Pomocy moje dziecko wymiotuje

Madzia310588

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2010
Posty
512
Punkty reakcji
3
Wiek
35
nie mam pojęcia gdzie mam to napisać w jakim dziale ale szukam pomocy...
dziś moja córeczka jadła to co zawsze była spokojna bardzo grzeczna nic nie wzgazywało na to co się stanie fakt dziś mało jadła bo nie zjadła obiadku ale tak to śniadanie i na kolacyjkę mleczko wypiła było ok wszystko szykowała się to spania jak nagle wstała z łóżeczka i staneła przy barierkach i zaczeła wymiotować mlekiem jak się potem okazała to nie pierwszy raz bo koła niej już było zwymiotowane widocznie musiała zwymiotować jak już leżała musiałam na szybko zmienić wszystko w łóżeczku i dać do prania ją umyć delikatnie z wymiocin jestem sama w domu i lekko wpadłam w popłoch nie wiedziałam co robić pierwszy raz coś takiego miałam potem okazała się że jest ok leżała u mnie na łóżku i znowu zwymiotowała powiedziałam sobie że jeszcze raz i dzwonie po lekarza ale okazało się że już nie wymiotowała więcej boje się jej coś dawać teraz śpi smacznie u mnie w łóżku powiedziałam że muszę ją mieć przy sobie dziś cały czas na nią patrze i myślę co jej może być czemu tak się stało jak jej pomóc moja córeczka ma roczek i 4 miesiące prawie 5 napiście co moge zrobić jak jej pomóc bardzo proszę jestem sama z nią w domu i tylko modle się żeby to się nie powtużyło
 

Avior

Bywalec
Dołączył
16 Kwiecień 2009
Posty
1 009
Punkty reakcji
96
Maaaadziaaaa, dzieci rzygają i miewają biegunkę. Miewają wysypki, psuja im się zęby, rozbijają sobie łby i kolana, cieknie im z nosa, a większość tych dolegliwości nie wymaga zakładania 10 wątków na forum i wpadania w panikę.
Male dziecko, które już potrafi robić rożne wygibasy może zwymiotować dokladnie z tego samego powodu, z ktorego niektórzy mają mdłości w samochodzie - sprawdza, jak wygląda świat do góry nogami - i nagle ma pelne objawy choroby lokomocyjnej. Może miec drobną niedyspozycje żołądkową - zwróciło wszystko, co miało, zasnęło, obudziło się, zachowuje się normalnie - po sprawie. Może miec lekką infekcję wirusową (dodatkowym objawem bedzie podwyższona temperatura) - trudno. Nastawiamy się na marudzenie i mędzenie, a do lekarza pędzimy wtedy, gdy gorączka jest bardzo wysoka, a dziecko rzyga tak, że się odwodniło (lekarze mają niemiły zwyczaj pchania antybiotyków w przypadku każdej dolegliwości u małego dziecka - chyba, ze masz jakiegoś rozsądnego pediatrę). Herbatkę miętową kup i naucz się odróżniać poważne dolegliwosci od glupot, jak każda porządna wyrodna matka.
 

Madzia310588

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2010
Posty
512
Punkty reakcji
3
Wiek
35
powiem ci tak ja nie panikuje...
w nocy zadzwoniłam do teściów od razu dostałam z:cenzura:...od nich że tak późno dałam im znać w szpitalu zuza normalnie się zachowywała jak zawsze żywa energiczna zero objawów choroby biegónki czy temperatury nic lekarz dał skierowanie na oddział pytałam się czemu tak może być ona powiedziała że nie wie na izbie przyjęć lekarz powiedział że ona nie kwaliwikuje się na przyjęcie na oddział bo nei jest chora a to czemu wymiotuje nie wiedzą dostała zastrzyk przeciw wymiotny i lekko pomogło już nie wymiotowała więcej aż do czasu wczoraj znowu wymiotowała 4 razy po każdym posiłku nie chciała jeść a jak już zjadła to zwymiotowała nie od razu tylko u niej jest coś takiego że zjadła wstała pochodził pomarudziła i nagle po chwili wymiotuje ale to tak jak dorosły nie wiem z kąd tyle tego w jej brzyrzku jak ona zje 2 może 3 łurzeczki i ma dość myślałam że dziś będzie spokuje ale to samo się stało nie wiem już co mam robić nasz petriatra jest na urlopie miałam iść z nią dziś na szczepienia te 6 w 1 ale jak wymiotuje to nie poszłam nie mam pojęcia co robić poradzcie coś w szpitalu nie pomogli nam bo sami nie wiedzą czemu tak jest w necie szukam odpowiedzi czytam posty innych mam daje jej cały cza pić bo tylko to chce ogólnie nie widać zeby coś jej było jest zdrowa tylko lekko kaszle z tym też byliśmy u lekarza i powiedział że nic nie przepisze na kaszel bo ona jest zdrowa to może być spowodowane tym że ona może być alerkikiem i dla tego kaszle pierwsze słyszę ale dała krople i daje jej je na tą alergię ale wracając to tematu nikt mi nie pomaga nie wiem co robic dziecku zamiast przechodzić dalej wymiotuje pomocy
 

