Pozerstwo w lansie.

los16angeles

Nowicjusz
Dołączył
4 Lipiec 2007
Posty
840
Punkty reakcji
2
Miasto
Manhatan
cóż za tytuł przecież lans to również pozerstwo.
Tak wogole kto by się przejmował jakimiś emo sjejciuchami albo kinderami niespodziankami. Są to są swoją głupote też niech utożsamiają z czym chcą prędzej czy później będzie im wstyd.
Jedyne co Mnie razi to to że młodzież coraz częściej ma jakieś siano w głowie zero jakiegokolwiek racjonalizmu. Dość puste priorytety posiadają.
 

Greeg

Wredny ch* ;)
Dołączył
9 Lipiec 2008
Posty
3 521
Punkty reakcji
313
Miasto
Kobieta :)
pozerstwo bylo jest i bedzie. poniekad postepujaca globalizacja, kapitalizm i chec spieniezenia wszystkiego na to wplywaja. kiedys HH sluchali "zainteresowani" tematem, potem ktos wpadl na pomysl, ze moznaby jakos wystrzelic z tym Hip-Hop'em pod strzechy. Jak grzyby po deszczu powstaly nowe formacje, zmienily brzmienie na bardziej strawne dla mas no i rozpoczal sie "biznes" pelna geba - stajce komercyjne zalały nas "hip-hopem". Nagle pojawilo sie pelno "fanow" HH - w tym oczywiscie duza grupa tych "niezdecydowanych" co to jak trzciny na wietrze przechylaja sie ku okreslonym modom. Takich przykladow jest wiele - muzyka trance - kiedys taka muzyke moznabylo znalezc tylko na audiogalaxy, w zadnej komercyjnej stacji tego nie bylo - potem ktos wpadl na pomysl i w rezultacie wiodace postaci trance'u zna juz caly swiat (chociazby Armin Van Buuren). To nie jest problem - gorzej, ze na bazie tego znow powstalo pelno formacji produkujacych tzw. muzyke euro-dance (np. goszczaca czesto na Viva). wtajemniczeni oczywiscie wiedza co to jest "prawdziwy" HH, trance czy house, ale niestety tej "prawdziwej" muzyce towarzyszy caly "zalew" smiecia wyprodukowanego pod katem tych trzcin wiejacych sie w ta strone, ktora zawieje.

pozerzy sa niestety w kazdej subkulturze, ktora trafia pod strzechy...
 

MałyTimi

Nowicjusz
Dołączył
20 Sierpień 2008
Posty
149
Punkty reakcji
0
Wiek
16
Miasto
Warmia-Mazury
Widać po mnie jakiej muzyki słucham. I wiadomo, że nie jestem fanem hip-hopu. Jednakże mam wielki szacunek do person z czasów 2Paca, Paktofoniki. Teraz jak słucham w szkole rozmow znajomych jakiego oni to HH słuchają to mnie ...

"Słyszałeś nowy kawałek Verby? Świetne rymy i ten bit! O stary" ... :lol: Np. http://kappi.wrzuta.pl/audio/8DTfee2ceL/verba_-_smutno_mi Najlepsze są komentarze na dole: jakie to super, świetny tekst, z prawdziwego życia, itd. ... Śmiech na sali :D !

Chała totalna się zrobiła. Odpowie mi ktoś na owe pytanie ? - Czy jest dla nas ratunek ludzie, żebyśmy nie utonęli w tej komercji ?
 

