Pożyczki

robson12

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2010
Posty
552
Punkty reakcji
8
sebastianos, jeżeli potrzebujesz szybko pieniędzy to raczej pożyczasz poza bankiem. W Twoim przypadku miałeś minumum formalności, bo Twój bank przecież znał Twoją sytuację. Dlatego nie potrzebowałeś zaświadczenia o zarobkach. Zapewne nie chciałeś również zbyt wiele kasy. Instytucje pozabankowe mają luźniejsze kryteria udzielania kredytu.
 

Reggie

Nowicjusz
Dołączył
17 Grudzień 2008
Posty
115
Punkty reakcji
0
Firmy wychodzą na przeciw oczekiwaniom klientów, jak dla mnie to wygodna forma weryfikacji.
 
M

marta220

Guest
Lepiej wziąść pożyczkę bezpośrednio w baku unikamy w ten sposób niepotrzebnej opłat prowizji dla tej firmy. W PKO mają dobrą pożyczkę mini ratkę. Wystarczy tylko pit. I dla twojej wygody wniosek można wypełnić przez neta. Zyskasz niskie oprocentowanie i obniżoną stawkę prowizyjną. Ja u nich wziełam taką pożyczke na remont łazienki.
 

sebastianos

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2011
Posty
26
Punkty reakcji
0
Ja brałem miniratke. wystaczył tylko PIT za 2012 rok ta wygodna opcja dostępna jest do końca maja.
 

robson12

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2010
Posty
552
Punkty reakcji
8
Reggie napisał:
Firmy wychodzą na przeciw oczekiwaniom klientów, jak dla mnie to wygodna forma weryfikacji.
To prawda. Fenomen chwilówek właśnie na tym polega, że instytucje pozbankowe maja luźniejsze podejście do zdolności kredytowej. Trzeba jednak uważać i korzystać tylko z tych ofert, w których umowa jest klarowna i zrozumiale napisana.
 

anna1sko

Nowicjusz
Dołączył
16 Kwiecień 2013
Posty
12
Punkty reakcji
0
Ostatnio znajdowałam się w cięzkiej sytuacji, szukałam pożyczki poza bankowej ze względu na bardzo kiepską historie kredytową, znajoma poradziła mi żebym wysłała formularz na jednej ze stron oferujących pożyczki, sceptycznie co prawda bo wiadomo od oszustów się aż roi ale wysłałam go i po 6 dniach rozpatrzyli mój wniosek pozytywnie. Oprocentowanie ustaliłam na tyle korzystnie że jestem w stanie to teraz spokojnie spłacać, jeżeli ktoś jest w potrzebie to naprawdę mogę polecić pożyczka-gotówka.pl
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 437
Punkty reakcji
106
Miasto
Dąbrowa Górnicza
moneymaker913 napisał:
Siema

A co sadzicie o pozyczkach pozabankowych ? Ostatnio znalazłem kilka ofert http://cf.pieniadz.pl/pozyczkipozabankowe/ i powiem szczerze zastanawiam się czy nie skorzystać.
Nie warto korzystać . Jeszcze większa lichwa niż Provident . Instytucje pozabankowe nie obowiązuje żadne prawo i instytucje kontroluje mafia . Jeśli nie płacisz absurdalnych odsetek to porywają ciebie i wtedy dostaje szanse . Jeśli nie płaci to pobicie i zostajesz porzucony w lesie lub innym miejscu . Jeśli jest to firma Wschodnia to osoba jest oblewa benzyną lub posypana wapniem . Kredyt ten jest nastawiony na zabranie majątku dłużnikowi majątku. .
 

anna1sko

Nowicjusz
Dołączył
16 Kwiecień 2013
Posty
12
Punkty reakcji
0
Nie zgodzę się z Toba Wyjadacz, ja skorzystałam ze strony o której wspomniałam wyżej i jak najbardziej polecam. Widocznie nie wszystkie działają w ten sposób, który ty opisałeś.
 

Reggie

Nowicjusz
Dołączył
17 Grudzień 2008
Posty
115
Punkty reakcji
0
Zgadzam się w 100 %, w umowie można właściwie zawrzeć wszystko więc bez wnikliwego zapoznania się nie można podpisywać. Pomaga też fakt, że umowy nie są strasznie długie i można to zrobić na miejscu.
 

avenger87

Nowicjusz
Dołączył
10 Lipiec 2013
Posty
2
Punkty reakcji
0
Aulelia napisał:
Pogadajmy o pożyczkach :) Gdzie tanio, jaka jest korzystna, w jakim banku, co sądzicie o chwilówkach... itd. itp.​
ostatnio natrafiłem na świetną stronę porównującą takie rzeczy z rynku finansowego to e-szybkikredyt24.pl mam nadzieje że się przyda w poszukiwaniach
 

Allanis

Nowicjusz
Dołączył
2 Lipiec 2013
Posty
5
Punkty reakcji
0
Czasem w banku się nie da, bo nie ma zdolności kredytowej. Z kolei chwilówki to najczęściej wysokie oprocentowanie. Coś za coś. Rozwiązaniem kompromisowym może być pożyczka pod zastaw - ja polecam MoneyGo.pl, gdzie wycena zastawu odbywa się na odległość, przez internet, więc nie trzeba nawet wysyłać przedmiotu zastawu do wyceny.

