Praca Domowa Z.....

Status
Zamknięty.

vito corleone

Cyklofrenik
Dołączył
15 Lipiec 2005
Posty
6 834
Punkty reakcji
12
emisja filmu ''Góra Dantego"

"Na podstawie filmu, własnych przemysleń i wydarzeń na świecie napisz dlaczego Pan Bóg dopuszcza do takich tragedi. Czy jest to przypadek, czy kara za grzechy ??"
proszę o pomoc no, bo jest to typowa praca jak z jezyka polskiego, a z polaka to ja jestem noga :bag:
no, a z religi dostać pałę to jest przesada :p
 

Ribana

Veritas vincit!!!
Dołączył
16 Maj 2005
Posty
2 019
Punkty reakcji
1
Wiek
40
Miasto
wielkopolska
Jeju ja lubię pisać.Ja zawsze z polaka i religii uwielbiałam.Nie moge ci pomóc,bo nie wiem o czym jest ten film.:(;(
 

vito corleone

Cyklofrenik
Dołączył
15 Lipiec 2005
Posty
6 834
Punkty reakcji
12
to jest film z tym gosciem co gra bonda nie wiem jak to sie pisze ale wiadomo chyba o kogo chodzi :p
film opowiada o wulkanie który wybucha i niszczy miasto, a on zakochuje sie u Pani burmistrz. Film chyba leciał na jedynce w któres swieta :)
 

BlizZ

Oczekujący Przyszłości
Dołączył
2 Sierpień 2005
Posty
1 731
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Częstochowa
qrde ja oglądałem ten film kiedyś :p Może jak nie zapomne to ci coś napisze :] na kiedy Vito ?
 

Ribana

Veritas vincit!!!
Dołączył
16 Maj 2005
Posty
2 019
Punkty reakcji
1
Wiek
40
Miasto
wielkopolska
I tak nie wiem,co to za film,a na dodatek walniętego netu znowu nie miałam od wczoraj,Dopiero weszłam.:/;/
 

BlizZ

Oczekujący Przyszłości
Dołączył
2 Sierpień 2005
Posty
1 731
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Częstochowa
Dla czego na świecie dochodzi do „naturalnych” tragedii? Takich jak wybuchy wulkanów, powodzie czy trzęsienia ziemi?

Mogę odpowiedzieć, że powodem są ruchy płyt tektonicznych i procesy zachodzące w gorącej magmie pod skorupą ziemską.

Ale jak odpowiedzieć na pytanie, czemu od tych tragedii nie ratuje nas Bóg?
- To już trudniejsze pytanie, zwłaszcza dla osoby wierzącej. Bo Bóg jest jeden, ale każdy postrzega go sobie inaczej. Jedni wierzą, że to kara za grzechy, ( których rzeczywiście nigdy nie brakuje), inni sądzą, że to zwykły przypadek, i tłumaczą go matematyczną szansą na śmierć ludzi w takich katastrofach.

Jaka jest moja opinia? Uważam, że człowiek na ziemi, żyje tylko raz. Jeśli Bóg istnieje, to w ten sposób sprawdza nas, daje nam szanse byśmy nieśli pomoc innym, abyśmy zreflektowali się nad naszym życiem pod wpływem takich kataklizmów. Żebyśmy mogli poznać własną duszę i sprawdzić, czy jesteśmy odważni, miłosierni, tchórzliwi czy egoistyczni. A przecież niektórzy wykorzystują tą szansę jeszcze inaczej. Złodzieje okradający sklepy czy włamywacze, wchodzący do domów na moment przed wdarciem się do nich lawy. Nad wszystko przekładają dobro materialne. Czasem wydzierając je dzikim żywiołom, czasem bojącym się o własne życie ludziom.

Dlatego nie uważam by Pan Bóg chciał nas karać. Nie ma dla ludzi odpowiedniej kary, za te miliardy grzechów popełnianych każdego dnia. Nie należy, więc mówić, że Pan uśmierca nas wodą i ogniem, znacznie bliżej prawdy będziemy, mówiąc, że robi to drugi człowiek.

Dobra Vito, miałem coś skrobnąć, no to dotrzymuje słowa. Mam nadzieje że tyle wystarczy dla twojej pani/pana/siostry/księdza ?
:p
 

BlizZ

Oczekujący Przyszłości
Dołączył
2 Sierpień 2005
Posty
1 731
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Częstochowa
Nie gadaj, bo jutro najstraszniejsza nauczycielka w szkole pyta o przepływ prądu na fizyce ;). Ale szansa że zapyta mnie jest najwyżej 4% :]
 
Status
Zamknięty.
Do góry