Pożyczki

D

Dobrawa

Guest
Jeśli chodzi o pożyczki tak zwane "chwilówki" to brałam kilka razy w Aasa i byłam bardzo zadowolona. Proste zasady i nie bylo, żadnych poukrywanych gwiazdkami kosztów. Bezpieczna pozyczka to kwestia właśnie trafienia na dobrą firmę, do ktorej w potrzebie pewnie będziemy mogli wrócić. Ktoś korzystal z ich usług?
 

ToLa01

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2014
Posty
82
Punkty reakcji
2
Zgodzę się z Wami - trzeba wszystko dokładnie czytać, żeby później nie wpakować się w jakieś kłopoty. Poza tym jeśli chodzi o pożyczki, niektórzy wpadają w jakieś błędne koło, zapożyczają się nie myśląc o konsekwencjach. Ja mam jedną zasadę - zawsze kiedy zdecyduje się na jakąś chwilówkę, wszystko sobie kalkuluje. Niektóre firmy mają od razu kalkulator na stronie, ostatnio liczyłam na Emamonie, i tam wybieram sobie taką konfigurację, z którą sobie poradzę. Poza tym ważne są też certyfikaty bezpieczeństwa przy logowaniu albo jakieś dowody wiarygodności. Jeśli firma je ma, napewno znajdziesz na stronie.
 

nierannyptaszek

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2013
Posty
213
Punkty reakcji
0
Brałem raz pożyczkę Aasa i rzeczywiście wszystko jest jasne, treści ukrytych nie ma jeżeli chodzi o umowę, wystarczy dobrze przeczytać - z resztą jak każdą inną umowę. Dobre jest to, że osoby z niejasnymi zarobkami nie mają czego tam szukać. Z taką zasadą spotkałem się akurat po raz pierwszy w przypadku chwilówki.
 
D

Dobrawa

Guest
Wydaje mi się to dlatego, że dużo chwilówek bazuje na niewiedzy i na oszustwach i wtedy wszystko im jedno kto bierze byle by wziął. Aasa faktycznie sprawdza BIK i sytuację kredytobiorcy, ale może właśnie dlatego, że zależy jej na uczciwości z obu stron.
 

nierannyptaszek

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2013
Posty
213
Punkty reakcji
0
Dobrawa, większość ludzi daje się oszukać przez własne lenistwo, bo tak kto jest gdy człowiek nie czyta umów :)
 
D

Dobrawa

Guest
Wydaje mi się, ze w niektórych firmach umowy celowo są tak stworzone, żeby nawet osoba czytająca dokladnie nie zauważyła haczykow. Niestety taka prawda. Dlatego uważam, że na wagę złota są firmy, które mają jasne zasady i nie robią żadnych przekrętów. Długo szukałam zanim wzięłam taką pożyczkę, bo też się tego bałam. Nikt nie chce być oszukany. Ale są takie firmy i ja gdybym miała korzystać raz jeszcze wybrałabym tą samą.
 

Aliali

Nowicjusz
Dołączył
10 Kwiecień 2012
Posty
28
Punkty reakcji
0
Nie ufam chwilówkom. W ogóle to staram się nie zapożyczać, jednak niedawno znalazłam się w nieciekawej sytuacji, ponieważ musiałam zaciągnąć kredyt na 30 tys. Ale zrobiłam to w banku. Nie biegałam jednak od drzwi do drzwi, nie skorzystałam z pośredników którym bym musiała dodatkowo zapłacić, sama zaaplikowałem do 8 czy 9 banków jednocześnie przez stronę www.akredo.pl, wypełniłam jeden wniosek i po kilku dniach 3 banki się mną zainteresowały. Wygodnie.
 
D

Dobrawa

Guest
Nie mogę w tych waszych propozycjach znaleźć określonych jasno kosztów. Tak patrzę na stronce Aasa jest to rozpisane dokładnie i nie ma nic czego mogłabym nie zrozumieć. Jednak to wedlug mnie dużo dla takiego szarego człowieka, który niespecjalnie sam chcialaby się doszukiwać wszystkiego w ogromnych ilościach rozpisanego textu. Na stronie wygląda to tak:

https://www.asakredyt.pl/oplaty-i-prowizje
 
K

Kaja Metrowska

Guest
Dobrawa napisał:
Nie mogę w tych waszych propozycjach znaleźć określonych jasno kosztów. Tak patrzę na stronce Aasa jest to rozpisane dokładnie i nie ma nic czego mogłabym nie zrozumieć. Jednak to wedlug mnie dużo dla takiego szarego człowieka, który niespecjalnie sam chcialaby się doszukiwać wszystkiego w ogromnych ilościach rozpisanego textu. Na stronie wygląda to tak:

https://www.asakredyt.pl/oplaty-i-prowizje
Jeżeli szary człowiek ma problem z wyborem kredytu, to zawsze może zapytać na na http://www.forum-kredytowe.pl/f127/
Niech napisze ile zarabiasz, ile ma zadłużenia, na jak długo okres chciałby się zadłużyć itd (jest tam określony szablon według którego można zadać pytanie). Oczywiście jest to anonimowo - tak jak większość rzeczy w necie. No i nie trzeba się bujać po bankach etc.
 

