Porada jak rozwinąć swoje umiejętności

Dejw93

Nowicjusz
Dołączył
29 Lipiec 2013
Posty
86
Punkty reakcji
0
Witam,
Mam na imię Dawid i chciałbym wam zadać parę pytań. A sprawa wygląda następująco: fotografuję amatorsko już okrągłe 4 lata i postanowiłem na poważnie wejść w tę branżę lecz nie bardzo mam pomysłu jak to zrobić.
1. Czy własny fotoblog to dobry pomysł w dobie coraz liczniejszych blogów? Swój własny prowadzę od niedawna.
2. Może w końcu zakręcić się na jakimś forum foto? Czy jakieś szczególnie polecilibyście?
3. Może to zabrzmi dość dziwnie i naiwnie ale... gdzie mogę znaleźć innych ludzi, z którymi mógłbym podzielić swoją pasją? Do tej pory zawsze fotografowałem samotnie a chodzi mi o wspólne wypady w plener.
U mnie w mieście (bądź co bądź dużym) chyba nie ma nawet klubu foto z prawdziwego zdarzenia. Myślałem o jakichś warsztatach aby rozwijać swoje umiejętności i poznawać nowych ludzi/zawiązywać znajomości w branży ale te z reguły są strasznie drogie. Wystarczy, że masa pieniędzy pożre sam sprzęt.

Pozdrawiam,
Dawid
 

hiena888

Nowicjusz
Dołączył
9 Lipiec 2014
Posty
8
Punkty reakcji
0
Rób zdjęcia! cały czas! nie ważny jest sprzęt ale oko i gust:)
 

Dejw93

Nowicjusz
Dołączył
29 Lipiec 2013
Posty
86
Punkty reakcji
0
Według mnie to mit z tym sprzętem. Na przykład mnie już nie zadowolają wykonywane przeze mnie fotografie, choć staram się wyciągać ile mogę z aparatu - no ale od kompaktu zbyt wiele wymagać nie mogę (no chyba, że to kwestia złej obróbki). Mam porówananie z wieloma drogimi lustrzankami, które mają o niebo lepsze parametry.
Dodam więcej - po prostu wstyd mi jest czasami fotografować kompaktem - ktoś taki jak ja, kto chce zostać zawodowcem w branży, nagle przychodzi na, bądź co bądź amatorską ale zawsze sesję z takim aparatem?
W międzyczasie zarejestrowałem się na pewne forum foto i założyłem bloga, tak więc mam nadzieję, że kiedyś rozwinę skrzydła.
 

calme

calmeriatka
Dołączył
19 Lipiec 2011
Posty
558
Punkty reakcji
219
Ważne, żebyś zawsze szedł w tym kierunku i się nie poddawał. Może warto zacząć pomału inwestować w sprzęt. Nie chodzi mi już od razu o górną półkę, ale małymi kroczkami trza się wspinać do góry ;) Chociaż odrobinę lepszy sprzęt i może nabierzesz od nowa werwy..
 

Dejw93

Nowicjusz
Dołączył
29 Lipiec 2013
Posty
86
Punkty reakcji
0
Póki co zarabiam na w miarę dobry sprzęt, fakt, idzie to dość ciężko ale idzie.
Mam takie plany wobec rozwoju fotografii, nie wiem czy dobrze kombinuję, poradźcie:
1. Kursy fotograficzne oraz te związane z obróbką zdjęć
2. Ogłaszanie się w sprawie sesji - chcę poznać ludzi, z którymi mógłbym organizować sesje
3. Może jakaś asystentura w zakładzie czy coś - chodzi o to aby znaleźć jakiegoś mentora, który pomoże rozwinąć skrzydła, o ludzi, którzy mi dali jakieś wskazówki z prawdziwego zdarzenia
4. Dobry sprzęt i cała reszta to podstawa
5. Rozwój fotobloga a może wejście w świat banków zdjęć (stock)
6. No i robić zdjęcia - jakiś czas temu pykło mi 18 000 fotografia w mojej amatorskiej karierze - taki jestem szalony, że policzyłem :tongue: Nie no, po prostu je sumuję od samych początków i jak przywożę jakies nowe zdjęcia to dodaję nową liczbę.
 