Greeg

Wredny ch* ;)
Dołączył
9 Lipiec 2008
Posty
3 521
Punkty reakcji
313
Miasto
Kobieta :)
Czy jest dla nas ratunek ludzie, żebyśmy nie utonęli w tej komercji ?
chyba nie ma :| w moim odczuciu, wszystko idzie po rowni pochylej w dol... musialaby sie zmienic kultura spoleczenstwa - ludzie musieliby przestac ogladac / sluchac durnowatego mtv (sorry, ale jak czasem widze np. program sweet 16 czy jak on tam sie zwie to naprawde nie wiem czy smiac sie, a moze plakac, a moze wyrzucic telewizor przez okno - sam jestem mlody, ale te 6-7 lat temu, bylo jakos inaczej - juz teraz, bedac ledwie pare lat starszy od mlodziezy, mam wrazenie, ze jestem z totalnie innej bajki), vivy, eski, a wzamian samemu szukac muzyki i ksztaltowac swoje gusta. jest duzo swietnej muzyki, ktorej ludzie ogladajacy z "pokolenia mtv" nigdy nie uslysza bo nie maja pojecia o beatport'ach, albo forach dyskusyjnych, gdzie z danego gatunku muzycznego przedstawiany jest kazdy, praktycznie najmniejszy nawet release. wystarczy dowiedziec sie jakie kryteria maja komercyjne stacje, aby zdac sobie sprawe, ze sluchajac tylko ich, sluchamy tak naprawde metnej papki (tak, sam tez jej slucham dosc czesto) - w komercji nie ma czasu na promowanie kogos swiezego, kogos niepewnego - stawia sie na pewniaki, za ktorymi stoja komercyjne labele, cale sztaby specow zyjacych z takiego "muzyka". Prezenterzy radiowi nie puszczaja tego co im sie podoba, puszczaja to co zaakceptowal szef stacji, a szef stacji musi patrzec na to cale przedsiewziecie z finansowego punktu widzenia - wiec stawia na pewniaki. Nikt z "zetce" nie pusci kawalka jakiegos kolesia co nagral sam fajny kawalek bo nie stoja za nim ludzie z calego tego "bagienka", ktorzy by go jakos wypchneli.

no coz, kasa napedza ten swiat wiec nie dziwota, ze i komercja.

fajnie by bylo, aby ludzie troche zaczeli myslec i sami zaczeli ksztaltowac swoj gust muzyczny, a nie tylko polegali na tym przyslowiowym mtv (ktore notabene 10-15 lat temu bylo 100x lepsza stacja niz teraz) ...
 

MałyTimi

Nowicjusz
Dołączył
20 Sierpień 2008
Posty
149
Punkty reakcji
0
Wiek
16
Miasto
Warmia-Mazury
chyba nie ma :| w moim odczuciu, wszystko idzie po rowni pochylej w dol... musialaby sie zmienic kultura spoleczenstwa - ludzie musieliby przestac ogladac / sluchac durnowatego mtv (sorry, ale jak czasem widze np. program sweet 16 czy jak on tam sie zwie to naprawde nie wiem czy smiac sie, a moze plakac, a moze wyrzucic telewizor przez okno - sam jestem mlody, ale te 6-7 lat temu, bylo jakos inaczej - juz teraz, bedac ledwie pare lat starszy od mlodziezy, mam wrazenie, ze jestem z totalnie innej bajki), vivy, eski, a wzamian samemu szukac muzyki i ksztaltowac swoje gusta. jest duzo swietnej muzyki, ktorej ludzie ogladajacy z "pokolenia mtv" nigdy nie uslysza bo nie maja pojecia o beatport'ach, albo forach dyskusyjnych, gdzie z danego gatunku muzycznego przedstawiany jest kazdy, praktycznie najmniejszy nawet release. wystarczy dowiedziec sie jakie kryteria maja komercyjne stacje, aby zdac sobie sprawe, ze sluchajac tylko ich, sluchamy tak naprawde metnej papki (tak, sam tez jej slucham dosc czesto) - w komercji nie ma czasu na promowanie kogos swiezego, kogos niepewnego - stawia sie na pewniaki, za ktorymi stoja komercyjne labele, cale sztaby specow zyjacych z takiego "muzyka". Prezenterzy radiowi nie puszczaja tego co im sie podoba, puszczaja to co zaakceptowal szef stacji, a szef stacji musi patrzec na to cale przedsiewziecie z finansowego punktu widzenia - wiec stawia na pewniaki. Nikt z "zetce" nie pusci kawalka jakiegos kolesia co nagral sam fajny kawalek bo nie stoja za nim ludzie z calego tego "bagienka", ktorzy by go jakos wypchneli.

no coz, kasa napedza ten swiat wiec nie dziwota, ze i komercja.

fajnie by bylo, aby ludzie troche zaczeli myslec i sami zaczeli ksztaltowac swoj gust muzyczny, a nie tylko polegali na tym przyslowiowym mtv (ktore notabene 10-15 lat temu bylo 100x lepsza stacja niz teraz) ...

MTV było kiedyś super stacją. Puszczali same dobre niekomercyjne kawałki. Promowali świetne gwiazdy, chociażby Nirvanę. MTV istnieje 25 lat, wraz w wiekiem człowiek (tu nie koniecznie) głupieje ...
 

