Prawa autorskie w filmach na yt

Joanna wiąder

Nowicjusz
Dołączył
2 Grudzień 2013
Posty
165
Punkty reakcji
3
Witam mam takie pytanie bo chce krecic filmy na youtube dotyczace origami. Chce w nich pokazywac jak ja robie dane rzeczy. Jednak wiele rzeczy jest juz pokazana nie w jezyku polskim. I tu moje pytanie jesli wstawie taki filmik czy nie zostane oskarzona o naruszenie praw autorkich bo nie chce miec problemow. Dziekuje za odpowiedz.
 

seba211

Stały bywalec
Dołączył
2 Lipiec 2010
Posty
331
Punkty reakcji
219
Jakbyś pobrała czyjś film i perfidnie go wstawiła na swoim koncie, to wtedy ktoś mógłby mieć do Ciebie pretensje. Tutaj Ty jesteś autorką i możesz bez przeszkód prezentować swoją pasję :)
 

Joanna wiąder

Nowicjusz
Dołączył
2 Grudzień 2013
Posty
165
Punkty reakcji
3
Tak tylko mi chodzi o to czy np nikt nie bedzie mial pretensji o to, ze np ukradlam jego pomysl o to mi chodzi. Bo nie chce miec dodatkowo niepotrzebnych problemow.
 

seba211

Stały bywalec
Dołączył
2 Lipiec 2010
Posty
331
Punkty reakcji
219
Sama spójrz ile jest filmów przedstawiających zrobienie czegokolwiek z origami. Kilka odnośnie jednej rzeczy. I to nie odnosi się tylko do tego.



Tworzysz Ty, tworzysz swoje.
 

Joanna wiąder

Nowicjusz
Dołączył
2 Grudzień 2013
Posty
165
Punkty reakcji
3
A jesli przyczepi, to tylko mi zablokuja kanal czy jakies powazniejsze klopoty? Narazie sprobuje tylko nie wiem jak nagrywac z kamery internetowej bo z tel to troche kijowo. I jaki program do tego potrzeba.
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
W pierwszej kolejności YT usunie Ci film, ew. otrzymasz maila z prośbą o jego usunięcie.
 

sayto

Nowicjusz
Dołączył
20 Luty 2011
Posty
70
Punkty reakcji
6
Wiek
49
Miasto
Warszawa
Same filmiki przedstawiające jak wykonujesz origami możesz wrzucać bez żadnych obaw, nie spotkałem się jak dotąd z sytuacją by wzory tego typu były opatentowane. O prawa autorskie martwić można byłoby się dopiero wtedy gdybyś chciała dołączyć do wrzucanych filmików jakiś podkład muzyczny będący cudzą własnością, itp.
 

superM

Nowicjusz
Dołączył
14 Maj 2015
Posty
3
Punkty reakcji
1
wzory origami raczej nie są chronione prawem autorskim... podobnie np z przepisami. czy jesli uzyjesz kogos przepisu (z malymi swoimi zmianami), nakrecisz o tym filmik i wrzucisz na yt to czy naruszysz prawo autorskie?watpie. to bedą twoje autorskie filmiki, czyli twoje dzielo. Polecam zapoznac sie z prawem autorskim. Chociaz czasmai bywa niejednoznaczne, to sa orzeczenia, na ktore można się ewentualnie powoływać. ciekaw jestem, czy po tym czasi do dzis dzien cos rzuciles? podziel się efektami :)
 

janek23ci

Nowicjusz
Dołączył
16 Maj 2015
Posty
36
Punkty reakcji
4
Bez przesady aby patentować wzory origami :) Koszt uzyskania patentu jest na tyle wysoki, że nie sądzę aby ktoś na to porywał... a przynajmniej nie w Polsce (UE). Możesz śmiało robić origami takie jak na innych kanałach, to będzie Twój film, możesz też wstawiać fragmenty cudzych filmów - w opisie oznacz skąd pochodzi ten fragment. Nie może to być cały film a jedynie jego część coś jak cytat.
 
Do góry