Powiedzieć czy nie?

Ewelinka***

Nowicjusz
Dołączył
22 Listopad 2007
Posty
271
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
:::Kraina Szczęścia:::
Jestem z moim narzeczonym już ponad rok i spodziewamy się nie długo dzidziusia.... Kiedy pierwszy raz poszliśmy do łóżka on był przekonany że jeszcze tego nigdy nie robiłam....lecz było inaczej gdyż wcześniej kochałam się już z facetem.... Mój facet do tej pory o tym nie wie a mi źle z tą myslą że nie powiedziałam mu całej prawdy.... Przyznać mu się do tego? Opowiedzieć o wszystkim? Tylko jak on na to zareaguje....Jak myślicie co mam zrobić?
 

Marzena Grunau

Nowicjusz
Dołączył
12 Styczeń 2007
Posty
178
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
z wielkopolski
Mysle, ze powinnas powiedziec mu prawde skoro chcesz spedzic z nim reszte zycia.
Im dluzej bedziesz czekac tym bardziej on moze byc zawiedziony, ze przez taki czas to przed nim ukrywalas.
Jesli Cie kocha to zrozumie.
 

polly

Zbanowany
Dołączył
29 Kwiecień 2006
Posty
812
Punkty reakcji
0
a dlaczego nie powiedziałaś mu od razu na początku?? czemu my kobiety mamy tak wielkie skłonności do komplikowania sobie życia?! :mruga:
 

blondi070

Nowicjusz
Dołączył
19 Sierpień 2008
Posty
71
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Białystok
przede wszytskim bardzo się dziwię, że nie powiedziałaś od razu...

moim zdaniem lepiej powiedzieć coś tak istotnego, niż do końca życia mieć wyrzuty sumienia, że się nie powiedziało, zwłaszcza, że sama napisałaś, że ciężko Ci z tym :(

nie znam Twego faceta, ale pewnie jak każdy mężczyzna na początku będzie zły, to raczej normalna reakcja, ale skoro spodziewacie się dziecka to myślę, że planujecie być razem, że jest to poważny, dojrzały związek i On wybaczy, tylko musisz mu wytłumaczyć dlaczego tak zrobiłaś

powodzenia i daj znać jaką decyzję podjęłaś ;)
 

Aczkolwiek

Nowicjusz
Dołączył
24 Czerwiec 2008
Posty
1 510
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Mysle że lepiej jak mu powiesz.
Chociaż powinnaś już to na początku zrobić.
Nie rozumeiem dlaczego mu tego nie powiedziałaś.
 

*Majka*

UŻYTKOWNIK wszechmocny, wszechwiedzący, wszechcośt
Dołączył
26 Wrzesień 2007
Posty
608
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
nie z tej ziemi :)
trza bylo to wczesniej wyjasnic.

to czyje to w koncu dziecko.
zeby sobie nie namyslal
 

tomassino

Nowicjusz
Dołączył
7 Czerwiec 2007
Posty
166
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Miasto
Toruń
wiesz i tak mu kiedys powiesz a im szybciej tym lepiej nie odkladaj tego.. powinien zrozumiec..
 

Asiulaa

Nowicjusz
Dołączył
21 Sierpień 2008
Posty
322
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Kraków/NH
Z jednej strony: powiedz.

Będzie Ci lżej, a i on doceni (późno okazaną, jednak okazaną) szczerość.

Plusy tego, że mu powiesz:
-będzie Ci lżej;
-ucementujesz wasze zaufanie.

Minusy tego, że mu powiesz;
-on może być Tobą rozczarowany.



Z drugiej storny: nie mów.

Będzie Ci lżej... ale czy jemu też...?
Gdzieś czytałam, że co do zdrady (jeżeli jest jednorazowa i bardzo się żałuję), to można to zachować dla siebie. Bo... chociaż się mówi, że wolałoby się wiedzieć o wszystkim, to i tak myślę, że jeśli wiemy, że to się nie powtórzy, to możemy to zachować dla siebie. Bo jeśli się powie to chyba podwójny ból- że ukochana osoba zdradziła, a po drugie- sama świadomość dźwigania tego ciężaru. Mogę się założyć, że osobie, która się do tego przyznaje wcale nie ulży. Ale tu nie chodzi o zdradę. Jednak Twój facet żyje w przekonaniu, że oddałaś mu dla Ciebie coś bardzo cennego (jak nie najcenniejszego), napewno bardzo mile wspomina tą chwilę i może lepiej nie wyprowadzać go z błędu...


Plusy tego, że mu nie powiesz;
-będzie żył w przekonaniu, że był Twoim pierwszym

Minusy tego, że mu nie powiesz;
-Twoje (cholera...) sumienie...



PS: sama niewiem, co bym zrobiła, dlatego przedstawiłam to w takiej formie:)
 

Lady_Nikt

w rzeczy samej.
Dołączył
13 Luty 2007
Posty
2 298
Punkty reakcji
0
Wiek
18
Miasto
Warszawa
myśle, że trzeba powiedzieć. Dla własnego komfortu to po pierwsze, a po drugie ludzie którzy chcą spędzić ze sobą reszte życia nie powinni mieć przed sobą tajemnic.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
hmmm... przyznam że moim marzeniem jest być z kobietą której byłbym jedynym... ale jeśli o mój obiekt zainteresowań chodzi, to obecnie nie przestałem się interesować nawet wtedy jak dla żartu wmówiła mi że nie jest dziewicą. a skoro Wy już jesteście ze sobą to raczej Cię nie zostawi. no chyba że tak naprawdę Cie nie kocha, więc lepiej teraz niż później.
 

MlodyDlaCiebie

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2007
Posty
573
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Polska
Czy ty nie masz na prawdę co robić skoro chcesz prać brudy z przeszłości ??

Każdy w swoim życiu robił głupie rzeczy których żałował nom i tak już będzie zawsze lecz czy warto wracać do tego ??
Zaufanie szczerość i prawdomówność każdy tego oczekuje w związku.

Jak kocha wybaczy :)
 

mała*czarna

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2006
Posty
5 681
Punkty reakcji
6
No ale po co masz mu to mówić? Jakie to ma znaczenie teraz po długim czasie?
Myślisz,że będzie lepiej jak sie przyznasz? Możliwe,że to spowoduje kolejną kłótnie. Po co sie stresować.
Zachowaj ten mały sekrecik dla siebie.
Chyba,że naprawde bardzo zależy Ci na tym ,żeby wiedział. Skoro jesteś pewna ,że to nie zakłóci waszych relacji- waszego zaufania to powiedz,że go wtedy okłamałaś, tylko co powiesz jak spyta - dlaczego?
Pomyśl o tym, i na spokojnie porozmawiaj jak tak bardzo Ci na tym zależy...
 
Dołączył
14 Luty 2008
Posty
2 390
Punkty reakcji
91
Wiek
38
Szczerość w związku to podstawa... Ale od razu się nasuwa pytanie dlaczego nie powiedziałaś mu od razu na początku Waszej znajomości?
Jeśli koniecznie czujesz że on musi wiedzieć to mu powiedz. A na swoją obronę czemu to ukrywałaś zawsze możesz powiedzieć że sę wstydziłaś bo decyzja o pierwszym razie z tamtym facetem była po prostu błędem.
 
Do góry