Prawa skazanego + wyroki

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
to co się dzieje z polityką alimentacyjną i prawami ojca to jest skandal,
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Nic się nie dzieje Herbatniczku albowiem ojcowie w tym kraju praw nie mają. Znam człowieka który dziecka 15 lat nie widział a gdy próbował widzieć to zawsze była wzywana Policja bo niby
mamusia ma strach że tatuś ją "obije'. A g...no prawda bo gość spokojniutki. Człowiek ten próbował nawet dowiedzieć się jak jego dziecko się uczy i wysłał pisma do szkoły. W odpowiedzi dostał
że szkoła nie ma prawa mu przekazać takich danych albowiem został pozbawiony praw rodzicielskich. Praw rodzicielskich został pozbawiony bo sąd uznał że nie interesuje się dzieckiem, że go nie odwiedza itp.
Kapujesz to? A alimentów dowalili tyle że pół pensji mu zabierali. I nic nie zrobisz. Na prawnika gościa stać nie było i kwiczy. Komornik to kumpel ze szkoły byłego teścia a aktualny mąż byłej znajomego
to ... policjant :) Chłopie! Takiej mafii nie ma nigdzie! Znajomy wysłał pisma do sądu (swojego lokalnego) by mu zmienili komornika na lokalnego oraz o przywrócenie praw do dziecka oraz o zmianę sądu
w którym odbywały się zawsze sprawy. Sąd lokalny uznał że prawo to prawo i skierował jego pisma ZGODNIE Z WŁAŚCIWOŚCIĄ czyli do sądu który prowadził wcześniejsze sprawy.
Tamten natomiast uznał RZĄDANIA bezzasadne i olał sprawę. Powód bezzasadności? Sprawy w Sądach odbywają się z Sądach najbliżej lokalizacyjnie dla ... POSZKODOWANEGO czyli dla mamusi dziecka.
I po ptakach. Poszedł znajomy od prawnika do prawnika to 95% z nich nie chciało wziąć sprawy w swoje łapy a Ci którzy chcieli to chcieli od razu minimum 2-3 tysiaki na start.
A sprawa spłaty alimentów w Polsce wygląda tak że zawsze w pierwszej kolejności komornik płaci sobie i opłaca sprawy sądowe i odsetki. Dopiero gdy coś zostanie to odsyła do funduszu.
Problem w tym taki że często nic z tego nei zostaje a dług jak widniał tak widnieje dalej a potem od tej kwoty rosną kolejne odsetki, sprawy itp.
Kolega dostawał pisma od komornika w których było napisane: OPŁATA ZA PRZESŁANIE WEZWANIA DO ZAPŁATY 50zł
i takich wezwań w roku dostawał kilkanaście. I co z tym zrobić?

Komornik, prokurator, sędzia - otwierają książke pt. USTAWY i jadą według paragrafów i tyle ich obchodzi ludzkie życie.
Dopóki PIS nie zmieni w/w "książki" na bardziej ludzką - burdel zawsze będzie.

I co zrobili z alimentami? Dowalić wyrok i po ptakach. Ich zdaniem to rozwiązanie ale ojciec który dzieciaka nie widzi całe życie to już smieć.
I się reszta ludzi dziwi że ojcowie po złości alimentów nie płacą!

Wiesz że mój znajomy o dziecku ze łzami w oczach opowiada i że dzień w dzień odlicza dni do osiemnastki tego dziecka??
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
króluje stereotyp że matka jest najważniejsza, a że traktuje dziecko jako obiekt rozgrywki z b. facetem to już sędziów nie interesuje
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Dziecko to jedyna karta przetargowa w "pomiłości" porozwodowej. U nas w kraju przyznawalność opieki nad dzieckiem i dziecka ojcu to znikome przypadki.
W wielu innych krajach świata jest całkiem inaczej.
Ciekaw jestem też co by mamusie powiedziały gdyby to im sąd zasądził 5 paczek alimentów przy pensyjce 2000zł.
Zakładam się że gdyby w polsce opiekę nad dziećmi przyznawano choć by w połowie przypadków facetom to alimenta by nie istniały.
Ale wiesz co?
Ciul z tymi alimentami! Jest dziecko więc niech się ojciec dokłada tyle że niech to będzie jakiś mały procent dochodów a nie pół dochodów!
Ważniejszą sprawą jest fakt z POZBAWIENIEM PRAW RODZICIELSKICH.
Dlaczego pozbawiony praw na wniosek MATKI musi płacic alimenta?
Sąd uznaje że płacenie alimentów to jak by UDZIELANIE SIĘ w życie dziecka.
Płacić MAMIE już tak ale iść z dzieciakiem do zoo już nie??????????
To nie zakraja przypadkiem o łamanie praw człowieka ten cały urzędowy kicz?
Jeśli jestem pozbawiony praw opieki nad dzieckiem a ALIMENTA są jak by nie patrzeć - finansową opieką nad dzieckiem - to o co tu chodzi???
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
a po co jest pomnik Matki Polki ? żeby bezrefleksyjnie gloryfikować
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
A najlepsze jest to że przez dziesiątki lat swojego życia nie spotkałem się jeszcze z choćby jedną osobą na stanowisku rządowym która by choć by w 40% myślała podobnie jak ja myślę.
Ja do połowy spraw podchodzę czysto biznesowo kalkulując wkład/zysk/stratę. Tymczasem w naszym Państwie za dekadę krzywe spojrzenie będzie nagradzane wyrokiem.
Karać, usadzić, zamknąć - opłacać, dokładać, kasę marnować.
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
Herbatniczek napisał:
to jest bardziej problem mentalny w społeczeństwie
Jak to mentalny? Kasa, misiu kasa. Żeby społeczeństwo chciało zatrudniać byłych więźniów, to muszą oni zwyczajnie nadawać się do roboty. A, z reguły, to co zrobili obniża ich atrakcyjność na rynku pracy.
A tak jeszcze przy okazji taka ciekawostka. Przeprowadziłem pewnie już serki rozmów kwalifikacyjnych i... ani razu nie zadałem pytania "czy był Pan/Pani skazany/a?". A "dziurę" w zatrudnieniu da się wytłumaczyć na multum nieweryfikowalnych sposobów. Nie mówiąc o tym, że można ją wypełnić fikcją.
 

leonardo1111

Nowicjusz
Dołączył
16 Marzec 2018
Posty
3
Punkty reakcji
0
Gdyby politycy odpowiadali za swoje czyny tak jak muszą odpowiadać zwykli obywatele to mieli byśmy sejm nie na ul.Wiejskiej 3/4 tylko na ul.Ciupagi 1.
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
leonardo1111 napisał:
to mieli byśmy sejm nie na ul.Wiejskiej 3/4 tylko na ul.Ciupagi 1.
A kort tenisowy, basen i pole golfowe to gdzie kolega by tam wcisnął? :D
 
Do góry