Poznań - Gdzie można coś zjeść, wypić

DamianSlayer

Nowicjusz
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
43
Punkty reakcji
0
Miasto
Poznań/Wieluń
Najlepiej się najesz na teatralce. Bez kitu. Czasem jak nie miałem czasu pichcić obiadu brałem hot doga z podwójną śląską i bajera.
 
I

impresja_switu

Guest
ja bardzo lubię pizzę, a najbardziej mi smakuje ta z Dominium. Poza tym jak mam ochotę na spotkanie ze znajomymi to wyjście na pizzę jest chyba najlepszą opcją, można zjeść, ale też przy okazji porozmawiać.
 

germanic

Nowicjusz
Dołączył
1 Listopad 2012
Posty
6
Punkty reakcji
0
Jeśli chodzi o pizzę, to mi pasuje pizzeria Sorella, a coś słodkiego to np. Republika Róż - obydwie w okolicach Starego Rynku
 

Angelo90

Nowicjusz
Dołączył
11 Sierpień 2012
Posty
16
Punkty reakcji
0
Poznań? W zasadzie jest to miasto pełne dobrych restauracji. Ja np. bardzo lubię zawitać sobie do "U przyjaciół". Świetne miejsce w którym bywam zawsze, kiedy jestem w tym mieście. Można by rzecz, że jest to stały punkt programu za każdym razem kiedy pojawiam się w Poznaniu. I często zapraszam tam przyjaciół hehe.

Co do włoskiego jedzenia o którym tutaj zdecydowanie najczęściej mówiono, to muszę przyznać, że nie znam zbyt wiele restauracji tego typu w Poznaniu, bo i zresztą nigdy jakoś za nimi się specjalnie nie rozglądam. Jest jednak jedno miejsce, do którego wpadam stosunkowo często. Mianowicie Italia;). Zawsze jak najdzie mnie ochota na włoskie żarcie, to tam ląduje.
 

ARTUR85

Nowicjusz
Dołączył
5 Wrzesień 2009
Posty
15
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Poznan
Jesli chodzi o pizze to dobra jest w milenium. Bary mleczne tez ok ale nie wszystkie najlepsze to wedlug mnie na dabrowskiego i kolo placu wolnosci.
 

jadzka90

Nowicjusz
Dołączył
9 Styczeń 2013
Posty
1
Punkty reakcji
0
ja ostanio z chłopakiem byłam w Italii..to bardzo ładne i wręcz romantyczne miejsce..jedzenie jest jak najbardziej smaczne zwłaszcza makaron linguini w sosie śmietanowym
 

dziabadak

Nowicjusz
Dołączył
14 Październik 2011
Posty
42
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Tarnobrzeg
Najlepszy kebab imo jest w Roti :)
A ostatnio dałem się namówić na pójście do Baraboo na Taczaka - maja włoska pizzę, cieniutką, z pieca, podawaną z oliwami. Kosztują one do 17-18 max, a 2 osoby moga się nią najeść. Smaczna alternatywa dla innych pizzerii.
 

shaabdo

Nowicjusz
Dołączył
5 Styczeń 2012
Posty
28
Punkty reakcji
0
A w którym Roti? Bo o ile to miedzy Wrocławską i Szkolną jest spoko, tak na Marcina pracują jakieś zblazowane lale i kebab wychodzi im średni... :/ Ja polecam Viva Pomodori na Fredry - makarony duuużo lepsze, niż osławione Piccolo, nieco droższe, ale warto.
 