Avior

Bywalec
Dołączył
16 Kwiecień 2009
Posty
1 009
Punkty reakcji
96
Przez internet nikt ci nie pomoże. ale możemy obstawiać. Obstawiam: lekką infekcję wirusową z zapaleniem górnych dróg oddechowych. Oskrzela ma czyste, dlatego lekarz niczego nie wysłuchał. Jeśli pije, to się nie odwodni. Czym ją karmisz? Mlekiem? Jest w tym wieku, że już pewnie je inne rzeczy, prawda? Daj jej kleik na wodzie, albo sucha bułkę. Ze swoich dziecinnych lat pamiętam, ze mleko+ infekcja to nie było dobre rozwiązanie, a lekarka młodej powiedziała mi, że mleko to świetna pożywka dla bakterii, więc przy kaszlu, katarze, drapaniu w gardle usuwamy mleku, serki, jogurciki itp z jadłospisu dziecka.
Metoda "na wyrodną matkę": kup colę, taką porządną, nie podróbę, na cukrze, odgazuj i daj dziecku łyka. Działa przeciwwymiotnie a nawet takie małe dziecko od łyka raczej nie zemrze.
 

Madzia310588

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2010
Posty
512
Punkty reakcji
3
Wiek
35
już jestem tak zdesperowana że dosłownie spróbuje wszystkiego...
wczoraj jak dawałam jej mleko przed snem bo tylko przed snem pije 2 butelki mleka nie wymiotowała ale dziś jak dałam jej śniadanko czyli kaszkę wymiotowała potem po zupie pomidorówce wymiotowała i po serku danonku bo tylko takie jej dajemy wymiotowała ona wczoraj skończyła rok i 5 miesięcy więc nie umie jeszcze powiedzieć co jej jest co ją boli ale jako matka już trochę wiem kiedy coś jej jest i zauważyłam że jak ma wymiotować to chce na ręce i jest bardzo marudna jak to zrobi od razu wymiotuje zawsze kilka minut po posiłku lekarze mi nie pomogli w necie nic nie ma myślałam że może tu jest jakaś matka która tak samo ma lub miała...naprawdę nie wiem już co robić nie mam pomysłów chyba spróbuje z ta colą jak zwymiotuje to nie będzie pierwszy raz ale może pomoże jej to coś cały czas na nią patrze cały czas czuwam boje się iść nawet to ubikacji bo myślę że może wymiotować ale że w szpitalu nam nie pomogli to już nie wiem do kogo mam się zwrócić tak lekarz to samo powiedział że nic w gardełku nie widzie ze jest zdrowa i nie wie czemu kaszle a kaszle już tak z 2 tydzień i nic jej nie przechodzi a dobrze że chociasz pije bałam się że może się odwodnić właśnie
 

Avior

Bywalec
Dołączył
16 Kwiecień 2009
Posty
1 009
Punkty reakcji
96
Tzn - nie stosujesz u wymiotującego dziecka żadnej lekkostrawnej diety, tylko pchasz jej pomidorową i danonki? Aha.
 

Madzia310588

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2010
Posty
512
Punkty reakcji
3
Wiek
35
pytałam się lekarza co mam jej dawac do jedzenia lekarz powiedział że to co tej pory żeby niczego nei zmieniac tylko nei dawac słodyczy i soczków a tego i tak jej nie daje wole jej dac biszkopta niż coś słodkiego...lekarz powiedział że lepiej ją przegłodzić niż dawać na siłę więc robię tak jak on powiedział nic nie zmieniłam w diecie jej po za tym zawsze tak jadła i nigdy nie wymiotowała nie wiem czemu tak jest a o co jej podaje jest specjalnie dla niej zrobione nie kupowane my tego nie jemy wszystko robie dla niej obiadki i inne rzeczy tak żeby ona miał zdrową dietę żeby jej niczego nei brakowało
 

