Poznaliśmy przeciwników na mundial 2022

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 308
Punkty reakcji
199
Zapytajmy może Meksykanów (tych "wspaniałych" jak to twierdził Stalowy) czy gdyby mogli wybierać to teraz by wracali do domu czy też by wybrali awans choćby w "polskim stylu"?
Cieszmy się z tego co mamy bo mogło być i pewnie w przyszłości będzie gorzej.
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 365
Punkty reakcji
84
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Polsce udało się "fartem" wyjść z tej grupy, bo niewiele brakowało, a już by wracali spakowani do domu.
Tylko co z tego, jak za chwilę, za kilka dni zmierzą się znowu z bardzo mocnym przeciwnikiem. Czyli jeszcze z aktualnymi mistrzami świata z Rosji, którzy na pewno nie pozwolą sobie na przegraną, bo będą bronili tego tytułu.
Francja obecnie to jest jedna z najlepszych drużyn piłkarskich w Europie, a nawet i na świecie.
Są chyba na drugim lub na trzecim miejscu w FIFA. Prowadzi tam Brazylia.
Francja to są "za wysokie progi" dla słabej Polski i taka jest prawda.

Gdyby Polska miała Francję w grupie, obok Meksyku i Argentyny, to przegraliby też z Francją i już by wracali do domu, nie wychodząc z grupy.
Meksyk dla Polski to też silniejsza drużyna, bo jest na wyższym poziomie i nawet są wyżej w FIFA niż Polska.
Trudno było Polsce i z Meksykiem wygrać. A jak ileś lat temu zagrali towarzysko z Meksykiem, to przegrali wprawdzie tylko: 1 : 0, ale jednak.
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
No przyznaję, że poszło lepiej, niż się spodziewałem. Wyszliśmy z grupy, przegraliśmy tylko z mistrzami i wicemistrzami świata.

Szkoda trochę stylu gry z Argentyną, ale tak było raczej OK (pierwsza polowa z Francją to była uczta dla widza). Za rok, dwa nikt nie będzie pamiętał które drużyny grały ładnie, ale statystyka zachowa dane o tym, które drużyny wyszły z grupy.

Za 4 lata ma być juz więcej drużyn na mundialu jeśli dobrze kojarzę, więc pewnie też się dostaniemy.
 
Ostatnia edycja:

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 308
Punkty reakcji
199
Największa sensacja- Maroko
Największe rozczarowanie - tu stawiałem na Francję ale że jestem wybitny (czyli leniwy) nie sprawdziłem na kogo "wpadnie" Francja po wyjściu z grupy.
Zatem kto?
Niemcy czyli kilkukrotni mistrzowie świata którzy ponownie nie wychodzą z grupy?
Belgia którą ograło właśnie Maroko?

Polska wyszła z grupy i to był plan minimum.

Dla mnie jednak istotne jest coś innego.
Niebawem odejdą z reprezentacji Glik Krychowiak Grosicki czy Lewandowski.
To pokolenie jednak wywalczyło zbyt mało!
Być może jest to wina "polskiej szkoły trenerskiej".
Do Sousy byłbym bardziej przekonany gdyby nie sposób w jaki z reprezentacją się rozstał.

Zdaje się że trener Belgów już jest wolny.
Może powinno się go zatrudnić?

Co jeszcze można o tym mundialu napisać?
O Niemcach już było to o Brazylii.
Wydaje mi się że na jakiś czas należy odłożyć do lamusa
przekonanie że czy to Brazylia czy Niemcy są głównymi
faworytami takiej imprezy.
Choć piłkarsko są potęgami to ich kibice mają dalece
większy problem od kibiców polskich.
Ich piłkarska potęga nie przekłada się na wyniki.
 
Ostatnia edycja:

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Niebawem odejdą z reprezentacji Glik Krychowiak Grosicki czy Lewandowski.
I dobrze. Mam wrażenie, że bez Lewego kadra nie jest "spięta".

Potwierdziło się to co pisałem tutaj na początku - Lewandowski nie pokazał kompletnie nic. Porównywanie jego i Messiego to jest jakieś nieporozumienie. Messi to gość, który wchodzi na boisko i robi młyn, Lewandowski czeka pod bramką, aż ktoś mu pod na 100% okazję... tylko, że polska kadra to nie jest Bayern i tu trzeba trochę samemu popracować. Poza tym przez niego piłkarze zamiast grać ze sobą, rozgrywać te piłki, po prostu laga do Robercika i elo.

Zdaje się że trener Belgów już jest wolny.
Może powinno się go zatrudnić?
Trener Arabii Saudyjskiej.


Aaa, cos jeszcze. Piłkarze nie powinni otrzymywac wynagrodzenia za grę w reprezentacji.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 308
Punkty reakcji
199
Potwierdziło się to co pisałem tutaj na początku - Lewandowski nie pokazał kompletnie nic. Porównywanie jego i Messiego to jest jakieś nieporozumienie.
Nieporozumienie bo porównujemy jabłka z gruszkami.
Poza tym przez niego piłkarze zamiast grać ze sobą, rozgrywać te piłki, po prostu laga do Robercika i elo.
Myślę że to bardziej problem piłkarzy i ich trenera.
Do tego jeszcze dochodzi to że drużyna nie ma klasycznego rozgrywającego.
Zieliński sprawdza się w klubie ale rzadko w reprezentacji.
Stąd taki sposób gry.
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 365
Punkty reakcji
84
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Ludzie, nie jest łatwo grać na największej imprezie piłkarskiej.
Polska drużyna wyszła z grupy "fartem", bo wiadomo, że: sport to też... loteria...

Natomiast fajnie, że mistrzostwo świata zdobyła Argentyna w Katarze, bo zasłużyli na to.
To trzecie mistrzostwo świata tej drużyny.
Są zarówno aktualnymi mistrzami Ameryki Południowej, jak i mistrzami świata, a to nie zdarza się często i trudno coś takiego osiągnąć drużynie.
Są nawet lepsi od Brazylii, która nie mogła dojść do finału w Katarze. Byli też lepsi od Brazylii w Ameryce Południowej, zdobywając tam mistrzostwo tego Kontynentu.
Także teraz Argentyna powinna wyprzedzić Brazylię i prowadzić w rankingu FIFA.
No ale Francja też dużo osiągnęła, bo zdobyła wicemistrzostwo świata, za Argentyną, a to jest bardzo dużo. Były mistrz świata z Rosji, aktualnym wicemistrzem świata.
Tylko najlepsi to zdobywają.
A Messi był i jest najlepszym piłkarzem świata i przewyższa Lewandowskiego. Właśnie teraz, w Katarze sobie dołożył, w drużynie: najlepszego piłkarza świata, zarówno w klubie, jak i w drużynie.
 
Do góry