preparaty na gardło

manka10

New Member
Właśnie natknęłam się na śmieszną reklamę ziołowych pastylek na gardło Gardlox
www.youtube.com/watch?v=XzbO0gmlNmw
pastylki pomagają, kiedyś polecił mi je farmaceuta.
A wam co pomaga na gardło?

Tantum Verde w aeerozolu, Strepsils Intensive, doo płukania dobry jest Eludril, to płyn do jamy ustnej, ale zgardła też dobrze bakterie zbiera.

Solą, albo szałwią, albo rozcieńczoną wodą utlenioną, albo dentoseptem. Z tego wszystkiego najlepiej smakuje szałwia, reszta jest paskudna.

Tam wyżej podałam te najsilniejsze leki, jak już naprawdę dobra infekcja jest.

chityna

Member
Płukanie wodą z solą najlepiej. jak chrypka czy gardło boli od przesuszenia to tabletki Isla do ssania. I coś jak tantum verde tylko tańszy zamiennik a działa tak samo. ostatnio słyszałam że ból gardła można też pokonywac tabletkami przeciwbólowymi. Słyszałyście o tym?

Na mnie płukanie gardła wodą z solą działa lepiej niż jakiekolwiek tabletki do ssania
Już nie na ból, a na kaszel najlepiej z kolei działał na mnie flavamed w tabletkach - moje ukojenie w zapaleniu oskrzeli, jak dla mnie cud a nie lek ;)
Tantum verde w tabletkach w ogóle nie pomagał - znieczulał, ale tylko jamę ustną

zdecydowanie tantum verde ,wodą z solą nie mogę bo zrywa mnie na wymioty,też słyszałam że na ból gardła dobre są tabletki przeciwbólowe,nawet kiedyś łyknęłam gdy bolało mnie gardło-pomogło

zgadza się acodin jeest na kaszel,najlepiej jakiś preparat z miodem ale dobrze też pojeść sam miód,tęż działa dobrze na gardło

chityna

Member
Ten zamiennik się nazywa Hascosept. Przypomniałam sobie :) A z tą tabletką przeciwbólową to spróbuję następnym razem jak będzie mnie gardło bolało

metycja

Member
Na mnie woda z solą w ogóle nie działa, chociaż płukałam nią gardło z samozaparciem. Na ból gardła pomaga mi propolis i siedzenie w cieple, najlepiej z obwiązanym gardłem.

Loona30

Member
Płukanie gardła solą to u mnie podstawa, a tak poza tym to lek Tymsal ( w aerozolu ) i Septolete , pamiętając oczywiście, że trzeba pić len

jestdobrze

New Member
A jaki jest tańszy zamiennik?? Z tego co wiem jest jeszcze bioparox, ale to na receptę.
Bioparox jest antybiotykiem. Jest przedwiośnie, więc może być teraz więcej chorych na gardło, a i na przyszłość się przyda :) . Proponuję przestawić się, na herbatę z miodem, codziennie, przed wyjściem z domu.Cukier i tak jest drogi, więc po co go bez sensu używać, a miód niech się na coś przyda. A jak tylko zaczną się pierwsze objawy drapania w gardle, to nie ma na co czekać, tylko,albo( jak się jest w domu) płukać gardło, albo na mieście tabletki np cholinex.I tak ok. 3 dni. Powinno pomóc Pozdrawiam :)

jozekkg

New Member
Na ból gardła, to jakieś tabletki do ssania. Zależy co akurat jest w domu.
Na kszel, Acodin, syrop z cebuli, lub mieszanka spirytus+masło+miód.

ebiska

New Member
Mi pomaga płukanie gardła ziółkami ( taka receptura moja babci ) oraz najzwyklejsze tabletki strepsils. Zazwyczaj sięgam po to drugie, bo ziółek sama nie umiem sobie zaparzyć :p Przy niezbyt silnych bólach strepsils jest sobie w stanie bez problemu poradzić, 2-3 tabletki jednego dnia i zazwyczaj problem z głowy. Plusem strepsilsu jest także niezbyt wygórowana cena ( kupuję w aptece za grosze w łódzkiej manufakturze )

Walencja

Member
Jak ziółka to pewnie jest wśród nich szałwia. Płukanie solą - skuteczne przy zapaleniu i ropie. Jak gardło boli to sięgam po moje cuksy manukowo - propolisowe. Jak macie problemy z gardłem to polecam. Może super w smaku nie są ale skuteczniejsze od tych wszystkich strepsilsów.

kikson

Member
tantum lemon (bo verde jest miętowe bleee) albo strepsils, ostatnio intensive
a bioparoxu sobie tak nie mozna używać za każdym razem jak gardło boli.

Do góry