Madzia310588

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2010
Posty
512
Punkty reakcji
3
Wiek
35
wiesz jak by miała to od dawna a to jest pierwszy raz i nikt nie może nam pomóc nikt nic nie wie i nie mam pojędzia co robić myślałam czy ona nie zjadła czegoś czego nie ma w jej jadłospisie ale niczego innego nie jadła i nie mam pojęcia czemu ona wymiotuje nie wiem jak jej pomóc lekarze nam nie pomogli to kto może
 

majcyk

Nowicjusz
Dołączył
14 Maj 2010
Posty
19
Punkty reakcji
0
Kurcze dziewczyno byłaś u lekarza dał ci diete i wskazówki co masz robić.
Więc teraz idz jeszcze raz i powiedz że ta dieta ani porady jakie ci dał nie pomagają.
Niech coś wymyśli przecież ten mały szkrab się męczy.
Kurcze lekarze mnie czasami denerwują dziecku coś jest a oni mówią że zdrowe.
Więc nie trać czsu na forum bo tutaj raczej nikt ci nie pomoże tylko idz do lekarza.Pozdrawiam.
 

logujsie

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2010
Posty
37
Punkty reakcji
0
Z moim synkiem miałam tak dwa razy. Jeśli dziecko wymiotuje po każdym posiłku, to oznacza, że albo się czym zatruło lub złapało wirusa żołądkowego. Nie wiem co to za dziwny lekarz radzi, by nie zmieniać nic w . u nas był zakaz dawania dziecku owoców, surowych warzyw, mleka i jego pochodnych, soczków. Dziecko musi teraz mieć lekkostrawną . Ale najważniejsze jest, by dużo piło, bo inaczej małą odwodnisz!!! Przy wymiotowaniu najlepiej na parę godzin nie podawać nic do jedzenia, tylko koniecznie uzupełniać płyny. Ale to już pewnie Was nie dotyczy, bo mała pewnie przestała wymiotować - tak? Potem można podawać kleik ryżowy. Potem jakieś sucharki. A jak po 1 dobie wymioty ustępują, to można zrobić już zupkę z cieniutkim mięskiem i marchewką, np. lekki rosołek. Ale to wszystko należy zmiksować, bo wtedy żołądek nie męczy się dodatkowo z trawieniem kawałków jedzenia. Potem trzeba już wracać powoli do sprzed choroby. A z tym piciem to nie możesz jej dawać butelki wody do wypicia naraz, bo to przy wirusie, to sprowokuje tylko wymioty. Trzeba co 10-15 minut dawać po dwie, trzy łyżeczki płynu, a jak będzie ok. to potem częściej. Dodatkowo kup np. Orsalit lub Gastrolit dla dziecka, to uzupełni poziom wypłukanych elektrolitów. Do tego jakiś Lakcid
 
K

kinga_sc

Guest
Pytałam mamy, bo mój brat był małym rzygownikiem za młodu. I tak zaserwuj jej dietę taką jak masz przy zatruciu. Nie jest mała więc przeżyje:
- grysik na wodzie
- rozgotowany ryż na wodzie
- sucharki maczane w ciepłej wodzie, albo gorzkiej herbatce( najlepiej miętowa)
- takie chrupki kukurydziane bezgluteinowe

Ogólnie to samo co ty jesz jak wymiotujesz.

Broń boże właśnie mleka, przetworów mlecznych, soczków... słodyczy, smażonego... Powoli można podawać gotowane mięsko, lekki rosołek...
 

Madzia310588

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2010
Posty
512
Punkty reakcji
3
Wiek
35
na razie wyeliminowałam jej wszystko to co jest z mlekiem kaszki serki mleko wszystko i wczoraj nie wymiotowała nic wieczorem zaryzykowałam i dałam jej mleka i było dobrze nie wymiotowała dziś dałam jej kaszkę i też nie wymiotowała wszystko pomału wraca do normy zobaczę czy po serku nie będzie wymiotować lub po kaszce do pica czy innych produktach z mlekiem...odstawiłam jej wszystko co na mleku żeby sprawdzić czy ona po prostu nie ma dość już mleka ale byłam w błędzie niektóre dzieci nie chcą nic już jeść z mlekiem bo mają już przesyt tak było z mojej koleżanki córką i pomyślałam że ona też tak będzie mieć...wczoraj naszukałam się dla niej mięska z cielęciny i nie znalazłam wczoraj była na bardzo lekkiej diecie na śniadanko zjadła kleik ryżowy potem kilka bizkoptów na obiadek lekka zupke i 2 danie potem znowu kilka bizkoptów i na kolacyjke mleczko aha i cały czas piła herbatkę z rumianku bardzo jej sasmakowała ogólnie ona jest nie jadkiem i też lekarzy się pytałam co mam z tym robić ale też nie wiedzą czemu ona nie chce jeść mam nadzieję że już nie będzie wymiotowac
 

