Powrót do aktywności fizycznej po operacji przepukliny

Czapek

Lokalny Filozof
Dołączył
3 Lipiec 2006
Posty
571
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Lublin
Witam, więc niedawno (13 lutego) przeszedłem operację przepukliny pachwinowej. Powoli wracam do wykonywania normalnych, codziennych czynności. Teraz moje pytanie czy ktoś z Was kiedyś miał taką operację? I ile zajął mu powrót do aktywności fizycznej (chodzi mi o sport). Rozmawiałem z lekarzem, powiedział, że na podstawie bezpośredniej obserwacji (kiedyś tam :/) będe mógł normalnie uprawiać sport, ale jednak chciałbym usłyszeć również opinię kogoś kto z podobnym problemem już się borykał...
 
P

prince23

Guest
Witam, więc niedawno (13 lutego) przeszedłem operację przepukliny pachwinowej. Powoli wracam do wykonywania normalnych, codziennych czynności. Teraz moje pytanie czy ktoś z Was kiedyś miał taką operację? I ile zajął mu powrót do aktywności fizycznej (chodzi mi o sport). Rozmawiałem z lekarzem, powiedział, że na podstawie bezpośredniej obserwacji (kiedyś tam :/) będe mógł normalnie uprawiać sport, ale jednak chciałbym usłyszeć również opinię kogoś kto z podobnym problemem już się borykał...
Nie miałem przepukliny, nie interesowałem się nimi, jednak jestem na 99% przekonany, że powrót do sportu zajmie Ci nie dłużej niż 2 miesiące. Powinieneś skonsultować się z LEKARZEM SPORTOWYM, gdyż inni lekarze to w większości żenujący produkt nieustającej nauki i jako taki nie mają zielonego pojęcia o Twoim problemie oraz wszelkich kwestiach związanych z aktywnością fizyczną.
 

kfazimirz

Nowicjusz
Dołączył
6 Marzec 2007
Posty
24
Punkty reakcji
0
Miałem operację przepukliny, ale niestety nie mogę odpowiedzieć Ci na to pytanie, bo przechodziłem to mając zaledwie kilka miesięcy ;]
 

Szteffenn

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2007
Posty
12
Punkty reakcji
0
Ja miałem operacje przepuchliny i już Ci mówie kiedy możeśz wrócic do ostrzejszej gimnastyki -ok.roku.Ja miałem zakaz noszenia cięższych żeczy na taki okres Do 1 miesiąca małem zwolnienie z pracy (lekkiej pracy fizyczno-umysłowej)Po miesiącu obawiałem sie jak ja wrócę do pracy mizernie chodząc ,bo przy chodzeniu odczuwałem ból.Szew na skórze oczywiscie goli sie szybko ,ale błonu w jamie brzusznej goją sie znacznie dłużej.Przez kilka m-cy miałem odczycie że mi coś puści w środku a na zewnątrz czułem lekii ból w miejscu szwu. Nie polecam Ci wracać prędko do ćwiczen napinających mięśnie brzucha. :phi:
 

Bennasi

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2007
Posty
62
Punkty reakcji
0
:mruga: :mruga: :mruga: :mruga: Ziomek Zapasnik miał przepukline i po 3-4 miechach juz zaczoł powoli cwiczyc BB)

Wszystko zalezy od psychiki i charakteru danej osoby :D
 

Czapek

Lokalny Filozof
Dołączył
3 Lipiec 2006
Posty
571
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Lublin
No dzięki, za wszytskie odpowiedzi. Ja już wróciłem do sportu - miesiąc po operacji i jest wszytsko okay (jak naraize) :D
 
Do góry