajomych studentów czy niezamożnych osób jak i te droższe.
Chociaż z drugiej strony z mentalnością Polaków od razu wybrane zostaną te tańsze...
 

Princess:*

Nowicjusz
Dołączył
12 Maj 2010
Posty
222
Punkty reakcji
3
Powiem wam z doświadczenia bo z weselami mam baardzoo dużo do czynienia :). Najlepszym prezentem są pieniądze oczywiście, lub jeśli para młoda robi listę prezentów ślubnych wtedy bierzemy ją i idziemy do danych sklepów. sprzęty średnio... w końcu mogą już mieć lub może sami chcą wybrać...
Polecam też, aby zamiast kwiatów, które zwiędną i nie będzie z nich żadnego pożytku, dawać kupony toto lotka. :) pamiętam jak na jednym weselu para młoda dostała ok 700 kuponów i mieli z tego ponad 120tys. :)
 

Jolcia05

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2010
Posty
223
Punkty reakcji
2
A co myślicie o tym żeby młodej parze zamiast czegoś praktycznego wykupić np. jakiś nietypowy zabieg w ośrodku Spa. Ostatnio trafiłam na wyjątkowe miejsce Głęboczek Spa na Pojezierzu Brodnickim. Można tam zakosztować uroków winoterapii, co dla nowożeńców byłoby na pewno ciekawym doznaniem. Wystarczy chociaż pomyśleć o wspólnej kąpieli w winie.
 
Do góry