Potrzebuję pomocy w domowej pseudo siłowni

Dołączył
19 Maj 2017
Posty
126
Punkty reakcji
6
Wiek
47
Od razu powiem - kasiory zero na sprzęt. Sam sobie zrobiłem sztangi (wiadra 10L + po równo cegieł + beton na wadze + rurka metalowa).
Jakoś ogarnąłem. Ciężkie to to nie jest ale na początek wystarczyć musi. Całość 33kg. Druga sztanga 54kg, trzecia 78kg, nad czwartą pracuję.
Jak skończe to zapodam foty bo wyszło nawet spoko.

Teraz potrzebuję jakiegoś planu :)
i z tym problem...

Są tu jacyś specjaliści z siłowni?
Chciał bym jeszcze dokonać budowy jakiegoś urządzonka do ćwiczenia nóg. Mam 178cm wzrostu i na wadze 113. Bebech jak stąd do Berlina :)
Pompek wydmucham max. 10. a na 5-te piętro toczę się jak TIR pod górkę.
 

kidnapper

Nowicjusz
Dołączył
24 Maj 2017
Posty
22
Punkty reakcji
4
Wiek
29
Specjalistką może nie jestem, ale coś tam wiem.
Po pierwsze - zastanów się nad tym, co chcesz osiągnąć. Jeśli chcesz schudnąć do polecam bieganie, rower, ogólnie rzecz biorąc tego typu ćwiczenia, bardziej ruchowe niż siłowe.
Mówisz o sztangach, zasadniczo więc skupiasz się na ćwiczeniach siłowych. One głównie budują mięśnie, wiadomo, więcej mięśni = szybsze spalanie tkanki tłuszczowej. Ale należy sobie ustalić kolejność.
Nie chcę cię urazić w jakikolwiek sposób i nie odbieraj moich słów źle. Z tego co podałeś, widzę, że masz nadwagę. Moim zdaniem powinieneś najpierw stracić trochę na wadze, a potem budować tkankę mięśniową. Musiałbyś połączyć tzw. aeroby z ćwiczeniami siłowymi. Same aeroby moim zdaniem na dłuższą metę mogą spalać nie tylko tkankę tłuszczową, ale i mięśniową. Siłowe dodatki pozwolą utrzymać ją w dobrym stanie i nieco rozbudować, a dzięki temu efektywniej spalać tłuszcz.

Gdy ja chciałam schudnąć, 4x w tygodniu jeździłam przez godzinę na rowerku stacjonarnym + wykonywałam proste zestawy ćwiczeń siłowych przez maks. 20 min. Wcale nie potrzebowałam do tego sztangi czy hantli i dało radę. Jeśli nie masz funduszy na swoją domową siłownię, to polecam użyć wyobraźni, poszukać ciekawych treningów na YT (nie, nie jestem fanką Chodakowskiej, prawie rozwaliłam sobie przez jej 'profesjonalne' treningi stawy).

Nie będę tutaj bujd pisać, wszystko zależy od samozaparcia i pozytywnego myślenia. Wsparcie innych też się przydaje :)
 

Ania_ABCfitness

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2016
Posty
9
Punkty reakcji
0
Witaj! Moja przedmówczyni ma rację. Na początku lepiej skupić się na ćwiczeniach ruchowych, a dopiero potem, gdy uda się schudnąć parę kilogramów, dołożyć do tego ćwiczenia siłowe. Dzięki temu poprawisz swoją kondycję, stracisz na wadze i będziesz mógł wykonywać więcej pompek czy innych ćwiczeń siłowych. Postaw na bieganie. Poświęć na ten trening 4 dni w tygodniu. Możesz zacząć od marszobiegów, a czasem, gdy wydolność Twojego organizmu wzrośnie, zwiększyć tempo biegu. Kontynuowanie tego typu treningów przez 2-3 miesiące pozwoli Ci poprawić kondycję, zrzucić trochę zbędnych kilogramów i przygotować ciało do ćwiczeń siłowych. Jeśli chodzi o budowę domowej siłowni, zajrzyj na naszą stronkę ze sprzętem siłowym- abcfitness, być może znajdziesz tam inspirację. Możesz np. zbudować małe hantle czy worek treningowy. W razie jakichkolwiek pytań, służę pomocą :)
 
Do góry