Pora na chodzenie

Magdasf1

Nowicjusz
Dołączył
12 Luty 2007
Posty
149
Punkty reakcji
0
Miasto
gdzies kolo lodzi;)
Ale ty tez pewnie wyolbrzymiasz to co robi twoja corka (imienniczka mojej:):)) kazdy kochajacy rodzic to robi, a druga sprawa to ja tam nie slucham ciotek i innych "starszych" pan (w tym tesciowej:)) bo one co innego robia co inego mowia a co innego mysla
 

Magdulek

Nowicjusz
Dołączył
30 Kwiecień 2007
Posty
531
Punkty reakcji
0
Wiek
115
Miasto
Śląsk
A moja córcia tez sie nie palila do chodzenia, etapu raczkowania prawie wcale nie bylo.Mała zaczela sama chodzić jak miała dobrze po 13 miesiącu ,ale za to baaaardzo szybko zaczela gadac- i do tej pory buzia jej sie nie zamyka HIHI, tak ze racja jest to ze kazdy jest indywidualista i nie ma co sie porownywac z innymi , przyjdzie czas to samo pojdzie
 

eglise

Nowicjusz
Dołączył
14 Lipiec 2007
Posty
745
Punkty reakcji
0
Córka mojego brata miała 14 miecięcy jak zaczęła siadać..
 

Arina

...aż w jedną krótką chwilę pojmiesz po co żyjesz!
Dołączył
18 Maj 2005
Posty
3 093
Punkty reakcji
1
Wiek
39
Miasto
z TYCH najlepszych
Mój Kasjanek zaczął wszystko robić w jednym czasie. Jeszcze dobrze nie siedział (chwiał się) a sam wstawał na nóżki podpierając się szczebelek łóżeczka (miał 6 miesięcy) W Tym tygodniu zaczął 7 miesięcy i już siedzi oraz wstaje, na wszystko sie wspina, a przytrzymując się np. łóżka stawia kroczki ^^
Tez raczkuje, już po całym mieszkaniu- tylko trzeba pilnować bardzo bo często sie przewraca.

Jestem dumna z mojego maluszka :D

Tylko jeść zupek mi nie chce ._.

Mój Synuś ^__-
 

IdeaL_Ask

Nowicjusz
Dołączył
10 Sierpień 2007
Posty
109
Punkty reakcji
0
Wiek
42
Miasto
Kubilandia :P
mój łobuz zaczął sam chodzić jak miał 11 m-cy :) ,raczkował od 6 m-ca ale tylko po wersalce,po podłodze nie chciał (teraz nadrabia łażenie na pieska :p )


nie masz co się martwić Simonko :) ..każdy maluch ma swoje tempo :) .. jeszcze będziesz narzekać że musisz za nim latać ;)
 

memeklew13

Nowicjusz
Dołączył
28 Sierpień 2007
Posty
355
Punkty reakcji
1
nie przejmoj sie mam 2 braci ktorzy jednen zaczol w rok chodzic a drugi jak mial 12 miesiecy nauczy sie zobaczysz
 

opiolica

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2007
Posty
241
Punkty reakcji
0
jja tez kiedys mialm takie obawy moja oczesnie 14 miesiaczna corcia chodzila ale tylko za reke... i strasznie sie bala o to zre nie chce sama:/
ale nagle po dwoch dniach kiedy szla ze mna za raczke wyslizgnela sie iiiii ojej wszyscy zamilkli a Olimpia zaczela od tej pory sama dreptac:) wiec napewno kiedys zacznie
 

sosad1

Nowicjusz
Dołączył
11 Listopad 2007
Posty
995
Punkty reakcji
2
Wiek
39
Witajcie. Mam maly problem choc wlasciwie moze i nie powinnam sie jeszcze przejmowac..otóz moj 14 miesieczny synek jescze sam nie chodzi...
Gdy trzymam go Za jedna rękę to idzie jako tako...w domu chwyta sie szafek i tez idzie ale sam nie chce...moze to dlatego ze urodzil sie 3 tyg szybciej..no nie wiem...raczkowal tez pozno...ok.11-12 miesaca...
A jak wasze maluchy???
Nie ma określonej teorii, w której pisze kiedy dziecko ma chodzić a kiedy biegać a jeszcze kiedy samemu zrobić sisi di kibelka, każde dziecko rozwija się inaczej. Np ja zaczełam sama chodzić mając 8 miesięcy smile.gif mam i powiedziała i jestem z siebie dumna:)
 

hela1101

bosmanka :P
Dołączył
13 Maj 2005
Posty
816
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
...:::hmm:::...
wiadomo każdy maluszek inaczej, moja kuzynka zaczela chodzić mając 15 miesięcy, a moja siostrzenica dzisiaj zrobila pierwsze 4 kroczki sama, dokładnych etapów kuzynki nie znam ale siostrzenica siadała mając jakos 6 miesiecy, a co do raczkowania to najpierw sie kreciła w kółko :D potem pełzała do tyłu aż wkoncu zaczeła latac jak wariat na czworaka, teraz ma niecałe 11 miesiecy i od poltorej niesiąca stawa przy meblach i powoli sie przesówała obok ich, niedawno zaczeła chodzić za rączke.


powiedzcie mi czy jak ona dzisiaj zrobiła pierwsze swoje kroczki sama to juz w najbliższych dniach zaczniech chodzzić w miare normalnie, czy to jeszcze "troche" potrwa?
 

=MiLi=

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2008
Posty
285
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Łódź
Każde dziecko rozwija się w innym tempie, nie ma co się martwić ani przyspieszać. Dziecko samo wie kiedy jest gotowe do czegoś :) Nasza Nelka np mając pół roku zaczęła sama wstawać i już siedziała. Teraz ładnie chodzi jak trzyma się Ją za rączki (tzn podaje palce) , ale kiedy zacznie chodzić sama tego najstarsi górale nie wiedzą ;) Zacznie sama chodzić jak będzie na to gotowa :)
 
Do góry