Post-rock/Post-metal

Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
1 108
Punkty reakcji
186
Czyli pole do eksperymentu dla muzyki metalowej i rockowej, z przesterowanymi gitarami, przytłaczającą atmosferą i w wielu przypadkach z minimalistycznym wokalem.
Zespoły typu Mogwai, Sigur Ros, God Is An Astronaut czy Isis, Tides of Nebula, Cult of Luna.
Co sądzicie na temat tego rodzaju muzyki?
Czy znacie jakieś zespoły warte polecenia?
Z mojej strony utwór, na który "choruję" już trzeci dzień.
http://www.youtube.com/watch?v=k5vpPgIxYoE
Ciekawa jestem waszych opinii :) .
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Gatunek trudny do scharakteryzowania, gdyż niestety wiele gwiazdek lubi podpinać się pod termin ,,post" na zasadzie, hej nie gramy jak kiedyś, bo to nowy nurt (podczas gdy zwyczajnie grają słabo). Nie będę wymieniać kto, żeby nie robić tutaj burdelu, stwierdzam tylko pewien trend. No i trzeba dopowiedzieć, że gatunek to głównie eksperymentowanie, więc można pod to podpiąć naprawdę sporo innych, pokrewnych. Sam lubię Godspeed You! Black Emperor, Sylvain'a Chauveau, Tool'a.
 

aumgn

Nowicjusz
Dołączył
15 Sierpień 2010
Posty
107
Punkty reakcji
5
Generalnie nie lubię szufladek ale ten twój opis jakoś mi nie pasuje do postrocka. Zminimalizowany wokal ok, ale przytłaczająca atmosfera nie jest regułą, a gitary niekoniecznie muszą być przesterowane, czasami nawet tych gitar w ogóle nie ma.To o czym mówisz to mi się raczej kojarzy z zespołami wpychanymi do szufladki pt Sludge w tym z wymienionymi przez Ciebie Isis i Cult of Luna.
Jeśli Isis i Cult of Luna się podoba to polecam obadać Pelican;)
 
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
1 108
Punkty reakcji
186
Bo chyba ta wersja post-rocka najbardziej mi odpowiada. Wiadomo, że jest pojęcie dużo szersze i tutaj liczę na pole do popisu forumowiczów ;) .
Biorę się za Pelican :) .
Sama nie lubię szufladek, ale zauważyłam u siebie po fazie doom'owej, że najczęściej słucham zespołów, które się tak określają, a rozbieżność między niby bywa zabójcza^^.
 

Huehuecoyotl

Bywalec
Dołączył
20 Wrzesień 2011
Posty
2 732
Punkty reakcji
54
Co sądzicie na temat tego rodzaju muzyki?

Ja dziele muzyke na gatunek - muzka dobra, muzyka slaba. Jakis przedrostek "post", zupelna durnota...
 
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
1 108
Punkty reakcji
186
Ostatnio z post-rocka słuchałam Explosions in the Sky, The Best Pessimist i polskiego zespołu Klimt, bardzo dobry moim zdaniem zresztą.
Chciałam tym razem jednak zapytać o co innego bo sam post-rock, jak napisał aumgn nie zakłada obecności gitar, ale przyznam szczerze, nie spotkałam jeszcze na swojej muzycznej drodze zespołu, który by tych gitar nie posiadał.
Zna ktoś zespół określający się mianem post-rockowego bez tych gitar właśnie?

P.S. Pelican strzał w dziesiątke :) .
 
Do góry