preparaty na gardło

manka10

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2010
Posty
3
Punkty reakcji
0
Właśnie natknęłam się na śmieszną reklamę ziołowych pastylek na gardło Gardlox
www.youtube.com/watch?v=XzbO0gmlNmw
pastylki pomagają, kiedyś polecił mi je farmaceuta.
A wam co pomaga na gardło?
 

Justyśka...

Nowicjusz
Dołączył
23 Luty 2011
Posty
140
Punkty reakcji
2
Tantum Verde w aeerozolu, Strepsils Intensive, doo płukania dobry jest Eludril, to płyn do jamy ustnej, ale zgardła też dobrze bakterie zbiera.
 

Justyśka...

Nowicjusz
Dołączył
23 Luty 2011
Posty
140
Punkty reakcji
2
Solą, albo szałwią, albo rozcieńczoną wodą utlenioną, albo dentoseptem. Z tego wszystkiego najlepiej smakuje szałwia, reszta jest paskudna.

Tam wyżej podałam te najsilniejsze leki, jak już naprawdę dobra infekcja jest.
 

chityna

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2010
Posty
87
Punkty reakcji
0
Płukanie wodą z solą najlepiej. jak chrypka czy gardło boli od przesuszenia to tabletki Isla do ssania. I coś jak tantum verde tylko tańszy zamiennik a działa tak samo. ostatnio słyszałam że ból gardła można też pokonywac tabletkami przeciwbólowymi. Słyszałyście o tym?
 

Justyśka...

Nowicjusz
Dołączył
23 Luty 2011
Posty
140
Punkty reakcji
2
A jaki jest tańszy zamiennik?? Z tego co wiem jest jeszcze bioparox, ale to na receptę.
 

pamela a

...
Dołączył
16 Październik 2009
Posty
2 222
Punkty reakcji
85
Na mnie płukanie gardła wodą z solą działa lepiej niż jakiekolwiek tabletki do ssania
Już nie na ból, a na kaszel najlepiej z kolei działał na mnie flavamed w tabletkach - moje ukojenie w zapaleniu oskrzeli, jak dla mnie cud a nie lek ;)
Tantum verde w tabletkach w ogóle nie pomagał - znieczulał, ale tylko jamę ustną
 

izabelcia1979

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2010
Posty
52
Punkty reakcji
0
zdecydowanie tantum verde ,wodą z solą nie mogę bo zrywa mnie na wymioty,też słyszałam że na ból gardła dobre są tabletki przeciwbólowe,nawet kiedyś łyknęłam gdy bolało mnie gardło-pomogło
 

izabelcia1979

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2010
Posty
52
Punkty reakcji
0
zgadza się acodin jeest na kaszel,najlepiej jakiś preparat z miodem ale dobrze też pojeść sam miód,tęż działa dobrze na gardło
 

chityna

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2010
Posty
87
Punkty reakcji
0
Ten zamiennik się nazywa Hascosept. Przypomniałam sobie :) A z tą tabletką przeciwbólową to spróbuję następnym razem jak będzie mnie gardło bolało
 

metycja

Nowicjusz
Dołączył
12 Listopad 2010
Posty
72
Punkty reakcji
3
Na mnie woda z solą w ogóle nie działa, chociaż płukałam nią gardło z samozaparciem. Na ból gardła pomaga mi propolis i siedzenie w cieple, najlepiej z obwiązanym gardłem.
 

jordi krk

Nowicjusz
Dołączył
3 Marzec 2011
Posty
12
Punkty reakcji
0
ja używam septolete. sprawdzają się, zawsze jak mam problem z gardłem.
 

Loona30

Nowicjusz
Dołączył
4 Sierpień 2010
Posty
73
Punkty reakcji
0
Płukanie gardła solą to u mnie podstawa, a tak poza tym to lek Tymsal ( w aerozolu ) i Septolete , pamiętając oczywiście, że trzeba pić len
 

jestdobrze

Nowicjusz
Dołączył
12 Marzec 2011
Posty
11
Punkty reakcji
0
Miasto
Warszawa
A jaki jest tańszy zamiennik?? Z tego co wiem jest jeszcze bioparox, ale to na receptę.

Bioparox jest antybiotykiem. Jest przedwiośnie, więc może być teraz więcej chorych na gardło, a i na przyszłość się przyda :) . Proponuję przestawić się, na herbatę z miodem, codziennie, przed wyjściem z domu.Cukier i tak jest drogi, więc po co go bez sensu używać, a miód niech się na coś przyda. A jak tylko zaczną się pierwsze objawy drapania w gardle, to nie ma na co czekać, tylko,albo( jak się jest w domu) płukać gardło, albo na mieście tabletki np cholinex.I tak ok. 3 dni. Powinno pomóc Pozdrawiam :)
 

jozekkg

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2011
Posty
8
Punkty reakcji
0
Na ból gardła, to jakieś tabletki do ssania. Zależy co akurat jest w domu.
Na kszel, Acodin, syrop z cebuli, lub mieszanka spirytus+masło+miód.
 

ebiska

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2011
Posty
2
Punkty reakcji
0
Mi pomaga płukanie gardła ziółkami ( taka receptura moja babci ) oraz najzwyklejsze tabletki strepsils. Zazwyczaj sięgam po to drugie, bo ziółek sama nie umiem sobie zaparzyć :p Przy niezbyt silnych bólach strepsils jest sobie w stanie bez problemu poradzić, 2-3 tabletki jednego dnia i zazwyczaj problem z głowy. Plusem strepsilsu jest także niezbyt wygórowana cena ( kupuję w aptece za grosze w łódzkiej manufakturze )
 

Walencja

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2007
Posty
484
Punkty reakcji
4
Wiek
40
Miasto
miasto moje
Jak ziółka to pewnie jest wśród nich szałwia. Płukanie solą - skuteczne przy zapaleniu i ropie. Jak gardło boli to sięgam po moje cuksy manukowo - propolisowe. Jak macie problemy z gardłem to polecam. Może super w smaku nie są ale skuteczniejsze od tych wszystkich strepsilsów.
 

kikson

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2008
Posty
265
Punkty reakcji
10
tantum lemon (bo verde jest miętowe bleee) albo strepsils, ostatnio intensive
a bioparoxu sobie tak nie mozna używać za każdym razem jak gardło boli.
 
Do góry