Avior

Bywalec
Dołączył
16 Kwiecień 2009
Posty
1 009
Punkty reakcji
96
... nie chcą jeść, bo potrzebują mniej, niż się wydaje.
Jak u ciebie pogoda? Bo jeżeli taka duchota jak u mnie, to rozważ, przynajmniej na czas rekonwalescencji małej, ograniczenie ciepłych posiłków. Moje prywatne dziecko wczoraj w przedszkolu np. spożyło na obiad wyłącznie mizerię a w domu od tygodnia nic się nie gotuje - weź poprawkę na ten upał. I na to, ze małe dziecko na diecie częściowo mlecznej nie potrzebuje aż tyle białka - odpuść cielęcinkę i kiedy już będziesz wiedziała, że dziecko jest zdrowe ucz małą jedzenia warzyw i owoców.
 

Madzia310588

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2010
Posty
512
Punkty reakcji
3
Wiek
35
bardzo ci dziękuje...ona już je owoce i warzywa nie które może faktycznie ona już jest za duża ta takie mięso może jej podawać lepiej piersi z kurczaka ugotowaną...u nas jest strarznie gorąco moje dziecko przed chwila się obudziło całe zalane potem a jest tylko w pampersie i koszulce całą głowe ma mokrą i non stop pije to dobrze bo się nie odwodni...ona i tak mało je mlecznych posiłków rano kaszkę na podwieczorek serek i na kolacje mleko czasem jej coś zmieniam zamiast kaszki daje jej mleczna kaszkę do pica czy inną rzecz ale zawsze 3 razy dziennie dostaje coś mlecznego...jesli chodzi o zupy to czytałam że jak są upały to lepiej jeść i pić ciepłe niż zimne ale nie wiem jak to jest z dziecmi ona bardzo lubi obiadki moje zawsze zje 1 i 2 danie ale ok zobaczę czy jutro pogodzi się z tym że nie będzie obiadku ciepłego tylko coś innego...poszukam w mojej książce o diecie dziecka czy jest coś na obiadek dla niej co można podać na jak to się mówi zimno ale nie dosłownym słowa tego znaczeniu
 
K

kinga_sc

Guest
Oj zobaczysz, teraz jest niejadkiem, a potem zacznie uzupełniać. Jak pozna efekt motyla... i wszędzie będzie jej pełno. Mój brat wpadł w taki szał jak miał 2-2,5 roczku...

Taka dietka powinna trwać co najmniej 2-3dni:) Nie wiem czy nie za szybko poprzestałaś.
 

Madzia310588

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2010
Posty
512
Punkty reakcji
3
Wiek
35
zobaczymy czy jej to zmieni bardzo bym chciałą zeby jadła więcej...wiesz jak zaczełam jej podawać pomału znowu to co jadła wcześniej przestała wymiodować nie mam pojęcia czemu ale już jest wszystko ok
 

Madzia:(

LooooL :)
Dołączył
1 Maj 2005
Posty
971
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Ja też miałam podobny problem przez około miesiąc może. Po kolacji przeważnie gdy kładłam małą spać, dostała butelke mleka gdy ją wypiła po chwili wszystko zwracała z nawiązką. Byłam u lekarza, zalecił dietę lekkostrawną i jak wiele osób już pisało wcześniej dużo dawać pić by się dziecko nie odwodniło. Zdarzało się średnio 5 razy w tygodniu...około miesiaca to trwało, przeszło samo ( tfu tfu)
Lekarka na koniec powiedziała mi że jeszcze się przekonam jak dziecko potrafi wymuszać wymioty gdy np mu coś nie smakuje gdy nie chce czegoś jeść :p
pocieszyła mnie bardzo :phi:
U mnie mogło mieć to zwiazek z tym że przestałam karmić piersią, wcześniej piła już mleko modyfikowane ale większość to była pierś i może dlatego.
 
Do góry