Porady dla początkującej bloggeriki

smallimol

Nowicjusz
Dołączył
14 Marzec 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Cześć! Jakiś czas temu założyłam bloga, jednak jego oglądalność jest bardzo niska. czy moglibyście poradzić mi co powinnam w nim poprawić/zmienić?

www.scarecrow-and-fungus.blogspot.com

dzięki!
 

michalkortas

Bywalec
Dołączył
30 Czerwiec 2008
Posty
1 509
Punkty reakcji
52
Wiek
16
Ogólnie nie jestem blogerem, jednak po pierwsze Twój blog posiada zbyt skomplikowany adres, przez co jest trudny do zapamiętania. Po drugie, raczej mało osób interesuje czyjeś prywatne życie, no chyba, że jesteś celebrytką ;)

No ale jeśli i to Cię nie zraża postaw coś oryginalnego, nie na darmowym skrypcie i serwerze. Dodatkowo REKLAMA. Spory rozgłos a może kogoś zachęcisz.

Pozdrawiam ;)
 

nieuprzejmaaa

Nowicjusz
Dołączył
1 Marzec 2011
Posty
162
Punkty reakcji
12
Powiem Ci szczerze, nie obraź się: Twój blog jest po prostu nudny. Naprawdę mało kogo interesuje, ile lekcji polskiego masz w tygodniu. Takie blogi w formie pamiętników, na których opisujesz np. że wczoraj znów dostałaś pałę z bioli, a aśka z kryśką obgadują cię przed blokiem, zazwyczaj nie cieszą się dużą popularnością, no bo co to kogo obchodzi? Takich internetowych pamiętników jest całe mnóstwo i są one najzwyczajniej w świecie nudne jak flaki z olejem. Ludzie opisują na nich głupoty w stylu, że rano ich syn biegał po dywanie i go pobrudził lub że sąsiadka z dołu jest wścibska i ciągle plotkuje. Co to kogo obchodzi? Na co komu ta wiedza? No chyba, że piszesz o tym, iż dopadła Cię grypa- wtedy taka informacja może zainteresować Sanepid (żart).

Też kiedyś prowadziłam taki internetowy pamiętnik, ale zlikwidowałam go, bo po prostu po paru miesiącach postarałam się ocenić go obiektywnie i sama zauważyłam, że on jest, delikatnie ujmując, niezbyt ciekawy. Doszłam do wniosku, że nie będę traktować internetu jak śmietnika.

A co do popularności, to nie wiem, po co chcesz ją zdobywać. Czy zależy Ci na ludziach, którzy otworzą stronę tylko po to, aby po chwili z niej wyjść? Ja też, jak zaczęłam prowadzić mojego obecnego bloga, to myślałam, że zależy mi na popularności i dużej liczbie wejść. Cieszyłam się, że mój blog jest w wyszukiwarce. Później zrozumiałam, że z wyszukiwarki wchodzi na niego mnóstwo ludzi, którzy w zasadzie szukają w ogóle czego innego, nie interesuje ich tematyka bloga, przypadkowo tylko na niego trafiają i w związku z tym naciskają "wróć". Zrozumiałam wtedy, że nie potrzeba mi przypadkowych ludzi na mojej stronie, których wcale nie interesuje to, co ja tworzę. Popularność nie jest najważniejsza, najważniejsza jest treść. Nie ilość odbiorców się liczy, a jakość. :)
 

stickydude

Nowicjusz
Dołączył
13 Wrzesień 2010
Posty
289
Punkty reakcji
12
Wiek
32
Miasto
Koge
Zmień czcionkę w tytułach wpisów bo nawet nie chce mi się ich(tytułów) teraz czytać. No i faktycznie trochę wieje nudą, bo chociażby wpis z 12 marca jest bez sensu. Piszesz coś o pozytywnej energii i niezliczonych pomysłach, a zaraz sprawiasz wrażenie strasznej fajtłapy, odwlekając ten temat który już zdążył mnie zaintrygować. Poczułem się tak, jakby zabrakło Ci pomysłów jak go dalej pociągnąć i na siłę upchałaś Paolo Nuttiniego :/
Aha i odświeżyłem kilka razy stronę, żeby patrzenie na licznik było dla Ciebie milszym widokiem :bag:
 
Do góry