Pomóżcie ale wierze że dzieki wam się uda :)

Tidus1234

Nowicjusz
Dołączył
14 Maj 2007
Posty
49
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Miasto
Ja mam to wiedzieć
Siema wszystkim mam na imię Bartek mam 18 lat i dość troszke swojego brzuszka i wagi mam z 169-170 cm wzrostu i z 84KG wagi to troszkę dużo ale bardzo się zmotywowałem i chce schudnąć tylko jaką dietke mam przyjąć chce szybko schudnąć :) biega 1 dziennie wieczorem 20 min Rowerek rano o 6:00 do 7:00 zależy jak z czasem stoję i rano i wieczorem brzuszki bo 30 3 serie ale nie wiem jaką diete mieć i to mój duży problem
 

mr7wws

Nowicjusz
Dołączył
8 Wrzesień 2010
Posty
416
Punkty reakcji
29
Myślę, że w google na pewno znajdziesz coś gotowego.

Nie mieszaj węglowodanów z białkiem, staraj się spożywać posiłki codziennie o tych samych godzinach. Jedz często ale nie dużo, np. 5 razy dziennie. Ogranicz słodycze, najlepiej nie spożywaj ich wcale.

biega 1 dziennie wieczorem 20 min

moim zdaniem troszkę za krótko

Rowerek rano o 6:00 do 7:00

dorzuciłbym do tego jakieś ćwiczenia, ewentualnie zastąpił nimi rowerek

wieczorem brzuszki bo 30 3 serie

na początek może być, lecz z czasem stopniowo zwiększaj ilość powtórzeń

przydały by Ci się jakieś hantle, ewentualnie butelki napełnione wodą

pij dużo wody mineralnej, przynajmniej 1,5l dziennie

W sieci jest cała masa informacji na ten temat, musisz tylko poszukać.

kup balsam który nawilża i ujędrnia skórę

Bardzo często bywa tak że podczas, ćwiczeń, diet, człowiek potrafi się załamać. Nie rezygnuj dopóki nie zauważysz jakichkolwiek efektów, później będzie już tylko z górki. Postępy będą motywować Cię do dalszego działania. Zapewne Twoje samopoczucie znacznie się poprawi, jest to pozytywny skutek uprawiania sportu.

Powodzenia.
 

monoton

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2011
Posty
259
Punkty reakcji
4
przede wszystkim zdrowa żywnośc oparat ana warzywach i owocach. Gotowane mięso nie smażone. NIe trzeba jakiejś drakońskiej diety żeby osiągnąć dobrą sylwetkę. Wygoogluj sobie.
 

Bazylq

Nowicjusz
Dołączył
6 Lipiec 2010
Posty
23
Punkty reakcji
0
Dokładnie zdrowa żywność i zmniejszone ale regularne porcyjki, na bok oczywiście wszelkie słodkości i napoje gazowane dokładniejsze i szczegółowo opisane diety jak przedmówcy wspominali w google całe mnóstwo
Pozdrawiam i powodzenia życzę :eek:k:
 

Testosteron

Nowicjusz
Dołączył
20 Luty 2010
Posty
42
Punkty reakcji
1
Nie mieszaj węglowodanów z białkiem
Możesz mi wyjaśnić dlaczego? Sam jestem na redukcji i jem np. brązowy ryż z piersią kurczaka, czy kaszę jęczmienną z wędzoną makrelą. Dużo zależy też od organizmuu.
biega 1 dziennie wieczorem 20 min
Innymi słowy spalasz glikogen a nie tłuszcz. Tłuszcz spala się po około 30 minutach wysiłku aerobowego (najlepiej biegania). Przy czym musi to być wysiłek tlenowy. Czyli nie lecisz jak głupi, ale spokojnym truchcikiem. Jeżeli już nie możesz to przejdź w szybki marsz w po chwili znów zacznij biec truchcikiem. Według mnie żeby w ogóle zobaczyć efekty musisz biegać 60 minut. Możesz też iśc na siłownię i po wysiłku fizycznym idź na bieżnię. 30 minut szybkiego marszu powinno wystarczyć. W końcu podczas treningu siłowego spaliłeś sporo glikogenu.
 

mr7wws

Nowicjusz
Dołączył
8 Wrzesień 2010
Posty
416
Punkty reakcji
29
Możesz mi wyjaśnić dlaczego? Sam jestem na redukcji i jem np. brązowy ryż z piersią kurczaka, czy kaszę jęczmienną z wędzoną makrelą. Dużo zależy też od organizmuu.

Myślę, że jest to oczywiste. Białko jest podstawowym budulcem mięśni, węglowodany natomiast służą przyswajaniu białka. Gdyby tak jednak okazało się, że ćwiczenia znudzą mu się a dalej będzie stosował dietę, nie schudnie tylko wręcz przeciwnie, jeszcze przytyje. Myślę, że na początek taka dieta nie jest wskazana.
Owszem, gdyby autor chciał wybrać się na siłownię.
Wydaje mi się, że bieganie i rowerek to zdecydowanie za mało na dietę o jakiej wspominasz.

