Poszukiwani chętni i rzetelni ludzi

Status
Zamknięty.
Dołączył
13 Luty 2010
Posty
627
Punkty reakcji
38
Wiek
31
Miasto
There's a hole in the world like a great black pit
Witam.

Otóż sprawa jest taka. Chciałbym stworzyć takie pseudo-rpg. Dlaczego pseudo? Ponieważ nie byłoby w nim żadnych profili, kart postaci, współczynników itd. Byłoby to po prostu wspólne pisanie opowieści. Każdy miałby swoją jedną postać i razem z innymi tworzyłby świat opowieści.

Mam doświadczeniu w tego typu zabawach. Kiedyś na jednym forum, wraz z kilkoma ludźmi stworzyliśmy pięcioczęściową opowieść, która całkiem ciekawie nam wyszła.

Chciałbym, aby ta opowieść była całkowicie free-style. Dopuszczone byłoby tu słownictwo wszelakie, tak samo jak wszelakie tematy. Jedyne ograniczenia byłyby tylko takie, że każdy może mieć jedną postać i nie może zbyt poważnie wpływać na postacie innych użytkowników bez ich uprzedniej zgody (np: zamordowanie, okaleczenie, etc). Każdy mógłby stworzyć dosłownie każde warunki i wszelakie postacie (poczynając od elfów z innych wymiarów, poprzez kosmitów, na zombie zesłanych przez szatana kończąc). Ogólne zasady mam już wymyślone - później wszystko dokładnie wyjaśnię.

Niestety, ponieważ nie da się na forumowisku zdjąć blokady na niecenzuralne słownictwo, chciałbym założyć niewielkie forum właśnie do tego celu.

Poszukuję więc ludzi, którzy byliby chętni do udziału w tym przedsięwzięciu i którzy będą czynnie i porządnie w tym uczestniczyć (osobników, którzy napiszą dwu-zdaniowe wypowiedzi, bądź po paru dniach znikną, nie potrzebuję).

Byliby więc jacyś chętni?
 
Dołączył
13 Luty 2010
Posty
627
Punkty reakcji
38
Wiek
31
Miasto
There's a hole in the world like a great black pit
Jest już coś w tym guście na forumowisku.

http://www.forumowisko.pl/topic/142026-nieustraszeni-pogromcy-chomikow/
Widziałem, ale nie chodzi mi o coś takiego. Ten temat, który podałeś to jest taka bardziej rzeźnia, w której ludzie sobie po prostu żartują. Mi chodzi już raczej o poważną, długą, rozwiniętą opowieść, składającą się z długich wypowiedzi. Dałbym tylko ogólny zarys, a reszta byłaby całkowicie do kreowania przez uczestniczące w tym osoby.
 

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
Mogę spróbować. Jeśli chcesz jakiś "referencji" to grałem w kilka sesji na forumowisku, więc możesz sobie moje posty poczytać. Poza tym prowadziłem jedną sesją i jedną prowadzę aktualnie.
 

kdVer

Nowicjusz
Dołączył
5 Kwiecień 2008
Posty
1 609
Punkty reakcji
27
Wiek
35
po miesiącu wróciwszy bogaty nowymi doświadczeniami, mogę uniżenie spytać czy mogę? Referencje moje nijakie bo życie uczy, że masterem nie powinienem być ale myślę, że kiedy przychodziło usiąść i napisać odpowiedź jako player, szło mi nawet sprawnie. Jeśli nie wymagasz co dzień a od dwóch w górę, rozważ i mnie. Jeśli oczywiście Bishop nie ma nic naprzeciw bo był w moich dwóch sfailowanych sesjach to i widział jak było:)
 
Dołączył
13 Luty 2010
Posty
627
Punkty reakcji
38
Wiek
31
Miasto
There's a hole in the world like a great black pit
po miesiącu wróciwszy bogaty nowymi doświadczeniami, mogę uniżenie spytać czy mogę? Referencje moje nijakie bo życie uczy, że masterem nie powinienem być ale myślę, że kiedy przychodziło usiąść i napisać odpowiedź jako player, szło mi nawet sprawnie. Jeśli nie wymagasz co dzień a od dwóch w górę, rozważ i mnie. Jeśli oczywiście Bishop nie ma nic naprzeciw bo był w moich dwóch sfailowanych sesjach to i widział jak było:)
Nie mam nic przeciwko :)

Jeżeli tylko będziesz się udzielał, nawet co te dwa dni, ale nie odejdziesz na dłużej, albo nie porzucisz udziału w pewnym momencie, to... cieszę się, że mamy kolejną osobę. :)

A co do tego jak często jest ktoś aktywny - właśnie do tego możemy tak samo dopasować swoją postać przecież. Tutaj wszystko będzie zależeć tylko od nas. :)
 

kdVer

Nowicjusz
Dołączył
5 Kwiecień 2008
Posty
1 609
Punkty reakcji
27
Wiek
35
skoro tak to potrzebuję jednak prosić o wyjaśnienia. Ty dajesz tylko ogólny zarys, ludzie mają jakby pisać powieść. Więc co tak właściwie będziesz robił, będziesz jednym z tych piszących? Bo skoro każdy może stworzyć wszystko i skoro to nie jest RPG gdzie Ty rządzisz to nie możesz nic narzucić bo ktoś może zawsze wymyślić coś kontra. Czy też jakaś fabuła i realia w ogółach powinna być realizowana? Same interakcje między piszacymi czy jednak będziesz dawać świat zewnętrzny? I czy przypadkiem skoro każdy może pisać co chce to nie będzie w końcu zbiór oderwanych kilku historii zamiast jednej? Po prostu, jak to kontrolować?