Arie

Nowicjusz
Dołączył
29 Listopad 2008
Posty
47
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Parczew
Eh jest wielu ludzi którzy są sezonowcami ( cos jak z klubami w pileczce :D dzis wygrala Barcelona, spiewam Viva la Barca ... jutro wygral Milan i wołamy Forza Rossonieri ). Ale tak jest już chyba teraz że media atakują nas komercja ... ludzie myślą że mają swój własny niepowtarzalny styl ... mówią do siebie " jestes fajny " ale tak naprawde to są marnymi imitacjami ... przesiąknietymi mediami. W mojej opini jednak nie powinnismy zamykac subkultur jako zamkniete grupy do których nie da się już wkrecic ..
 

armusienka

Love
Dołączył
28 Październik 2008
Posty
4 511
Punkty reakcji
3
Miasto
XVI wiek ;)
Widać po mnie jakiej muzyki słucham. I wiadomo, że nie jestem fanem hip-hopu. Jednakże mam wielki szacunek do person z czasów 2Paca, Paktofoniki. Teraz jak słucham w szkole rozmow znajomych jakiego oni to HH słuchają to mnie ...

"Słyszałeś nowy kawałek Verby? Świetne rymy i ten bit! O stary" ... :lol: Np. http://kappi.wrzuta.pl/audio/8DTfee2ceL/verba_-_smutno_mi Najlepsze są komentarze na dole: jakie to super, świetny tekst, z prawdziwego życia, itd. ... Śmiech na sali :D !

Chała totalna się zrobiła. Odpowie mi ktoś na owe pytanie ? - Czy jest dla nas ratunek ludzie, żebyśmy nie utonęli w tej komercji ?
HH... pełno kur**,c*** i innych mądrych słówek ;] wogóle w HH jest pełno erotyki,traktowania drugiego człowieka jedynie jako obiekt seksualnych przyjemności :( ..

MTV było kiedyś super stacją. Puszczali same dobre niekomercyjne kawałki. Promowali świetne gwiazdy, chociażby Nirvanę. MTV istnieje 25 lat, wraz w wiekiem człowiek (tu nie koniecznie) głupieje ...
Taa.. ić ta z MTV.. włączyłam kiedyś to ujrzałam całujących się gejów :| i to ma oglądać dzisiejsza młodzież ? żałosne..
 

yaiez

Yggdrasil
Dołączył
11 Listopad 2008
Posty
614
Punkty reakcji
4
Wiek
34
Miasto
Tam gdzie wiatr
Mtv, Viva, wszystko wieje kiczem, pozerstwem, biznesowym lansem. Ciężko jest teraz docenić zespoły mniej znane bo ciężko je w ogóle znaleźć! Poznajemy jakiś gatunek, uznajemy go za ulubiony a po kilku latach dowiadujemy się o jakichś zespołach, które wydawać by się mogły - tworzą ten gatunek, dlaczego? Bo nie są popularne.

m0st - master6x6 ma dużo racji, wydawało się że to nieznane i niekomercyjne... i to właśnie było modne.
 

m0st

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2008
Posty
436
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Nirvana nie zaczela byc slawna z momentem wydania Bleach w 1989r ani nawet zaraz po wydaniu Nevermind. Dopiero po tym jak teledysk "Smells like teen spirit" puszczany na mtv obiegl caly swiat zaczela sie mania.
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
I wtedy jeszcze bardziej mtv zaczęło promować nirvane. To co telewizja pokazuje zależy tylko od tego co jest modne, na co jest wielki bum, czasem zrobią eksperyment tak jak z teledyskiem nirvany. Zresztą jakie klimaty wtedy były na topie... Przeważnie muzyka rockowa i pewnie przeciw wagą disco polo itp.
 

m0st

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2008
Posty
436
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Dokladnie tak to sie krecilo. Zobaczyli, ze sie Nirvana przyjela to wzieli sie za reszte smietanki ze Seattle. I stad cale to zamieszanie miedzy innymi z Pearl Jam, ktorzy nie chcieli byc kolejna Nirvana i przestali krecic teledyski. Dzis takie zachowanie zostaloby okrzykniete jako najwieksza glupota i naiwnosc, ale kiedys naprawde kapele chcialy grac dla ludzi a nie dla TV.
 