Dejw93

Nowicjusz
Dołączył
29 Lipiec 2013
Posty
86
Punkty reakcji
0
Nie będę zakładać nowego wątku toteż napiszę tu: czy ktoś mógłby mi polecić stronkę, gdzie mógłbym wystawić do oceny swe prace? Naprawdę fachowej oceny a nie poziomu jakiejś gimbazy? Próbowałem tu i tam ale bez większego odzewu.
 

Kapciuszek

niepoprawna optymistka.
VIP
Dołączył
15 Grudzień 2006
Posty
5 363
Punkty reakcji
78
Miasto
kraina baśni
w tej chwili chyba najlepiej sprawdzają się grupy na fejsie. Albo stwórz tutaj temat ze swoimi zdjęciami w dziale Fotografia :)
 

Dejw93

Nowicjusz
Dołączył
29 Lipiec 2013
Posty
86
Punkty reakcji
0
Na tę chwilę poszukuję jakiejś grupy foto w regionie, wokół której mógłbym się zakręcić ale widzę, że tematyka zdechła...
 

Dejw93

Nowicjusz
Dołączył
29 Lipiec 2013
Posty
86
Punkty reakcji
0
Ta sama sprawa ma się do fotobloga - dlaczego coś takiego ciężko wypromować? Pracuję nad tym już rok i odnoszę wrażenie, że wszystko to idzie jak krew w piach. Imam się wielu chwytów, pozycjnowania, fanpejdża, innych blogów a tu nędza.
 

asi_a

Nowicjusz
Dołączył
14 Lipiec 2015
Posty
22
Punkty reakcji
3
prowadzenie fotobloga jest dobrym pomyslem! mobilizuje do czestszego robienia zdjec. wystawiajac swoje fotografue publicznie, mozesz uslyszec wiele rad, ale i slow krytyki. by uslyszec jej jak najmniej, ucz sie kolejnej rzeczy - selekcji, poprawnej edycji.

a gdzie spotkac podobnych?na wystawach, wernisazach, festiwalach fotograficznych, sa tez rozne fundacje fotograficzne, ktore organizuja spotkania.
 

Dejw93

Nowicjusz
Dołączył
29 Lipiec 2013
Posty
86
Punkty reakcji
0
Cóż, rzeczywistość jak zwykle swoje. Mimo prowadzenia bloga od roku, do tej pory nie doznałem żadnych głosów krytyki czy też podziwu. To samo ma się z towarzystwami foto - jak odpiszą raz na kwartał to będzie sukces. I tak ma być poważnie traktowana fotografia w tyj kraju?
 

Dejw93

Nowicjusz
Dołączył
29 Lipiec 2013
Posty
86
Punkty reakcji
0
Minął już rok odkąd założyłem wątek. Tyle się wydarzyło przez ten czas, lecz parcie pozostaje nadal takie samo co wcześniej - ukazanie się światu i swych możliwości/ambicji.
Chciałbym się poradzić czegoś co pozornie powinienem rozwikłać już na samym początku. Mianowicie gdzie z fotografiami do ludzi?

- Mam swojego bloga - zawsze to coś, choć gdybym miał liczyć w komentarzach na jakieś sensowne opinie to bym musiał czekać chyba do śmierci - nauczyłem się już tego, że nigdzie w Internecie nie otrzymam konstruktywnej krytyki.
- własny fanpage - często aktualizowany to chyba dobry pomysł? Wprawdzie jest ale dosyć zdechły.

Czy są jakieś inne drogi do pokazania swej twórczości szerszemu gronu ludzi? Zależy mi na tym bardzo - w końcu po roku należałoby zrobić jakiś większy krok w dobrą stronę.
 
Do góry