Poszukuję skutecznego środka na wszy.

markettta

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2011
Posty
167
Punkty reakcji
0
znacie jakieś skuteczne sposoby na wszy? niestety moja córeczka przyniosła je z przedszkola... myslałam, że to zdaża się w rodzinach gdzie nie dba się o higienę, a tu okazuje się, że wystarczy kontakt z koleżanką, która miała wszy... jestem załamana
 

markettta

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2011
Posty
167
Punkty reakcji
0
jakoś nie wierzę za bardzo w domowe sposoby, wiec może jakieś specyfiki z apteki? totalnie jestem w tym temacie zielona i nie chce iść do apteki gdzie sprzedadzą mi jakiś najdroższy pewnie specyfik :(
 
W

wiki9969

Guest
W takim razie jednym z lepszych środków będzie płyn przeciw wszom Nyda:
f-nyda-plyn-przeciw-wszawicy-50-ml.jpg


Kosztuje ponad 20 zł, ale warto. Poza tym jeżeli pójdziesz do apteki to tam Ci wszystko wyjaśnią. :)
A przy okazji doradzą odnośnie dobrania odpowiedniego środka. ;)
 

markettta

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2011
Posty
167
Punkty reakcji
0
Dzięki za odzew, a orientujesz się może czy wszystkie środki dostępne w aptece na wszy działąją w ten sam sposób? i czy istnieje jakiś specyfik, który pomoże już po pierwszym stosowaniu? wiesz też może czy wszy "przeskakują" na zwierzęta?
 
W

wiki9969

Guest
markettta napisał:
Dzięki za odzew, a orientujesz się może czy wszystkie środki dostępne w aptece na wszy działąją w ten sam sposób?
Co do tego środka mam pewność, natomiast inne nie były przez nas sprawdzane. A mieliśmy ten sam problem, bo siostra przyniosłą to paskudztwo ze szkoły. ;)



markettta napisał:
czy istnieje jakiś specyfik, który pomoże już po pierwszym stosowaniu?
Tego nie jestem pewna, ale wydaje mi się, że potrzeba kilku myć, by skutecznie pozbyć się problemu. ;)



markettta napisał:
wiesz też może czy wszy "przeskakują" na zwierzęta
Na pewno ze zwierząt na człowieka przeskakują, ale czy w drugą stronę też tak działa, to tego nie wiem. Jednak w ramach bezpieczeństwa zachowałabym wszelkie środki ostrożności i zwierzaka też bym wykąpała (o ile to jest pies). ;)
 

rafii009

Nowicjusz
Dołączył
26 Listopad 2008
Posty
152
Punkty reakcji
1
wiki9969 ma rację - nie trzeba robić dezynfekcji mieszkania bo wesz bez kontaktu z ludzką krwią zyje max 36h, poczytaj sobie w internecie trochę na ten temat l
 

marek70

Stały bywalec
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
1 268
Punkty reakcji
155
Wiek
53
Miasto
Białystok
markettta napisał:
. jestem załamana
nie martw się
Jedno użycie jakiegoś specyfiku z apteki i po sprawie

Miałem kiedyś dawno temu raz,nabrałem się tego świństwa w pociągu
Te lekarstwa są niezawodne
Są chyba też takie że po jednym razie działają
 
K

Kmicic_IQ130

Guest
markettta napisał:
znacie jakieś skuteczne sposoby na wszy? niestety moja córeczka przyniosła je z przedszkola... myslałam, że to zdaża się w rodzinach gdzie nie dba się o higienę, a tu okazuje się, że wystarczy kontakt z koleżanką, która miała wszy... jestem załamana
najlepszy sposób to się iskać :D
 

markettta

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2011
Posty
167
Punkty reakcji
0
o rany marek70 - to nawet w pociągu można to złapac? masakra... dzięki za słowa wsparcia!

byłam dzisiaj rano w aptece i Pani zaproponowała mi az 3 różne specyfiki (jeden bardzo tani ale na bazie chemii, trzeba po 7 dniach powtórzyć kuracje :/ ) i 2 o podobnym działaniu bez chemii z tym że jeden z nich działa w kilkanaście minut (ma zresztą w nazwie... RAZ) i wszy giną, nie trzeba powtarzać ani wyczesywać:))))) Odnośnie psa powiedziała, że wszy żywią się wyłącznie krwią ludzką, więc zwierząt domowych nie trzeba kąpać.
 

viola1308

Nowicjusz
Dołączył
2 Maj 2015
Posty
199
Punkty reakcji
25
Ponoć istnieją środki zabezpieczające przed niechcianymi ' gośćmi'. Myślę, że w aptece poradzą coś na ten problem. Z racji zawodu często niestety spotykam się z tym problemem.
 

tutti frutti

Nowicjusz
Dołączył
28 Kwiecień 2014
Posty
128
Punkty reakcji
0
Ja osobiście jestem w szoku, że wszy są ciągle tak ogromnym problemem w szkołach i przedszkolach. Wydawać mogłoby się, że poziom higieny wśród dzieci jest już całkiem wysoki, a ostatnio bardzi często słysze, że dzieci nie idą do przedszkola, bo mają po-wszową kwarantannę... lub też są w trakcie leczenia. A takie leczenie dziecka oznacza przecież leczenie wszystkich domowników i czyszczenie całego domu.
 

madziulek1985

Nowicjusz
Dołączył
5 Listopad 2011
Posty
244
Punkty reakcji
0
Jak szybko działają te środki na wszy? Czy trzeba po jakimś czasie kurację powtórzyć?? Jaki środek najlepszy?
 

Yo_lanta

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2014
Posty
198
Punkty reakcji
6
Wiek
35
Miasto
Świnoujście
Ja ostatnio używałam Parasidose bo moja córka przyniosła robaczki z przedszkola. Można kupić bez problemu bez recepty, szybko działa, bo tylko 15 minut trzeba to trzymać w czepku na głowie, potem wyczesać, umyć i gotowe.
 
Do góry