Pościel z minky

ilkas

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2010
Posty
307
Punkty reakcji
6
Miasto
Kraków
Czy miałyście może pościel dla dziecka z materiału minky? Ja mam kocyk z tego materiału i muszę przyznać, że uwielbiam go w dotyku. I tak się zastanawiam czy taka pościel również by się sprawdziła.
 

Peach

Nowicjusz
Dołączył
13 Luty 2010
Posty
148
Punkty reakcji
5
Sam materiał jako materiał bardzo lubię, ale co do pościeli to też chyba zalezy dla jak dużego dziecka. Ja bym jednak miała wątpliwości...
 

ilkas

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2010
Posty
307
Punkty reakcji
6
Miasto
Kraków
No wątpliwości to ja też mam, tylko właśnie stąd wątek, że czemu tak myślisz że jednak nie.
 

Peach

Nowicjusz
Dołączył
13 Luty 2010
Posty
148
Punkty reakcji
5
sama nie wiem w sumie do końca bo kocyk i poduszkę mam, dostałam w prezencie i z nich jestem bardzo zadowolona. No ale jednak ten materiał to jest taki jakby miękki polarek, czy coś w stylu pluszu..i mimo wszystko mam wrażenie, że pod tym jednak skóra dziecka nie oddycha i że jak na pościel to to nie zbyt dobre bo dziecko się spoci...
 

ilkas

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2010
Posty
307
Punkty reakcji
6
Miasto
Kraków
No z tym poceniem to moja córa i pod kołdrą bawełnianią jest czasem upocona jak szczurek :p
 

madzia_a

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2012
Posty
178
Punkty reakcji
10
Wiek
38
z tym poceniem to albo za grubo ubierasz do snu albo masz jakąś słabej jakości bawełnianą pościel. Pamiętaj że bawełna bawełnie nierówna. Ja od jakiegoś czasu używam dla dziecka pościeli z bebelini i ta bawełna już nawet jak dotkniesz to czujesz, że jest taka mięsista i porządna.
Warto zainwestować w dobrą pościel. Tym bardziej, że te wszystkie rzeczy z minky bardzo się cenią i wcale tanie nie są. Także z pościelą bym jednak taką nie ryzykowała ;)
 

Peach

Nowicjusz
Dołączył
13 Luty 2010
Posty
148
Punkty reakcji
5
madzia_a napisał:
z tym poceniem to albo za grubo ubierasz do snu albo masz jakąś słabej jakości bawełnianą pościel. Pamiętaj że bawełna bawełnie nierówna. Ja od jakiegoś czasu używam dla dziecka pościeli z bebelini. Dokładnie mam taką http://bebelini.pl/shiny-nights-blue-120x90-3-elementy-p-57.html
i ta bawełna już nawet jak dotkniesz to czujesz, że jest taka mięsista i porządna.
Warto zainwestować w dobrą pościel. Tym bardziej, że te wszystkie rzeczy z minky bardzo się cenią i wcale tanie nie są. Także z pościelą bym jednak taką nie ryzykowała ;)
ooo, muszę przyznać że świetne wzory mają ! bardzo w moim guście.
 

GreenKat

Nowicjusz
Dołączył
17 Styczeń 2014
Posty
148
Punkty reakcji
2
Wiek
39
Ja mam kocyk, który sama uszyłam, kupiłam na allegro materiały. Dla koleżanki zrobiłam kołderkę z poduszką, bo jej synek urodził się w listopadzie, więc idealnie się przydała do wózka na spacery i nawet teraz jest cały czas w użytku.
 

madzia_a

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2012
Posty
178
Punkty reakcji
10
Wiek
38
GreenKat napisał:
Ja mam kocyk, który sama uszyłam, kupiłam na allegro materiały. Dla koleżanki zrobiłam kołderkę z poduszką, bo jej synek urodził się w listopadzie, więc idealnie się przydała do wózka na spacery i nawet teraz jest cały czas w użytku.
w takim razie gratuluję i zazdroszczę umiejętności :)
mi by w życiu nic nie wyszło z szycia :D dlatego pościel jak i kocyk jednak musiałam kupić ;)
 