Cebulakolandczyk

Nowicjusz
Dołączył
7 Grudzień 2012
Posty
357
Punkty reakcji
12
Będę niedługo w poznaniu, ale całkowicie nie znam miasta. Nikt ze znajomych tam nie mieszka, a nie będę pytał ludzi na ulicy co polecają.

poszukiwany dobry bar/pub z dużą ilością wszelkiego alkoholu[ od średniego cenowo po drogi]... oczywiście klimatyczne wchodzą w grę[ o ile nie leci tam rap, ani techno]... ktoś coś poleci?
 

notserious

Nowicjusz
Dołączył
17 Wrzesień 2012
Posty
446
Punkty reakcji
16
Wiek
32
Miasto
wlkp
ja polecam bar retro, w którym króluje fortuna zwykła, wisniowa i miodowa. całkiem niezły klimat, czasami jest tam tłok, czasami nie, zależy jak się trafi.. no i ostatnio się okazało, że nawet ciepły posiłek tam można zamówić. i oczywiście znajduje się on przy rynku, więc zawsze można przemieścić się z tego baru na jakąś imprezę ;)
 

Vain

Nowicjusz
Dołączył
24 Marzec 2013
Posty
1
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Wielkopolskie
A ja polecam na piwko Kuźnia Pub na Starym Rynku, a do zjedzenia po lub przed piwkiem Kebabistan na ul. Wielkiej. Pychota, może i stosunkowo drogi, ale duży i na prawdę dobry.
 

izabela82

Nowicjusz
Dołączył
30 Styczeń 2013
Posty
7
Punkty reakcji
0
Witam. Ja polecam Bar-a-Boo przy ulicy Kościuszki:) super pizza z pieca opalanego węglem drzewnym:) przepyszna!!!!!
 

gabi.czyk

Nowicjusz
Dołączył
27 Luty 2013
Posty
11
Punkty reakcji
0
Bylam tam kilka razy, rzeczywiscie bardzo dobra:) Za to nei polecam pizzy z owocami morza w restauracji Paderewski na ul. paderewskiego na rynku, ostatnim razem po takiej pizzy moja kolezanka pól nocy spedzila w toalecie... :(
 

WaZe

Nowicjusz
Dołączył
23 Styczeń 2013
Posty
42
Punkty reakcji
1
Cebulakolandczyk napisał:
poszukiwany dobry bar/pub z dużą ilością wszelkiego alkoholu[ od średniego cenowo po drogi]... oczywiście klimatyczne wchodzą w grę[ o ile nie leci tam rap, ani techno]... ktoś coś poleci?
Koniecznie zajrzyj do Setki, rewelacyjny pubik z ogromnym wyborem piwa, a jakbyś chciał zaszaleć z sianem to zawsze Whisky Bar w citiparku ;)
 

Neili

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2012
Posty
130
Punkty reakcji
4
Ja jestem zakochana w makaronach z Viva pomodori... <3 I ceny bardzo spoko :)
 

shaabdo

Nowicjusz
Dołączył
5 Styczeń 2012
Posty
28
Punkty reakcji
0
Neili napisał:
Ja jestem zakochana w makaronach z Viva pomodori... <3 I ceny bardzo spoko :)
A da się tam z marszu usiąść czy jest tłoczno? Bo przy takich stołach na kilka osób może być problem... Widziałem foto na fb, stąd wątpliwość.
 

WaZe

Nowicjusz
Dołączył
23 Styczeń 2013
Posty
42
Punkty reakcji
1
shaabdo napisał:
Ja jestem zakochana w makaronach z Viva pomodori... <3 I ceny bardzo spoko :)
A da się tam z marszu usiąść czy jest tłoczno? Bo przy takich stołach na kilka osób może być problem... Widziałem foto na fb, stąd wątpliwość.
Ja bywam czasem i tylko raz musiałem wyjść, bo całkiem nie było gdzie usiąść - przeważnie chwilę się poczeka i coś się zwalnia, a zazwyczaj siadam z marszu.
 

moniqu84

Nowicjusz
Dołączył
19 Grudzień 2013
Posty
2
Punkty reakcji
0
Może Stacja Cafe na rogu ul. Woźnej/Klasztornej? Niedawno zrobili tam remont, niestety mojego ulubionego pubu Retro już tam nie ma, bo Stacja Cafe powiększyła lokal o piwnicę byłego Retro, ale Fortuna nadal króluje, do piwa można zamówić przekąski, tosty, hot-dogi. Na górze jest to bardziej kawiarnia, a w piwnicy bardziej pub, fajnie to połączyli. A przez Stację Cafe przebiegają prawdziwe szyny kolejowe ;)
 
Do góry