Praca po uczelni prywatnej.

paula69

Nowicjusz
Dołączył
7 Kwiecień 2013
Posty
17
Punkty reakcji
6
Wiek
30
Hej!

Ostatnio nurtuje mnie pewna sprawa.

Otóż, wybieram się na studia, i zamierzam wybrać się na uczelnie prywatną. Problem tkwi w tym, że bardzo zależy mi na psychologii(klinicznej), a na UAM, czy jakąkolwiek inną uczelnie publiczną się nie dostanę na ten kierunek, bo nie zdaję odpowiednich przedmiotów na rozszerzeniu, a z ręką na sercu mogę powiedzieć, że przez rok w życiu nie zmotywuję się do tego, by sama się uczyć.

Słyszałam, że prywatne uczelnie są niewarte studiowania(to tylko usłyszana opinia), i że generalnie mają niski poziom, chodzą tam bogaci i niekoniecznie chcący się uczyć i co więcej, że gorzej po ów uczelniach znaleźć pracę.


Ogólnie moje pytania to:

1.Czy naprawdę aż tak złe są uczelnie prywatne?
2.Co sądzicie o WSNHiD w Poznaniu? (poziom, dostawalność)
3.Praca po uczelni prywatnej- rzeczywiście jest gorzej niż po publicznej?
4. Czy warto studiować psychologię na WSNHiD?

Jak wiecie coś na ten temat piszcie!

Paula
 
Y

Yellow Jester

Guest
Ja w tym roku dostałem się na ten mityczny UAM (210 osób przyjęli...), aczkolwiek uważam, że psychologii wcale nie warto studiować. Chyba, że jako hobby i pasja, bo z chlebem po tym jest przeważnie ciężko. Psychologów uczelnie produkują mnóstwo. Nie nastawiaj się zbytnio na podjęcie pracy w tym fachu. Ten kierunek niestety "bryluje" w produkcji bezrobotnych absolwentów. Moja skromna rada dla Ciebie (płynąca z najszczerszych czeluści mego serca) - zastanów się dziesięć razy, zanim na coś takiego pójdziesz. :przytul:
 
Do góry