POMOCY! Książeczka Oszczędnościowa

aliasplako

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2009
Posty
2
Punkty reakcji
0
Witajcie! mam nadzieje, że ktoś mi pomoże... Jestem szczęsliwym posiadaczem książeczki oszczędnościowej z jakąś tam ilością pieniędzy.
Skończyłem 18 lat i mam mały problem... książeczka jest zapisana na mnie czyli są tam moje dane takie jak na dowodzie osobistym. Mam np. ochote wybrać z niej 100 zł, ale w tym jest mały problem książeczke gdzies zapodziałem... wiem ile dokladnie jest na niej funduszy i chciałbym wybrać pieniądze. Pytalem się wielu znajomych a oni odparli że chyba wystaczy dowód osobisty a bank wszysko już zapewni. Chciałem zapytać czy to na 100% wypali a pozatym miałem z niej wyrwane te karteczki wpłaty i wypłaty co były styłu. Może one też miały jakies znaczenie. więc dokładne moje pytanie brzmi. Czy da rade wybrać z niej jakie kolwiek pieniądze? Wrazie czego książeczka jest z PKO. A pilnie potrzeboje pieniędzy =) prosze o POMOC!
 

aliasplako

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2009
Posty
2
Punkty reakcji
0
Witajcie! mam nadzieje, że ktoś mi pomoże... Jestem szczęsliwym posiadaczem książeczki oszczędnościowej z jakąś tam ilością pieniędzy.
Skończyłem 18 lat i mam mały problem... książeczka jest zapisana na mnie czyli są tam moje dane takie jak na dowodzie osobistym. Mam np. ochote wybrać z niej 100 zł, ale w tym jest mały problem książeczke gdzies zapodziałem... wiem ile dokladnie jest na niej funduszy i chciałbym wybrać pieniądze. Pytalem się wielu znajomych a oni odparli że chyba wystaczy dowód osobisty a bank wszysko już zapewni. Chciałem zapytać czy to na 100% wypali a pozatym miałem z niej wyrwane te karteczki wpłaty i wypłaty co były styłu. Może one też miały jakies znaczenie. więc dokładne moje pytanie brzmi. Czy da rade wybrać z niej jakie kolwiek pieniądze? Wrazie czego książeczka jest z PKO. A pilnie potrzeboje pieniędzy =) prosze o POMOC!



Według strony PKO:

WYPŁATY

Wypłat z książeczki można dokonać w każdym oddziale Banku oraz w urzędach pocztowych Stan wkładu na książeczce po podjęciu wypłaty nie może być niższy od minimalnej wpłaty (20 zł). Dyspozycja wypłaty całego wkładu z książeczki powoduje rozwiązanie umowy rachunku wkładu oszczędnościowego.
Aktualnie obowiązujące maksymalne kwoty wypłat z książeczek oszczędnościowych są następujące:
do wysokości wkładu - w oddziale PKO BP prowadzącym rachunek wkładu,
do 1 000 zł - w oddziałach PKO BP nie prowadzących rachunków wkładów, ich ekspozyturach i agencjach,
do 300 zł - w oddziałach banków grupujących banki spółdzielcze, które zawarły umowę z PKO BP oraz w urzędach pocztowych,
do 100 zł - w urzędach pocztowych dyżurujących w godzinach od 22.00 do 6.00.
Wypłata z książeczki może być podjęta przez właściciela książeczki, jego przedstawiciela ustawowego lub pełnomocnika.


I tylko Tyle....
 

h3lix

Bad Mutha Fucka
Dołączył
2 Listopad 2006
Posty
3 458
Punkty reakcji
13
Wiek
36
Miasto
www.forumovision.com
Moze idz do banku, zaloz sobie normalne konto oszczednosciowe i kaz im przelac pieniadze z ksiazeczki na to konto. Wyplata POWINNA obdyc sie za okazaniem dowodu osobistego i byc moze drugiego dokumentu.
 
Do góry