Niech najpierw poćwiczy na sucho, bez odżywek i specjalnych diet, jeśli spodoba mu się w tedy niech zacznie myśleć o czymś więcej.

Jeśli ktoś ma słomiany zapał, więcej będzie z tego szkody niż korzyści.
 

Testosteron

Nowicjusz
Dołączył
20 Luty 2010
Posty
42
Punkty reakcji
1
Myślę, że jest to oczywiste. Białko jest podstawowym budulcem mięśni, węglowodany natomiast służą przyswajaniu białka. Gdyby tak jednak okazało się, że ćwiczenia znudzą mu się a dalej będzie stosował dietę, nie schudnie tylko wręcz przeciwnie, jeszcze przytyje. Myślę, że na początek taka dieta nie jest wskazana.
Owszem, gdyby autor chciał wybrać się na siłownię.
Wydaje mi się, że bieganie i rowerek to zdecydowanie za mało na dietę o jakiej wspominasz.

Niech najpierw poćwiczy na sucho, bez odżywek i specjalnych diet, jeśli spodoba mu się w tedy niech zacznie myśleć o czymś więcej.

Jeśli ktoś ma słomiany zapał, więcej będzie z tego szkody niż korzyści.
Wychodzę z założenia, ze jeżeli się za coś bierze to powinien się za to brać na poważnie. Jeżeli obliczymy, że robi aeroby 2 x w tygodniu po 60 minut + 3 x w tygodniu siłownia i wyjdzie powiedzmy 2500kcal i nagle siądzie przed telewizorem, czy komputerem i zaprzestanie jakiegokolwiek treningu to wiadomo, że przytyje. Co do samych węglowodanów to ich główną funkcją jest dostarczenie energii. Oczywiście odbudowuje też glikogen, oraz regeneruje mięśnie. Ma też kilka innych funkcji.
 

mr7wws

Nowicjusz
Dołączył
8 Wrzesień 2010
Posty
416
Punkty reakcji
29
Wychodzę z założenia, ze jeżeli się za coś bierze to powinien się za to brać na poważnie.

Ja też wychodzę z takiego założenia, lecz znam ludzi którzy zamiast budować masę roztyli się.
Sport, siłownia nie jest dla wszystkich. Niektórym zapał bardzo szybko przechodzi.

W kwestii węglowodanów muszę się do edukować. :)
 

Testosteron

Nowicjusz
Dołączył
20 Luty 2010
Posty
42
Punkty reakcji
1
Ja też wychodzę z takiego założenia, lecz znam ludzi którzy zamiast budować masę roztyli się.
Sport, siłownia nie jest dla wszystkich. Niektórym zapał bardzo szybko przechodzi.

W kwestii węglowodanów muszę się do edukować. :)
U mnie na siłowni jeszcze do niedawna trenował pewien sezonowiec. Koleś zabawny, np. po każdym treningu tańczył. Wszyscy go nagrywali a on myślał, że jest taki świetny. A robił z siebie po prostu idiotę. Koleś był wysoki, ale strasznie chudy. Ktoś mu pokazał gościa, który trenuje już długo. Trzyma dietę, trenuje regularnie od wielu lat i wygląda. Powiedzieli mu, że jak nakupuje supli to będzie tak wyglądał. Wydał ponad 1000zł, które zbierał bardzo długo. Z tego co mówił to kasę trzymał z różnych urodzin, kieszonkowego, itp. Potrenował jeszcze z 2 tygodnie i wpadł na pomysł żeby zatańczyć z hantlami. A raczej ktoś musiał mu to podpowiedzieć. Hantle go przeważyły i poleciał do tyłu. Na początku myśleli, ze to jakaś sztuczka (cały czas się rzucał na glebę podczas tańca), ale zobaczyli, że jest zapłakany. Do tej pory go nie widziałem. Podobno miał aż operację na to kolano, ale nie wiem czy to prawda. Mało tego. Ten koleś jest studentem prawa :D Mało tego- gościowi, który go odprowadził po wypadku do domu dał białko warte ponad 150zł za free.
 

mr7wws

Nowicjusz
Dołączył
8 Wrzesień 2010
Posty
416
Punkty reakcji
29
Przynajmniej jeden miał z tego korzyść.

Zawsze myślałem, że aby dostać się na prawo trzeba być wybitnie inteligentnym. :D

Wszyscy go nagrywali a on myślał, że jest taki świetny.

Syndrom bycia fajnym. Nie wszyscy z tego wyrastają.

Bardzo często za głupotę i niewiedzę płaci się pieniędzmi, a nawet własnym zdrowiem.
 
Do góry