No mogę powiedzieć, że pod koniec stycznia/początek lutego przy egzaminach może być ciężko, może jakiś tydzień ferii potem, choć w domu mam neta też... Tak czy inaczej, im szybciej teraz tym lepiej.
 
Dołączył
13 Luty 2010
Posty
627
Punkty reakcji
38
Wiek
31
Miasto
There's a hole in the world like a great black pit
A więc tak: Ja sam będę jednym z piszących i na początku dam tylko ogólny zarys i zasady. Świat możemy kreować dowolnie i to będzie właśnie interakcja między graczami. Hmm, faktycznie możemy tu stworzyć wiele wątków, jednak trzeba co jakiś czas starać się krzyżować nasze historie. Właśnie o to tutaj chodzi - aby wymyślać różne kontry i sprawnie wpasowywać się w opowieść biorąc pod uwagę wypowiedzi innych.

Dam przykład opisując pokrótce opowieść w której kiedyś brałem udział:

Były trzy postacie:
- młody wampir, którego prześladowały wizje demonów
- człowiek, wędrujący po świecie i będący magiem
- wilkołak, który był członkiem gildii morderców
Z początku historie były zupełnie odrębne: wampir uciekł z miasta gdzie został oskarżony o morderstwo, człowiek przemierzał pewien las, gdzie trafił na bandę zbirów, a wilkołak dostał nowe zlecenie. W pewnym momencie wampir spotkał tego człowieka i pomógł mu obronić się przed zbirami. Po chwilowej wspólnej wędrówce, człowiek musiał się szybko oddalić. Wampir niedługo potem spotkał wilkołaka. Okazało się, że jego zlecenie dotyczyło właśnie tamtego człowieka. Wilkołak, który wyczuł w wampirze ogromną siłę, zdradził mu swoje plany i chciał jego pomocy. Wampir był jednak moralnie dobry i nie przystał na propozycję, przez co w efekcie doszło między nimi do walki, w której lekko się poobijali, a wampir uciekł. Wiele razy później jeszcze ich ścieżki krzyżowały się ze sobą, a w pewnym momencie sprawa wyglądała tak, że podróżowali razem przez podziemne laboratoria, w których roiło się od zombie.

Zapytacie więc: Czy można w takim razie sterować postaciami innych? Odpowiedź jest taka, że w niewielkim stopniu można, gdyż nie da się po prostu inaczej, jednak nie można za bardzo wtedy w cudzą postać ingerować i należy dostosować się do tego, jak kreował ją inny gracz. Nie można np: mówić za innego gracza, jednak, jeżeli przykładowo z fabuł wyniknie że walczymy ze stadem wilków, to można napomknąć, że na cudzą postać skoczył wilk, którego zrzucamy z naszego towarzysza, a później wspólnie z nim go zabijamy. Ważne jest tu dlatego, komunikowanie się między uczestnikami w osobnym temacie na forum, gdzie mogą pisać o swoich planach i zamiarach, aby ułatwić sprawę pozostałym.

Aha, no i ważna rzecz: kiedy będziemy dłużnej nieobecni należy o tym poinformować w osobnym temacie, a swoją postać pokierować tak, aby w fabule nie była potrzebna innym i mogli spokojnie kontynuować historię bez niej.
 

kdVer

Nowicjusz
Dołączył
5 Kwiecień 2008
Posty
1 609
Punkty reakcji
27
Wiek
35
No tak, jak do tej pory ma sens. Ale drążę dalej - fabuła się rozwija i leci do przodu, czy jednak nie ma jakiegoś, choćby bardzo mglistego i oddalonego ale zawsze, celu czy wspólnego dla wszystkich punktu zaczepienia? Zresztą, próbowałeś już to pokażesz, skoro działało kiedyś to zadziała i tu.
Nieobecności się zaznacza w temacie "Nieobecności" lub w temacie do spraw technicznych. Kiedy myślisz jakiś początek robić, przybliżyć czasy itd?
 

kdVer

Nowicjusz
Dołączył
5 Kwiecień 2008
Posty
1 609
Punkty reakcji
27
Wiek
35
mi pasuje, czekamy więc na Twe wskazówki
 
Dołączył
13 Luty 2010
Posty
627
Punkty reakcji
38
Wiek
31
Miasto
There's a hole in the world like a great black pit
A więc zrobiłem prowizoryczne forum. Póki co jest tyle, że działa.

Oto co musicie teraz zrobić:

1. Wchodzicie na forum: www.qazqaz.fora.pl
2. Rejestrujecie się - UWAGA!!! przy kodzie potwierdzającym zwróćcie uwagę na duże litery!!!
3. Aktywujecie przez e-mail
4. Piszecie w dziale "Start", że to wy
5. Ja wam udzielę ręcznie dostępu do opowiadania i możecie się udzielać :)

Forum jest póki co prowizoryczne i dopiero będę wszystko tam poprawiał, żeby to w miarę wyglądało.
 

kdVer

Nowicjusz
Dołączył
5 Kwiecień 2008
Posty
1 609
Punkty reakcji
27
Wiek
35
hm, szczerze mówiąc nie podoba mi się, że jednak wybrałeś przenieść nas na inne forum ale z ciekawości sprawdzę jak to będzie tam, miejmy nadzieję, że i Bishop nie zwątpi
 

kdVer

Nowicjusz
Dołączył
5 Kwiecień 2008
Posty
1 609
Punkty reakcji
27
Wiek
35
dzięki, takie automatyczne maile mogą długo iść czasem. Więc cya there
 

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
Jutro się zarejestruję ewentualnie dzisiaj wieczorem chociaż moim zdaniem robienie oddzielnego forum do tej sesji jest bezsensu. Co z tego że jest tutaj blokada wulgaryzmów skoro łatwo ją obejść? :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry