Pomysł na wycieczkę szkolną.

majkusia

Nowicjusz
Dołączył
28 Marzec 2012
Posty
133
Punkty reakcji
1
Dorka a co można zobaczyć w Malmo??? W szkole mojego synka właśnie szukali pomysłu na wycieczkę , może bym zaproponowała tylko czy warto?
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 023
Punkty reakcji
19
Miasto
Oświęcim
majkusia napisał:
Dorka a co można zobaczyć w Malmo??? W szkole mojego synka właśnie szukali pomysłu na wycieczkę , może bym zaproponowała tylko czy warto?
A może być samba? ;) Chętnie Ci powiem, bo akurat mam to na bieżąco. Na pewno warto zobaczyć zamek Malmohus, w którym połączono muzeum historii naturalnej z regionalnym. Jest to najstarszy zamek renesansowy w całej Skandynawii. Mnie osobiście zachwycił mały rynek Lilla Torg, kościół St.Petri (świętego Piotra) i Malmo City Hall. Uwierz mi, nie można się tam nudzić, na każdym kroku bowiem można zauważyć małe perełki architektury, ale też i podziwiać te zupełnie współczesne, miejscowe budynki. Myślę, że możesz spokojnie podpowiedzieć nauczycielowi, a on już sobie znajdzie wszystkie warte zobaczenia miejsca albo dopyta organizatora :)
 

koozka

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2011
Posty
331
Punkty reakcji
3
samba, to ta sama wycieczka, o której pisała wcześniej Dorka, tylko stronę zmienili ;)
Też się nią interesowałam. Oferta jest ważna chyba tylko do końca października.
 

majkusia

Nowicjusz
Dołączył
28 Marzec 2012
Posty
133
Punkty reakcji
1
Samba możesz być i Ty :) Każda wiedza się przyda. Interesuję się, bo lubię wycieczki, które w jakiś sposób poszerzą wiedzę Kacpra. Także muszę wiedzieć czy warto słać małego w tamte strony. Ale skoro polecasz.. poszperam jeszcze i pewnie się zdecyduje, bo małemu też bardzo zależy. Opcja rejsu promem go strasznie rajcuje.
 
D

Dorka123

Guest
Kogo nie rajcuje ;)
Ale weź pod uwagę, ze to oferta grupowa, dla szkoły, klasy. Wszyscy u Was są nią zainteresowani? Czy już może padła konkretna propozycja?
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 023
Punkty reakcji
19
Miasto
Oświęcim
No ale zawsze przecież można skorzystać z oferty indywidualnej i zorganizować sobie np. wypad rodzinny. Często widuję ciekawe pomysły na stronie Unity Line - może pomyślcie o tym? :)
 

majkusia

Nowicjusz
Dołączył
28 Marzec 2012
Posty
133
Punkty reakcji
1
Dorka cała klasa zebrała pieniążki na wycieczkę , tylko jeszcze nie postawili na nic konkretnego. A my jako rodzice mamy podać jakieś ciekawe pomysły. Tak więc szukam. A jak myślicie co jest lepsze Malmo, Kopenhaga czy Bornholm. Oczywiście patrząc pod względem dzieci
 

koozka

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2011
Posty
331
Punkty reakcji
3
Kopenhaga ;) Parki rozrywki, jarmarki świąteczne w Tivoli, jeśli wycieczka miałaby się odbyć w listopadzie lub grudniu :)
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 023
Punkty reakcji
19
Miasto
Oświęcim
Dobry pomysł, bo przecież jest z czego wybierać z tego co widzę. :) Ja niestety nie doradzę, bo znam ich tylko od strony kolonii dla najmłodszych.
 

Primawera

Bywalec
Dołączył
23 Grudzień 2013
Posty
809
Punkty reakcji
121
jaka29 napisał:
Faktycznie, sorki nie doprezycowałam.
Chodzi mi o LO i wycieczkę w PL na kilka dni. tutaj link
Jest kilka tradycyjnych propozycji na wycieczki szkolne i dużo zależy od formy zwiedzania i możliwości finansowych.
1. Kraków, Wieliczka, Zakopane, spływ Dunajcem.
2. Warszawa, Łazienki, Wilanów, Żelazowa Wola.
3. Poznań, Kórnik, Rogalin, Puszczykowo.

Wycieczki jedno lub dwu / dniowe

1.Muzeum chleba w Radzionkowie, zwiedzanie połączone z samodzielnym pieczeniem bułek i chleba.
2.Fabryka bombek Złotoryja lub Krośnice,
3.Park miniatur w Kowarach, Kopalnia uranu Kowary.
3.Zamek Książ i stadnina koni. Palmiarnia
4. Zamek w Mosznej i Góra św. Anny.
5.Muzeum papiernictwa w Dusznikach Zdroju - z nauką produkcji papieru.
6. Karpacz, Muzeum Zabawek,

Wycieczki w terenie - piesze, wymagają dobrej kondycji od wszystkich uczestników.

1. Beskidy ( zdobywanie Baraniej Góry, Skrzyczne, Zywiec , Koniaków, Wisła, Szczyrk, Wadowice)
2. Zakopane ( wejście piesze Gubałówka, Krupówki, Dolina Kościeliska, wejście Trzy Korony,
3. Karpacz ( Muzeum Miniatur Kowary, Zamek Bolków, Kościółek Wang, Schronisko Samotnia, ewentualnie Śnieżka. Zapora na Łomnicy)
 
Do góry