Glamowiec

Nowicjusz
Dołączył
27 Sierpień 2008
Posty
378
Punkty reakcji
0
Miasto
Z daleka :}
I wtedy jeszcze bardziej mtv zaczęło promować nirvane. To co telewizja pokazuje zależy tylko od tego co jest modne, na co jest wielki bum, czasem zrobią eksperyment tak jak z teledyskiem nirvany. Zresztą jakie klimaty wtedy były na topie... Przeważnie muzyka rockowa i pewnie przeciw wagą disco polo itp.
Nie chce tu wyjść na jakiegoś co broni tej głupiej telewizji, ale MTV jeszcze kiedyś przed rokiem 90 i chwilę w latach 90 miało jeszcze jakąś klasę. Jest to telewizja komercyjna więc nie wiadomo czego nie możemy się spodziewać, ale kiedyś na MTV leciało bardzo dużo MUZYKI, bardziej znanej metalowej, rockowej, popowej itd. Oczywiście zawsze puszczali to co było modne, ale kiedyś jednak mieli jakąś klasę, nie to co teraz, jakies programy "poznaj mojeą starą" czy coś w tym stylu
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
Nie chce tu wyjść na jakiegoś co broni tej głupiej telewizji, ale MTV jeszcze kiedyś przed rokiem 90 i chwilę w latach 90 miało jeszcze jakąś klasę. Jest to telewizja komercyjna więc nie wiadomo czego nie możemy się spodziewać, ale kiedyś na MTV leciało bardzo dużo MUZYKI, bardziej znanej metalowej, rockowej, popowej itd. Oczywiście zawsze puszczali to co było modne, ale kiedyś jednak mieli jakąś klasę, nie to co teraz, jakies programy "poznaj mojeą starą" czy coś w tym stylu

nie doczytałeś chyba mojego postu :) Wtedy metal, rock czy pop był na czasie, było wielu słuchaczy tych gatunków, opłacało się telewizji emitowac teledyski metalowe czy rockowe bo była duża oglądalność. Więc nie można mówić o klasie jakieś. Gwarantuję Ci że jeżeli metal i rock stałby sie na nowo bardzo modne to oni emitowaliby teledyski metalowe. Dla nas wiadomo że programy dla różowych barbie, czy jakies kiepskie teledyski techno sa bez klasy ale im to sie oplaca.
 

Speedy

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2005
Posty
273
Punkty reakcji
1
Wiek
116
Miasto
Troojmiasto
Spotkalem juz sporo pseudo hip hopowcow, ktorzy za kase chcieli sie wkupic w towarzystwo. Moim skromnym zdaniem takie osoby sa zalosne bo nie maja zadneg stylu i probuja sobie go na sile narzucic, zeby przypodobac sie innym. Przewaznie takie osoby zmieniaja styl jak tylko moda sie zmiania...


dokładnie. pozerstwo i lans się szerzy...
 

zioomal

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2006
Posty
2 192
Punkty reakcji
10
Wiek
25
Tak, szerzy się w zastraszającym tępie na szeroką skalę.
A gdzie to wszystko ma swój początek? W gimnazjum. To tu właśnie normalne dziewczyny stają się słitaśnymi pustakami w różu i 5cm tipsach.
 

killercola

Nowicjusz
Dołączył
20 Grudzień 2008
Posty
96
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
dark of the matinee
Jak się nie ma pomysłu na siebie, a chce się istnieć w towarzystwie (po co, do diabła, skoro wszyscy tam udają), to trzeba popłynąć z prądem i się dostosować do idiotów. Do nich najłatwiej, bo nie zauważają niczego - nie zauważają, jak smutnymi są ludźmi i tak dalej.
 

Luphis

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2009
Posty
1 372
Punkty reakcji
5
Wiek
35
Miasto
Warszawa
nie doczytałeś chyba mojego postu :) Wtedy metal, rock czy pop był na czasie, było wielu słuchaczy tych gatunków, opłacało się telewizji emitowac teledyski metalowe czy rockowe bo była duża oglądalność. Więc nie można mówić o klasie jakieś. Gwarantuję Ci że jeżeli metal i rock stałby sie na nowo bardzo modne to oni emitowaliby teledyski metalowe. Dla nas wiadomo że programy dla różowych barbie, czy jakies kiepskie teledyski techno sa bez klasy ale im to sie oplaca.

Nie można powiedzieć, że metal i rock nie są modne. Płyty wciąż sprzedają się milionami, jednak widocznie nie jest to tak opłacalne, jak muzyka "klubowa". MTV kiedyś miało naprawdę klimat i klasę. Dziś jak włączam MTV, to widzę tylko reality show, które dobijają swoim poziomem. Niestety środki masowego przekazu doprowadzają do "McDonaldyzacji" społeczeństwa. A fakt, że w Polsce zachwycają się Rubikiem, a Mozarta i Bacha albo nie znają, albo uważają za kompozytorów niedorastających jemu do pięt, jest ewidentnym przykładem tego, jak ogromny wpływ ma dziś telewizja na gusta ludzi. Co leci w telewizji, jest lepsze...
 
Do góry