Pozycjonowanie grafiki w wyszukiwarce google'a.

B

bilq

Guest
Witam,

ostatnio zauważyłem dosyć dużo wejść z wyszukiwarki grafiki google'a. Macie jakieś doświadczenia z pozycjonowaniem grafiki, bo może to być bardzo efektywne? Czy są jakieś metody umieszczenia grafiki w wyszukiwarce? Trzeba jakoś pomóc google'owi czy poradzi sobie sam? Jeśli to coś pomoże w wyjaśnianiu mechanizmu poniższy artykuł notuje zaskakująco duży ruch: http://handsomemensclub.pl/przewodnik-po-kieliszkach/ .

Czekam na Wasze opinie i porady, bo jest to dla mnie kompletna nowość.
 

Dante190884

Użytkownik Roku
Dołączył
28 Maj 2012
Posty
201
Punkty reakcji
7
Miasto
Kraków
Pozycjonowanie grafiki dla Google może być nawet prostsze niż pozycjonowanie tekstu [słów]. Jeden rodzaj to pozycjonowanie zewnętrzne: umieszczasz zdjęcie/grafikę na różnych portalach o dużej ilości wejść i przyjaznym sposobie indexowania [devianart, digartfolio, facebook]. Jeżeli dobrze opiszesz sam plik, informacje o pliku w podsumowaniu i wypełnisz tytuł, tagi i opis, to już po kilku godzinach znajdziesz swoją grafikę w google. Są jeszcze inne, ciekawe sposoby, ale nie powiem. W końcu odebrał byś niektórym zarobek :p
 
B

bilq

Guest
Wyczytałem przed chwilą, że warto zamieszczać zdjęcia na stronie na której znajduje się dużo słów kluczowych odnoszących się do nich. Natomiast samo tagowanie zdjęcia od przed wrzuceniem do sieci nie ma najmniejszego sensu. Co o tym sądzicie?
 

Dante190884

Użytkownik Roku
Dołączył
28 Maj 2012
Posty
201
Punkty reakcji
7
Miasto
Kraków
Tak jak napisałem wyżej - szukasz serwisów popularnych wykonanych w architekturze tzw chmury. Dzięki temu tagowanie ma jak najbardziej sens, ale liczą się także inne rzeczy. Przeczytaj mnie jeszcze raz jeśli ci potrzeba.
 
Do góry