POMOC Z FIZYKĄ ! HELP

Badzio323

Nowicjusz
Dołączył
23 Listopad 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam
mam na pojutrze do rozwiązania 6 zadań z fizyki i nic nie pojmuje...czy pomorze mi ktoś choć na któreś z nich !!!
to jak dyktować:)

1
Dwa pojazdy przebywają tę samą drogę w czasie 1,4 min.pierwszy pojazd porusza się ze stałą prędkością 72 km/h a drugi ze stałym przyspieszeniem . W Chwili rozpoczęcia ruchu pojazd 1 porusza się już ze stałą prędkością a prędkość 2giego pojazdu jest równa zero
A) Oblicz przyspieszenie 2 pojazdu
B) Oblicz końcową prędkość 2 pojazdu (wynik w m/s i km/h
C)Oblicz po jakim czasie pojazd 1 i 2 przebędzie połowę drogi

2
Ciało rzucono pionowo w duł z wysokości 36m tak , iż upadło na powierzchnię ziemi
po czasie 2 sek. Oblicz prędkość początkową z jaką rzucono ciało ?
Oblicz z jaką prędkością należy rzucić ciało pionowo do góry by osiągnęło wysokość 10,8m

3
z wysokości h =45m spada kamień o masie 2 kg i uderza w grunt z szybkością 18m/s .Jak wielką pracę wykonały siły oporu atmosfery

4
Na powierzchni ziemi ciężar człowieka wynosi Q=760N ile wynosił by na planecie , która masa jest 2 razy większa niż masa ziemi zaś promień równy z promieniem ziemi

5
Dwa ładunki o wartościach Q1 = 1c i Q2 = 2C Oddalone są od siebie w powietrzu o 2m oblicz wartości siły, z jaką ładunki wzajemnie oddziałują
A) w sytuacji przedstawionej powyżej
B)Gdy odległość miedzy ładunkami zmniejszy się 2 krotnie
C)Gdy przy odległości miedzy ładunkami równej 1m zanurzono je w cieczy o stałej dielektrycznej równej 4

6
Zwojnica o 600 ciasno nawiniętych zwojach ma średnicą 20 cm .Przez wnętrze zwojnicy
prostopadle do jej zwojów przechodzą linie pola magnetycznego
,którego indukcja się zmienia .w czasie 0,2 s indukcja pola zwiększa się z 2T do 10T .Oblicz wartość siły Elektor motorycznej indukcji w zwojnicy .

ZA KAŻDĄ PODPOWIEDŹ LUB UDZIELENIE ODPOWIEDZI Z GÓRY SERDECZNIE DZIĘKUJE !!!
MOJE GG 1995 46 38
 
Do góry