Kama89

Nowicjusz
Dołączył
13 Sierpień 2012
Posty
98
Punkty reakcji
0
Teraz przed swietami to mam w skrzynce pełno ofert pożyczek, tylko brać :)
 
B

bajderman

Guest
Przykład na prawdę opłacalnej pożyczki - http://e-pozyczka.com.pl/
Ogólnie się opłaca, zdecydowanie się opłaca. Tylko jednak pożyczka wymaga przeanalizowania, porównania co dla was faktycznie ma sens.
 

robson12

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2010
Posty
552
Punkty reakcji
8
Kama89 napisał:
Teraz przed swietami to mam w skrzynce pełno ofert pożyczek, tylko brać :)
To fakt, również znalazłem w skrzynce wiele ofert specjalnie na Święta, ale lepiej chyba skorzystać z banku, w którym masz konto, a przy większej kwocie udać się do dobrego pośrednika finansowego.
 
B

bajderman

Guest
W zasadzie komplet informacji na ten temat na zdolnosc-kredytowa.pl
Zdolność kredytowa zależy od wielu kwestii, a przede wszystkim obciążeń, zobowiązań i dochodów.
Zanim w ogóle pomyślicie o kredycie, najpierw zadbajcie o te kwestie.
 

Petter Owens

Nowicjusz
Dołączył
13 Luty 2015
Posty
3
Punkty reakcji
0
Nam udało się dostać pożyczkę w Finanovacash. Mają tam ofertę na szóstkę, w ramach której można dostać
nawet do 300 000 zł. Nie sprawdzają BIK, nie patrzą na komornika. Mają naprawdę dobre warunki.
 
G

Georginia40

Guest
Mam takie pytanie. Otóż kilka lat temu jechałam komunikacją miejską bez biletu. Złapał mnie kanar, oczywiście mandat. Nie zapłaciłem tego mandatu i wpisali mnie przez to do krajowego rejestru dłużników. Nie mogę brać kredytów w tradycyjnych bankach, zastanawiam się nad szybką pożyczką. Na co trzeba uważać przed ich zaciągnięciem ?
 
S

szyszana

Guest
Generalnie nie ma teraz problemów ze znalezieniem całkowicie darmowej pożyczki, ale za każdym razem to będzie dotyczyło pierwszej oferty.
No i okres spłaty w takim wypadku to około miesiąca. Zatem - czy to Was zadowala?
 

pozyczkasa

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2015
Posty
2
Punkty reakcji
0
Miasto
Kraków
Georginia40 napisał:
Mam takie pytanie. Otóż kilka lat temu jechałam komunikacją miejską bez biletu. Złapał mnie kanar, oczywiście mandat. Nie zapłaciłem tego mandatu i wpisali mnie przez to do krajowego rejestru dłużników. Nie mogę brać kredytów w tradycyjnych bankach, zastanawiam się nad szybką pożyczką. Na co trzeba uważać przed ich zaciągnięciem ?
są banki gdzie nie sprawdzają KRD jednak nie jest ich dużo. Z tego co pamiętam to w skokach możesz spróbować lub bankach spółdzielczych. Jeśli się nie uda to w ostateczności weź chwilówkę jednak poszukaj pierwszej darmowej np na pozyczkasa.pl . Wszystko zależy ile potrzebujesz gotówki i na jaki okres.
 

Tadeusz85

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2015
Posty
2
Punkty reakcji
0
Jak słyszę reklamy banków typu oprocentowanie gwarantowane 4,99%, czy podobne to mnie trafia. Po pierwsze maksymalne oprocentowanie spadło do 10% po obniżce stóp, a po drugie najważniejsze sprawdzajcie prowizje za udzielenie kredytu, o których w reklamach się nie mówi. W moim banku jako stały klient miałem zawsze 0% lub 1%, teraz wyjątkowo zaproponowano mi 7,5%, a normalnie jest 10%. Czyli bierzesz 10000zł, a tysiąc oddajesz od razu na starcie!
 

heniekbieniek

Nowicjusz
Dołączył
14 Maj 2015
Posty
1
Punkty reakcji
0
Z doświadczenia i sprawdzonych sposobów na pożyczki i pomoc prawną Conectum finanse znamy przypadki naszych Klientów, którzy sięgają po pożyczkę z podstawowych powodów.
Powód 1. Na konkretny cel typu remont, ale nie mają zdolności kredytowej.
Powód 2. Na spłatę poprzednich lub obecnych zobowiązań.


Ad.1. Gdy Klient ma jakąkolwiek formę zabezpieczenia można wziąć kredyt przy niskim dochodzie, co jest ryzykowne, bo przy braku spłaty nieruchomość czy ruchomość jest przewłaszczana na inwestora. Jeśli nie ma zabezpieczenia pozostaje rodzina lub pożyczki pozabankowe.
Ad.2. Na spłatę zobowiązań. Gdzie polecane są rozwiązania raczej prawne niż finansowe.
 
Do góry