Praca tymczasowa

kastel

Nowicjusz
Dołączył
8 Listopad 2016
Posty
188
Punkty reakcji
1
Czy ktoś z was pracuje/pracował w agencji pracy tymczasowej? Jakie macie doświadczenia/wspomnienia? Czy było warto? To była pierwsza, czy raczej kolejna praca? Jak się ewentualnie skończyła?
 

Marseille

Nowicjusz
Dołączył
7 Luty 2017
Posty
77
Punkty reakcji
2
Pracowałam jeszcze na studiach. Z perspektywy czasu - żałuję, że nie poszłam na jakiś porządny i wartościowy staż. A agencjach raczej nei mają za dużo ciekawych ofert.
 

kastel

Nowicjusz
Dołączył
8 Listopad 2016
Posty
188
Punkty reakcji
1
Ale staż to robisz po studiach, a nie w ich czasie. No chyba, że masz pseudo studia, na które nie chodzisz.
Na stażu pracujesz normalnie po 8h, a jeśli to staż z UP, to dodatkowo musisz mieć status bezrobotnego.
A jako kto i gdzie procowałaś? Jaka branża, jak z zarobkami?
 

maczka

Nowicjusz
Dołączył
1 Lipiec 2014
Posty
190
Punkty reakcji
0
Bardzo dobre doświadczenie. Przede wszystkim - najciekawsza firma w mojej okolicy zatrudniała tylko przez agencję - z czasem można było dostać bezpośrednie zatrudnienie i tak to wyglądałow w moim przypadku. Trwało to 3 miesiące. EuroKadra dawała dobre warunki, szybko znalazła mi zatrudnienie, nie było żadnych problemów z tym, żeby się dogadać. A praca? Na produkcji. Początkowo linia, później już coraz wyżej, aż do kierownika.
 

kastel

Nowicjusz
Dołączył
8 Listopad 2016
Posty
188
Punkty reakcji
1
To jest jakaś ogólnopolska agencja czy konkretne miasto?
A jak zarobkami? Kwoty te same co bezpośrednio? A jeśli są różnice, to jak duże?
 

kastel

Nowicjusz
Dołączył
8 Listopad 2016
Posty
188
Punkty reakcji
1
Domyślam się, że jakieś różnice istnieją, tylko nikt nie chce mi specjalnie powiedzieć, jakie one dokładnie są. No właśnie - jakie?
Konkrety, liczby, dane - to mnie interesuje.
 

maczka

Nowicjusz
Dołączył
1 Lipiec 2014
Posty
190
Punkty reakcji
0
Na tym samym stanowisku masz takie samo podstawowe wynagrodzenie - różnice mogą wynikać z premii, socialu, ale nie będą one bardzo duże. Po kilku miesiącach na spokojnie można już w firmie pracować bezpośrednio, a wtedy masz pełen pakiet. Okazji do przejścia jest bardzo dużo - co trochę przecież ktoś zmienia firmę, ludzie przechodzą na emeryturę. Standardowo tak to wygląda.
 

Marseille

Nowicjusz
Dołączył
7 Luty 2017
Posty
77
Punkty reakcji
2
kastel napisał:
Ale staż to robisz po studiach, a nie w ich czasie. No chyba, że masz pseudo studia, na które nie chodzisz.
Na stażu pracujesz normalnie po 8h, a jeśli to staż z UP, to dodatkowo musisz mieć status bezrobotnego.
A jako kto i gdzie procowałaś? Jaka branża, jak z zarobkami?
Chodzi mi o bezpłatne staże, które łapiesz żeby zdobyć doświadczenie. Właśnie po to, żeby po studiach już je mieć i znaleźć płatną pracę. Kilka godzin tygodniowo. Często na studiach są wolne dni - u mnie był to np. piątek.
 
Do góry