poszukiwana super tania gitara

Status
Zamknięty.
R

rddk

Guest
Witam, ostatnio grałem (próbowałem grać) na gitarce kolegi, bardzo mi się spodobało. Chciałbym sobie jak najszybciej jakąś kupić. Jestem studentem i mój budżet jest mocno ograniczony, na instrument ze średniej półki musiałbym zbierać dobry czas, a to nie takie łatwe, bo opłaty za mieszkanie i treningi nie rozpieszczają. Widziałem na allegro bodajże, używane gitary, które ludzie sprzedają po ok 50 zł. Warto w ogóle coś takiego kupować ? Nie znam się na tym kompletnie.
 

Oxar

Nowicjusz
Dołączył
20 Listopad 2011
Posty
205
Punkty reakcji
5
Czy warto?To się dopiero okaże po zakupie :)
Możesz trafić na świetny instrument od kogoś,kto nawet nie zdaje sobie sprawy jakiej gitary był posiadaczem a możesz trafić też na kit,którego ktoś chciał się zwyczajnie pozbyć.
Kupując w internecie możesz tylko zdać się na to,co pisze sprzedający i na zdjęcia,z których jako nieznający się na rzeczy jak twierdzisz,zbyt wiele nie wywnioskujesz.
Odrazu odpuść sobie wszelkie gitary z uszkodzeniami elementów drewnianych, jak skrzywiona szyjka,pęknięte,rozklejone pudło rezonansowe,naderwany strunnik,popękany lakier-świadectwo bliskiej komitywy gitary z wilgocią.
Patrz tylko na rozmiar 4/4.Wszelkie 3/4 i 1/2 to zabawki.
Najistotniejsze rzeczy,które decydują o jakości gitary jak odległość strun od progów,brzmienie i strojenie możesz sprawdzić tylko przez bezpośrednie oględziny i osłuchanie w czasie gry.
Warto też sprawdzić co sobą reprezentuje producent danej gitary.Z tanich zwróć uwagę na czeskie i rosyjskie.Nie ustępują wiele hiszpańskim czy japońskim.
 

habiiib

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2012
Posty
317
Punkty reakcji
8
W 99% za małe pieniądze kupisz szmelc, który nie będzie stroił, albo będzie miał inne usterki niekoniecznie widoczne dla oka. Sam kiedyś taką kupiłem i spędzałem więcej czasu na strojeniu niż na samym graniu, co doprowadzało mnie do furii. Lepiej popytaj znajomych kto miałby do sprzedania po preferencyjnej cenie, zawsze możesz coś utargować. Lepiej dozbieraj siana, bo może się okazać, że instrument nadaje się na opał do ogniska, albo w lepszym wypadku na wystrój pokoju
 
R

rddk

Guest
Dziękuje, za rady :)
myślę, że nie ma co się spieszyć, świat powinien wytrzymać jeszcze chwilę bez mojej gry. Poszperam, poszukam, a nóż, widelec jakaś okazja się trafi. Jeśli nie to może spróbuję dozbierać.edit aa jeszcze takie pytanko, jeśli udało by mi się zebrać więcej kasy, to w jakiej cenie można kupić gitarę "w miarę dobrą"
 
Status
Zamknięty.
Do góry