Porównanie horrorów amerykańskich i azjatyckich.

Mastek

Nowicjusz
Dołączył
4 Luty 2007
Posty
302
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Łódź
W których panuje lepszy klimat, które pozostawiają lepsze wrażenie na człowieku?
 

radkosz

Nowicjusz
Dołączył
4 Luty 2007
Posty
116
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Rzeszów
Napewno wole kino azjatyckie, w horrorach azjatyckich jest umiejetnie zbudowana atmosfera, do tego takze w anime wystepuja elementy japonskich horrorow i wierzen.
 

a.n.i.a.

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2006
Posty
1 064
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Azjatyckie :eek:k: jest lepszy klimat, amerykańskie sa bardziej nudne i przewidywalne i nie wiem czemu zawsze bohaterami sa jacyś studenci i gdzies jada i im sie cos dzieje, np Hostel i Dom Woskowych Ciał... wszystko na jedno kopyto jak to sie mówi...
 

fehcram

j-lover
Dołączył
12 Luty 2007
Posty
1 220
Punkty reakcji
0
Miasto
Wonderland
Azjatyckie ^^.
Bo poruszają... temat o lękach które są w nas samych ;) i przez to mamy głupie schizy ...

Amerykanskie są bardzo komercyjne ( zresztą jak większość amerykanskich rzeczy...) i na tej samej bazie wszystkie powstają... zero orginalności :p
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Hmm, trudno powiedzieć, te Azjatyckie jak mówili przedmówcy mają swój klimat, dobra fabuła zastąpiona tanimi sztuczkami (efektami specjalnymi), zaś te Amerykańskie.. coż horrory USA z lat 70 są bezkonkurencyjne (Hellraiser czy np. filmy Hitchocka), a teraz... cóż jeśli nie komercja, to przynajmniej banalna fabuła, weźmy np. ostatni horror - Hannibal Rising - dno.
 

ShAdiE

Dołączył
29 Maj 2006
Posty
3 621
Punkty reakcji
1
Wiek
30
Azjatyckie, bardziej wciągające, prawdziwe, klimatowe, nieprzewidywalne, dobra atmosfera.
Amerykańskie, wszystkie takie same, nudne.
;)
 

Chiyo

Nowicjusz
Dołączył
3 Marzec 2007
Posty
29
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Warszawa aktualnie:)
Jak najbardziej azjatyckie! Nie lubię horrorów, ale już wolę te azjatyckie od amerykańskich:) Jak ma być już strasznie to niech będzie ale tak naprawdę:)
 

mrau

Nowicjusz
Dołączył
25 Luty 2007
Posty
988
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Lublin
azjatyckich niedzierze... nudneeee... i prawie zawsze ten sam pomysl...

amerykanskich "terazniejszych" tez nie lubie... tez praktycznie zawsze to samo... ale w tych starszych mozna znalesc kilka naprawde ciekawych tytulow...

moj ulubiony "horror" jest akurat z Nowej Zelandii...
 

Miyoshi

Nowicjusz
Dołączył
3 Marzec 2007
Posty
453
Punkty reakcji
0
Zależy co. Nie mogę oceniać wszystkiego ogólnie... Ale niektóre np. japońskie horrory są niekiedy śmieszne xD
 

Tolexis

Nowicjusz
Dołączył
4 Marzec 2007
Posty
19
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Maśtasiu tak samo jak Ty wole te azjatyckie :) w szczególności jak ogądamy je razem :p
 

Mastek

Nowicjusz
Dołączył
4 Luty 2007
Posty
302
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Łódź
Maśtasiu tak samo jak Ty wole te azjatyckie :) w szczególności jak ogądamy je razem :p
Wtedy każdy film jest dobry :) No może oprócz Demon Island, bo to szmira jakich mało...

Co do horrorów - azjatyckie są bardziej wymagające. Atmosfera w nich jest budowana stopniowo i bardziej oddziaływuje na umysł i wyobraźnię. Natomiast w amerykańskich wszystko jest podane na tacy, wiadomo, kiedy się bać a najnowsze produkcje są bardzo przewidywalne, oparte na schemacie. Nie twierdzę, że wszystkie produkcje z USA są złe, ba, są takie, które mi się podobają, jednak na postawione przeze mnie pytanie odpowiadam - azjatyckie.
 

LaggeR

OpenMinded Metalhead
Dołączył
30 Sierpień 2006
Posty
1 939
Punkty reakcji
11
Wiek
36
Azjatyckie zdecydowanie, maja bardziej tajemnicza oslone fabuly i nie sa zrobione w zaprzegu komercji
 

Gamgee

Nowicjusz
Dołączył
2 Marzec 2007
Posty
165
Punkty reakcji
0
Wiek
33
azjatyckie mają zdecydowanie lepszy klimat i ogólnie fabułę (z reguły), dlatego że są owiane mgiełką tajemnicy.
natomiast amerykańskie są zdecydowanie prostsze, wszystko wykładają kawa na ławę, więc jak po ekranie leje się już krew i latają poodcinane kończyny - nie ma się CZEGO bać.
tajemnicze są o wiele lepsze. człowiek boi się przecież najbardziej tego, czego nie zna.

dlatego - AZJATYCKIE.
 

Mastek

Nowicjusz
Dołączył
4 Luty 2007
Posty
302
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Łódź
azjatyckie mają zdecydowanie lepszy klimat i ogólnie fabułę (z reguły), dlatego że są owiane mgiełką tajemnicy.
natomiast amerykańskie są zdecydowanie prostsze, wszystko wykładają kawa na ławę, więc jak po ekranie leje się już krew i latają poodcinane kończyny - nie ma się CZEGO bać.
tajemnicze są o wiele lepsze. człowiek boi się przecież najbardziej tego, czego nie zna.

dlatego - AZJATYCKIE.
Wczoraj byłem ze swoją dziewczyną na Klątwie 2. Film jest w sumie dobry, ale jeśli chodzi o klimat to japońska wersja bije go na głowę...
Jest jeszcze coś - pierwszy mój kontakt z Klątwą to była wersja amerykańska. Po jakimś czasie zobaczyłem wersję japońską - teoretycznie nie powinienem już się specjalnie bać, być zaskoczonym ani nic, bo wprzecież widziałem już ten film w trochę zmienionej postaci. Nic bardziej mylnego - azjaci potrafią małym kosztem zrobić fenomenalne dzieła, których nastrój i groza wpływają na podświadomość widza, a nie podają wszystko na tacy, jak to jest w przypadku produkcji USA.
 

Elune

trąbka?
Dołączył
30 Marzec 2006
Posty
1 107
Punkty reakcji
0
Wiek
33
A ja nigdzie cholera japanesse znaleźć nie mogę klątwy 2 =_=
Jak ktoś znajdzie niech da znać xP

Co do japońskich a amerykańskich.
Widziałem shuttera (jap)... schizy miałem xD
Widziałem kilka amerykańskich horrorów... raczej się nie cykałem.
Ale nigdy nie widziałem jap. a potem jej odpowiednika amerykańskiego. Oprócz Krąg 2 =_= I uważam, że lepszy amerykański xD Był tutaj.
 
Do góry