Praca za Granicą

Prusak

Nowicjusz
Dołączył
30 Lipiec 2012
Posty
48
Punkty reakcji
6
Zgadzam sie ze UK to najlepsza miejscowka na start. Tanio, duzo Polakow, najlepszy i najtanszy dojazd i kazdy cos tam liznal angielskiego w szkole - wystarczy na poczatek.

Ja generlanie zaczynal bym od obczajania kto ze znajomych jest gdzie i jak mu idzie. Odswiezcie konta na NK, obczajcie FB...ludzie maja w opisach gdzie siedza i zobaczycie mase usmiechnietych mordek. Odswiezcie kontakty z liceum z technikum , nawet z podstawowki. Najlepiej zawsze pojechac do kogos, powie co gdzie jak, gdzie najtaniej, gdzie i jak najlepiej...to sa bezcenne informacje, ktore pozwola zaoszczedzic mase kasy....no i na wstepie ma si ejuz jakis znajomkow.
 

jestemhardkorem

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2013
Posty
10
Punkty reakcji
0
Ja jak dorobię sobie trochę na czymś to wybieram się do kantoru i też jadę za granice tak, żeby mnie było stać żeby tam przeżyć parę miesięcy i mam nadzieję że się uda.
 
M

mika20

Guest
Witam jeśli jest ktoś zainteresowany praca sezonowa za granicą mogę polecić wyjazd na truskawki do Niemiec przez firmę "erdbeerhof-osterloh.de". Pracowałam tam.Nie trzeba znać jezyka.Praca ciężką jednak warto jechać można nieźle zarobić. Zaznaczam że przed wyjazdem trzeba wysłać pieniądze na przejazd jeśli ktoś jedzie własnym transportem kwota 50€ jest zwracana.
 

kaja8

Nowicjusz
Dołączył
23 Październik 2014
Posty
76
Punkty reakcji
2
Ze swojej strony mogę polecić agencję Jobs Plus. Po wielu przykrych doświadczeniach z wyjazdami zagranicę postanowiłam korzystać z agencji. Fakt, też miałam obawy, czy znowu nie zostanę oszukana. O każdej agencji, do której chciałam się zwrócić zebrałam opinię i ta miała dobre rekomendacje. Wysłałam do nich CV i pracuję. Na razie tymczasowo, ale jak będę miała możliwość podjęcia pracy na stałe to też się do nich zwrócę, mają dobre oferty.
 

Karolina Koniecko

Nowicjusz
Dołączył
15 Kwiecień 2016
Posty
18
Punkty reakcji
0
moja mama wyjeżdżała do Niemiec przez EJ JOB i pracowała jako opiekunka starszych osób. Jeden taki wyjazd trwał ok dwa miesiące, z warunków była bardzo zadowolona
 

magnet

Nowicjusz
Dołączył
14 Październik 2016
Posty
3
Punkty reakcji
0
Niemcy to szczególnie po problemach w UK lepszy kierunek. Wprawdzie zaostrza się polityka socjalna ale ten, kto jedzie do pracy nie ma się czego obawiać. Opieka osób starszych jest trudna ale przynosi dużo satysfakcji. Sama znam kilka osób, które w ten sposób pracują i sobie chwalą.
 
M

majka_90

Guest
Tez bym polecala Niemcy, bo jako opiekunka pracuję tu już trzeci miesiac i jest fajnie. Praca jak praca- trzeba sie przylożyć, nie ma obijania, ale zarobki o wiele wyzsze, a formalnosci zwiazane z rekrutacja czy wyjazdem to sa na glowie posrednika- zdeycdowalam sie na ambercare za poleceniem kolezanki. I nie narzekam. Niedlugo wracam do domu na swieta , bo konczy mi sie umowa, ale po nowym roku chyba rusze ponownie.
 

festuska

Nowicjusz
Dołączył
8 Styczeń 2017
Posty
12
Punkty reakcji
0
Też dużo dobrego słyszałam o pracy w Niemczech. Opłacalne i i to, że blisko do domu. Nie polecam wyjazdu w tzw "ciemno" lepiej przez znajomych, krewnych, zawsze bezpieczniej i pewniej. Jeżeli chcesz pracować w branży gastronoicznej i jeszcze w sezonie letnim to nie powinieneś mieć z tym problemów. Szukaj, pytaj, może ci się uda. Ja w każdym bądż razie życzę powodzenia :)
 

adii

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2017
Posty
202
Punkty reakcji
23
Wiek
27
festuska napisał:
Też dużo dobrego słyszałam o pracy w Niemczech. Opłacalne i i to, że blisko do domu. Nie polecam wyjazdu w tzw "ciemno" lepiej przez znajomych, krewnych, zawsze bezpieczniej i pewniej. Jeżeli chcesz pracować w branży gastronoicznej i jeszcze w sezonie letnim to nie powinieneś mieć z tym problemów. Szukaj, pytaj, może ci się uda. Ja w każdym bądż razie życzę powodzenia :)
Z tego co aktualnie się orientuje, najlepiej pracować w Niemczech, Danii czy Norwegii. Nie rzucając słów na wiatr, szybko przytoczę średnie zarobki, względem wykonywanego zawodu, dajmy na to nawet opiekuna osób starszych.

Niemcy: 4000-6000 zł.
Dania: 5500.
Norwegia: nie chcę mówić ile dokładnie bo tutaj to nie wiem, ale spokojnie do 16 tyś zł miesięcznie. Tam płaca jest całkiem inna, nie wiem czy tam opiekuni nie zarabiają na Polskie nawet 19 tyś zł.
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Istny Diabel napisał:
Norwegia: nie chcę mówić ile dokładnie bo tutaj to nie wiem, ale spokojnie do 16 tyś zł miesięcznie. Tam płaca jest całkiem inna, nie wiem czy tam opiekuni nie zarabiają na Polskie nawet 19 tyś zł.
Tylko, że w Norwegii ceny też do najniższych nie należą.
 

adii

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2017
Posty
202
Punkty reakcji
23
Wiek
27
Gressil napisał:
Norwegia: nie chcę mówić ile dokładnie bo tutaj to nie wiem, ale spokojnie do 16 tyś zł miesięcznie. Tam płaca jest całkiem inna, nie wiem czy tam opiekuni nie zarabiają na Polskie nawet 19 tyś zł.
Tylko, że w Norwegii ceny też do najniższych nie należą.
Wiem, same papierosy kosztują około 75 złotych. Ale ja bardziej skupiłem się tylko typowo na zarobkach. Zazwyczaj jest tak, że zarobimy te 19 tysięcy na życie wydamy z 7 czy 6 w Norwegii, no to na Polskie co miesiąc przywieziemy te 12-13 tysięcy, a to wcale nie mało. A czemu przywieziemy? Bo zazwyczaj jest tak, że ludzie śmigają za granicę na zmiany i pilnują osób starszych, dzięki czemu dwa lub miesiąc pracują i miesiąc albo 2 tygodnie mają wolnego. Więc z takimi pieniążkami wrócić do Polski, to super sprawa.
 
Do góry