GreenKat

Nowicjusz
Dołączył
17 Styczeń 2014
Posty
148
Punkty reakcji
2
Wiek
39
madzia_a napisał:
Ja mam kocyk, który sama uszyłam, kupiłam na allegro materiały. Dla koleżanki zrobiłam kołderkę z poduszką, bo jej synek urodził się w listopadzie, więc idealnie się przydała do wózka na spacery i nawet teraz jest cały czas w użytku.
w takim razie gratuluję i zazdroszczę umiejętności :)
mi by w życiu nic nie wyszło z szycia :D dlatego pościel jak i kocyk jednak musiałam kupić ;)
Ja też nie mam super zdolności krawieckich, ale tu na początku pomogłam sobie ręcznie obszywając, a potem maszyna. Nawet jak pójdzie coś krzywo to tego nie widać zbytnio na tym materiale, także polecam, bo można zrobić super niepowtarzalne rzeczy :)
 

mamanaobcasach

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2014
Posty
1
Punkty reakcji
0
Moim zdaniem można spróbować z pościelą. Minky dobrze się pierze, więc czemu nie? Ja mam poszewki na kołderkę i poduszkę, z jednej strony minky, z drugiej bawełna - posunięcie kompromisowe ;) Piorę je dosyć często i nic się nie dzieje, a miło jest przytulić się do misia z minky ;)
 

natalek84

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2014
Posty
1
Punkty reakcji
0
Sama szyję kocyki z minky i z bawełny, pościel bawełnianą. Osobiście nie polecałabym minky do spania. Bawełna jest delikatna, bezpieczna dla dziecka, antyalergiczna. Moja córka np. w okresie niemowlęcym miała alergię skórną i każda styczność z polarem czy innymi sztucznymi materiałami dodatkowo drażniła jej skórę. Kocyka z minky moje dzieci używały, ale zawsze przykrywałam stroną bawełnianą do dziecka, minky na zewnątrz.
 

evvei123

Nowicjusz
Dołączył
29 Sierpień 2016
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam Mamuśki :)
Możecie polecić jakiś dobry i fajny sklep z artykułami minky :) Szukając w necie znalazłam taki sklep Cosmodreams z produktami minky gdzie są fajne kocyki i ceny bardzo dobre :) Czy ktoś może kupował tam i może się wypowiedzieć? Z góry dzięki za odp. Pozdrawiam
 

ewcik89

Nowicjusz
Dołączył
22 Wrzesień 2016
Posty
1
Punkty reakcji
0
Ja mogę śmiało polecic te kocyki minky bo mam taki i są rewelacyjne. dziecko się nie poci pod nim i od razu szybciutko zasypia.
 

buniaxd10

Nowicjusz
Dołączył
29 Wrzesień 2016
Posty
1
Punkty reakcji
0
Mam ten kocyk z minky i kupiłam w cosmodreams. Cenowo dobrze wychodzą i niczym nie róznią się od tych droższych. polecam. po praniu nie zmieniają się i dziecko sie pod nim nie poci. z wypełnieniem na pewno będa dobre na wiosne, jesien i zimę a ltem mogą posłużyć zamiast lekkiej kołderki na chłodniejsze noce.
 

Hubert Jan Sawicki

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2016
Posty
7
Punkty reakcji
0
My z żoną jesteśmy przekonani tylko do bawełny, dziecko się nie zgrzeje. W zimie i latem jest tak samo dobra.
 

Kasia1985Kasia

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2018
Posty
58
Punkty reakcji
0
Ja sama szyję takie pościelki dla dzieci i zawsze kupuję materiał 100% bawełny i wiem, że jest to w 100%. Ostatnio wiecej tego szyję i potzebuję wiecej nici i znalazłam super hurtownie w łodzi. Firma nazywa się Rozmaryn-Tex. i mieści isę na Częstochowskiej. Wiec, jeżeli ktoś szuka dobrego dostawcę to oni są cenowo najlepsi.
 

malwa1990

Nowicjusz
Dołączył
11 Luty 2017
Posty
106
Punkty reakcji
0
Ja chyba zostałabym przy kocykach z minky a pościel jednak zostawiła w 100% bawełnianą. My np mamy fajną ze Sleepee i od razu czuć po dotyku, że jest bardzo dobrej jakości. A co do tych minky to wiem, że mają ekstra wzory <3 sama kupiłam swojej małej kilka kompletów :)
 

Kasia1985Kasia

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2018
Posty
58
Punkty reakcji
0
Też mi się tak wydaję, że kocyk to kocyk a pościel powinna być ze 100% bawełny. Ja ostatnio kupiła sobie maszynę do szycia i szyję dla siebie jak i domowników ubranka czy nawet ubranka dla lalek - super zabawa. Jeżeli chodzi o maszynę do szycia to wybrałam model JANOME JUNO E1015 za w zaokrągleniu 500 zł ze sklepu sintex.
 

Nicola

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2018
Posty
78
Punkty reakcji
0
Ja niestety nie mam takich zdolności i kupuję pościel dla dziecka. Bardzo ładne wzory i kolory pościeli można kupić w sklepie PakaPościel. W sklepie można kupić nie tylko pościel dla dzieci ale tez dla dorosłych.
 
Do góry