A oprocentowanie w porównaniu z chwilówkami jest naprawdę atrakcyjniejsze, kwoty można sobie samodzielnie sprawdzić (bez gwiazdek i ukrytych kosztów), korzystając z kalkulatora on-line na stronie internetowej.

Pozdrowienia!
 

justynaG

Nowicjusz
Dołączył
20 Listopad 2013
Posty
1
Punkty reakcji
0
Najgorzej jak ktoś myśli, że może pożyczać w nieskończoność: na wakacje, laptopy, tablety i inne i nie oddawać pieniędzy. Nie da żyć się cały czas na kredyt. Ja też pożyczam, ale tylko gdy brakuje mi gotówki na pilne wydatki. Ostatnio pożyczałam, bo byłam przed wypłatą, a brakowało mi kasy na nowy piec (stary się zepsuł, a tu zima nadciąga i w domu zimno). Na ofertę chwilówki trafiłam na stronie chwilunia.pl Ale nigdy nie pożyczyłabym na takie głupoty jak nowe gadżety... Nawet na święta nie chciałabym pożyczać (lepiej urządzić je skromnie, niż potem bawić się z kredytami i ratami). Coś mi się wydaje, że przed świętami takie pożyczki są w "modzie".
 

ninablue

Nowicjusz
Dołączył
21 Maj 2013
Posty
50
Punkty reakcji
0
Słyszeliście o ofercie przebojowej pożyczki? Naprawdę minimum formalności wystarczy oświadczenie o dochodzie lub Pit za 2013 rok.
 

Kama89

Nowicjusz
Dołączył
13 Sierpień 2012
Posty
98
Punkty reakcji
0
Moja teściowa ciągle bierze pożyczki i kupuje rzeczy których tak naprawdę wcale nie potrzebuje, nie wiem kompletnie jak to powstrzymać (
 

robson12

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2010
Posty
552
Punkty reakcji
8
ninablue, nie tylko minimum formalności jest zaletą. Ważne aby umowa była skonstruowana prosto i czytelnie, bez kruczków.
Zajrzyj na ideaexpert.pl
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 023
Punkty reakcji
19
Miasto
Oświęcim
Wszystko ok, dopóki te kredyty spłaca. A wracając do pożyczek na PIT - w Idea Expert ktoś brał? Szukam rozwiązania dla kolegi, a oni wyglądają mi uczciwie. Ktoś, coś? Jakieś opinie?
 

Przemasboss

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2010
Posty
181
Punkty reakcji
2
W idea expert to nie weźmiesz pożyczki bo to tylko firma pośrednicząca w finansach, czyli może przez nich wszystko załatwić. Z tego co widzę należą do Związku Firm Doradztwa Finansowego więc myślę, że można im zaufać.
 

Reggie

Nowicjusz
Dołączył
17 Grudzień 2008
Posty
115
Punkty reakcji
0
Jak chcesz przez nich załatwiać kredyt to śmiało mogę polecić, miałem z nimi styczność przy MDMie i zrobili na mnie bardzo dobre wrażenie.
 

Mieczysław1990

Nowicjusz
Dołączył
29 Czerwiec 2012
Posty
44
Punkty reakcji
1
Najważniejsze to jest czytać regulaminy bądź umowy, tam wszystkie kruczki są pochowane...wiadomo, że czasem jak się bierze taką umowę do ręki i czyta te zapisy to dla przeciętnego człowieka są one nie zrozumiałe, warto w takiej sytuacji poradzić się kogoś z rodziny albo znajmowych, co dwie głowy to nie jedna... Ale wracając do samych pożyczek....dzisiaj no są mocno popularne i często po nich sięgamy. Ale niestety takie mamy realia...są ludzie z jednej strony którzy biorą pożyczki, żeby wydać je na absolutne pierdoły bez których by się obeszli, jednak jest coraz więcej ludzi którzy po prostu biorą, żeby można było związać koniec z końcem. Bądź co bądź wielu polaków pracuje dziś za najniższą krajową, mając na utrzymaniu rodzinę no i kasa się rozchodzi, od państwa nie mają co liczyć na pomoc...bo wg. nich nie zasługują na nią (bo żeby otrzymywać pomoc, musisz być np. leniwym cyganem z armią dzieci) Nie ma co się czarować realia są inne niż te które pokazują na spotach 10-lecia w UE
 

robson12

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2010
Posty
552
Punkty reakcji
8
Mieczysław1990, całkowita zgoda. Zresztą umowa powinna być napisana w miarę zrozumiałym językiem. A w przypadku większego kredytu doradzca finansowy jest zawsze najlepszą pomocą. Poza tym czasem warto przed podpisaniem wziąć umowę i pokazać komuś bardziej obeznanemu.
 
Do góry